Weź udział

List do Świętego Mikołaja

Kochany Święty Mikołaju!
Mam na imię Damianek. W lutym tego roku przyszedłem na świat sprawiając tym ogromną radość mamie i tacie. Od tamtego czasu staram się być grzeczny. Wiem, że mama i tata mają dużo zajęć, bo mam jeszcze starszego braciszka dlatego ładnie przesypiam noce. Mleczko mojej mamy jest dla mnie najlepszym pokarmem, więc do tej pory chętnie piję z piersi. Poza tym czuję się wtedy bardzo bezpieczny i zaraz zasypiam. Niedawno zacząłem raczkować i mama mówi, że wszędzie mnie pełno a ja sobie myślę poczekajcie aż zacznę chodzić:)Mój starszy brat to mój najlepszy przyjaciel, uwielbiam się z nim bawić, tylko on potrafi mnie rozśmieszyć niemal do łez.
Mikołaju jestem naprawdę bardzo grzeczny. Owszem czasami płaczę, ale to wina moich ząbków, które wyjść nie mogą albo jakiegoś koszmaru, który mi się przyśni. To pierwszy raz, kiedy możesz do mnie przyjść, dlatego wierzę, że mnie nie zawiedziesz. Będę bardzo szczęśliwy jeżeli uznasz, że zasługuję na prezent. Obiecuję, że nadal będę grzecznym synkiem bo lubię gdy mama i tata się uśmiechają.
Pozdrawiam
Twój Damianek
ocena:



TOMY

Warto przeczytać

  • Zabawki dla dzieci powyżej roku. I dla przedszkolaków

    Dzieci, które skończyły roczek, mają już swoje preferencje zabawkowe. Większość chłopców zaczyna się fascynować autkami, pociągami, koparkami. Maszyny rządzą! Dziewczynki wyciągają rączki po lale. Ale jeszcze długo będą się sprawdzać uniwersalne zabawki edukacyjne czy ruchowe: zwierzątka na kółkach, za którymi można raczkować lub które można pchać (ciągnąć). Zabawki do kąpieli czy zabawki przytulanki. Wybierając się na zakupy, warto sprawdzić, na co zwracać uwagę wybierając zabawki dla dziecka. Po pierwsze, bezpieczeństwo! Na tym nie można oszczędzać!

    czytaj

  • Zabawki dla niemowlaka. Propozycje prezentów dla najmłodszych

    Zbliża się czas kupowania prezentów! Z czego ucieszą się najmłodsze maluchy? Choć dzieci poniżej 4. miesiąca nie interesują się zabawkami, i dla takich maluszków mamy propozycję, z której dziecko na pewno się ucieszy. Dla dzieci od 6. do 12. miesiąca życia propozycji zabawek jest oczywiście w bród! Które się sprawdzą? Jak wybierać zabawki dla niemowlaka? Przeczytaj nasze porady, ale najpierw - zobacz nasze propozycje zabawek dla dzieci do 12. miesiąca życia! Może wybierzesz coś dla swojego malucha?

    czytaj

  • Zabawki dla niemowlaka. Jak wybrać, na co zwracać uwagę?

    zabawy, zabawki, wychowanie dziecka, urodziny, produkty dla dzieci, prezenty dla dziecka, książeczki

    Noworodek i osesek jeszcze się nie bawią, choć zabawki mogą oczywiście mieć. Między trzecim a szóstym miesiącem sprawdzają się zabawki, w które dziecko może uderzać i stukać. Potem, gdy dziecko zaczyna siadać, lubi przekładać różne przedmioty z rączki do rączki, stukać, turlać, wkładać mniejsze rzeczy do większych. Kiedy zaczyna raczkować, można w zasięgu jego wzroku poukładać zabawki, które je interesują i do których chętnie będzie się przemieszczało.

    czytaj

  • Zabawki dla roczniaka i dwulatka. Co na prezent dla chłopca i dziewczynki

    zabawy, zabawki, rodzina, produkty dla dzieci, prezenty dla dziecka

    Rocznemu dziecku, które zaczyna naśladować dorosłych, można zaproponować np. zabawkowy telefon i różnego rodzaju duże klocki (dostosowane do tego etapu rozwoju). Półtoraroczniak lubi też bawić się klockami (umie budować wieżę), chętnie bawi się w naśladowanie zwierząt. Dwulatek potrafi już bawić się w dom, chętnie gotuje na zabawkowej kuchni z plastikowym wyposażeniem. Sprawdza się już zabawa z zestawem „małego doktora” czy w sklep.

    czytaj