Weź udział

List do Świętego Mikołaja

Kochany Święty Mikołaju,

Mam na imię Michałek i urodziłem się w styczniu tego roku. Dlatego też te święta będą wyjątkowe zarówno dla mnie jak i dla Ciebie, ponieważ spotkamy się po raz pierwszy. Ja już wiele o Tobie wiem, bo mamusia opowiada mi, kim jesteś, i co robisz dla dzieci na całym świecie. Wiem, że jesteś magiczny i potrafisz spełniać wszystkie marzenia i pragnienia, nawet te niemożliwe do spełnienia. Wiem również, że można pisać do Ciebie o swoich marzeniach a ty każdy list przeczytasz dokładnie i z uwagą i ustalisz czy dziecko było grzeczne i wtedy zdecydujesz, jakie prezenty dostanie. Ja jestem jeszcze mały i niewiele rozumie, psocę na potęgę, otwieram szafki i szuflady, uczę się chodzić i jestem bardzo roześmianym dzieckiem. Mamusia martwi się jak to będzie, kiedy ubiorą choinkę. Nie wiem, co to choinka, ale nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć, czy to drzewko będzie tak cudowne jak opowiada mama.

Wiem, że na świecie jest wiele dzieci, które chorują. Kiedy się urodziłem i byłem w szpitalu tam również nie wszystkie dzieci były zdrowe. Bycie chorym nie jest fajne, bo raz miałem ogromny katar to wiem. Dlatego proszę Cię, żebyś tym dzieciom dał najwięcej prezentów, żebyś dał im dużo zdrowia a jeszcze więcej radości i uśmiechu. Mamusia mi mówiła, że po drugiej strony słońca są też dzieci, które nie mają, co jeść i pić. Ja nie wiem i nie rozumiem, co to jest głód albo pragnienie, ale mama mówi, że to bardzo nieszczęśliwe dzieci, dlatego tym dzieciom pomóż również żeby nie cierpiały i żeby nie bolały ich brzuszki. Najwięcej prezentów daj dzieciom, które nie mają swoich mamusi, muszą być bardzo smutne, bo ja wiem, że mama jest najważniejszą istotką na świecie. Dlatego proszę nie zapomnij o niej i dla niej też przynieś ładny prezent.

A dla mnie... ja kocham misie, bo są cudowne do przytulania, spania i głaskania. Dlatego proszę Cię o misia pluszowego. Nie chcę więcej zabawek, ponieważ mam dużo grzechotek i aut a wiem, że są dzieci, które nie mają ich wogóle, dlatego też im daj więcej prezentów. Ja będę najszczęśliwszy, jeśli dostanę misia.

Czekam na Ciebie z niecierpliwością, chociaż w domu rodzice śmieją się ze mnie, że będę się bał i płakał. Ale nic podobnego. Na pewno przytulę Cię mocno i zrobię pa pa, bo wierszyk to ci opowiem dopiero w przyszłym roku... A już dziś z okazji świąt razem z moją mamusią składam Tobie serdeczne życzenia:

Kochany Święty Mikołaju, Cóż Tobie życzyć mam? Magii, która nie znika, gdy wigilijnej gwiazdki dogaśnie blask. Zdrowia i wytrwałości w spełnianiu świątecznych marzeń
ludzkości. Radości i uśmiechu w ilości - ile wigilijny karp ma ości. By Twoja współpraca z elfami się układała, a wędrówka z reniferami nigdy nie ustawała. Byś przez okrągły rok żył w sercach dorosłych i dzieci a nie tylko w dniu, gdy świeczka na choince świeci. By Twój czar nigdy nie minął. By nikt nie odebrał nam wiary w Ciebie. Byś był zawsze, bo czymże byłby świat bez Ciebie.

Kocham Cię - Michałek
ocena:



TOMY

Warto przeczytać

  • Zabawki dla dzieci powyżej roku. I dla przedszkolaków

    Dzieci, które skończyły roczek, mają już swoje preferencje zabawkowe. Większość chłopców zaczyna się fascynować autkami, pociągami, koparkami. Maszyny rządzą! Dziewczynki wyciągają rączki po lale. Ale jeszcze długo będą się sprawdzać uniwersalne zabawki edukacyjne czy ruchowe: zwierzątka na kółkach, za którymi można raczkować lub które można pchać (ciągnąć). Zabawki do kąpieli czy zabawki przytulanki. Wybierając się na zakupy, warto sprawdzić, na co zwracać uwagę wybierając zabawki dla dziecka. Po pierwsze, bezpieczeństwo! Na tym nie można oszczędzać!

    czytaj

  • Zabawki dla niemowlaka. Propozycje prezentów dla najmłodszych

    Zbliża się czas kupowania prezentów! Z czego ucieszą się najmłodsze maluchy? Choć dzieci poniżej 4. miesiąca nie interesują się zabawkami, i dla takich maluszków mamy propozycję, z której dziecko na pewno się ucieszy. Dla dzieci od 6. do 12. miesiąca życia propozycji zabawek jest oczywiście w bród! Które się sprawdzą? Jak wybierać zabawki dla niemowlaka? Przeczytaj nasze porady, ale najpierw - zobacz nasze propozycje zabawek dla dzieci do 12. miesiąca życia! Może wybierzesz coś dla swojego malucha?

    czytaj

  • Zabawki dla niemowlaka. Jak wybrać, na co zwracać uwagę?

    zabawy, zabawki, wychowanie dziecka, urodziny, produkty dla dzieci, prezenty dla dziecka, książeczki

    Noworodek i osesek jeszcze się nie bawią, choć zabawki mogą oczywiście mieć. Między trzecim a szóstym miesiącem sprawdzają się zabawki, w które dziecko może uderzać i stukać. Potem, gdy dziecko zaczyna siadać, lubi przekładać różne przedmioty z rączki do rączki, stukać, turlać, wkładać mniejsze rzeczy do większych. Kiedy zaczyna raczkować, można w zasięgu jego wzroku poukładać zabawki, które je interesują i do których chętnie będzie się przemieszczało.

    czytaj

  • Zabawki dla roczniaka i dwulatka. Co na prezent dla chłopca i dziewczynki

    zabawy, zabawki, rodzina, produkty dla dzieci, prezenty dla dziecka

    Rocznemu dziecku, które zaczyna naśladować dorosłych, można zaproponować np. zabawkowy telefon i różnego rodzaju duże klocki (dostosowane do tego etapu rozwoju). Półtoraroczniak lubi też bawić się klockami (umie budować wieżę), chętnie bawi się w naśladowanie zwierząt. Dwulatek potrafi już bawić się w dom, chętnie gotuje na zabawkowej kuchni z plastikowym wyposażeniem. Sprawdza się już zabawa z zestawem „małego doktora” czy w sklep.

    czytaj