Weź udział

List do Świętego Mikołaja

Drogi Święty Mikołaju!
To będą moje drugie święta Bożego Narodzenia. Rok temu miałam zaledwie miesiąc i niewiele pamiętam z tych świąt oprócz kolorowych światełek na choince. W ciągu tego roku dużo się zmieniło, urosłam i wielu rzeczy się nauczyłam. Najpierw nauczyłam się chwytać zabawki w rączki, później siadać, raczkować, a od niedawna poznałam nawet do czego służą nogi – STOJĘ  Chodzić jeszcze nie umiem, ale może do świąt się nauczę. Dlatego chciałabym Ciebie prosić o Wyrzutnię do Piłek PICK’N’POK. Nie mam jeszcze żadnej zabawki tego typu, może dlatego, że to dla dzieci które już chodzą, a więc niedługo też i dla mnie! Tak dla mnie! Mikołaju! Proszę Ciebie baaaardzo! Mama mi o Tobie opowiadała, że masz długą białą brodę i chodzisz i czerwonym kostiumie. Mówiła też, że odwiedzasz tylko grzeczne dzieci. Ja przecież jestem grzeczna cały czas!!! Chociaż mama czasami mówi, że łobuzuję. Tylko nie wiem kompletnie co to słowo znaczy. Ostatnio powiedziała to gdy wyrzuciłam jej wszystkie skarpetki z szuflady i podrzucałam je do góry. One tak wysoko latały. To jest łobuzowanie? Przecież zaraz po tym jak opróżniłam całą szufladę zamknęłam ją. Więc nie bardzo rozumiem o co chodzi. Kolejnego dnia znów to słowo powiedziała kiedy sprawdzałam jakie ma spodnie i koszulki. Później mówiła, że w kółko musi tylko układać i składać. Ona chyba lubi to robić bo zawsze się uśmiecha do mnie kiedy to mówi  Dlatego chciałabym Cię prosić o taki cudowny prezent, jakim jest wyrzutnia! Będę mogła razem z mamą bawić się w rozrzucanie i zbieranie piłeczek! Spraw nam tą radość i odwiedź nas w te święta. Czekamy na Ciebie z niecierpliwością. Ja dla Ciebie też mam Mikołaju prezent – jabłuszko. Lubisz jabłuszka? Bo ja lubię więc pomyślałam, że Ty także. A jak nie lubisz owoców to mogę oddać Tobie ten grający telefon, chcesz? Będziesz mógł do mnie zawsze zadzwonić jak będzie Ci nudno i będziesz chciał się w coś pobawić.

Ściskam Cię mocno i gorąco Mikołaju
-Pola (13 miesięcy)
ocena:



TOMY

Warto przeczytać

  • Zabawki dla dzieci powyżej roku. I dla przedszkolaków

    Dzieci, które skończyły roczek, mają już swoje preferencje zabawkowe. Większość chłopców zaczyna się fascynować autkami, pociągami, koparkami. Maszyny rządzą! Dziewczynki wyciągają rączki po lale. Ale jeszcze długo będą się sprawdzać uniwersalne zabawki edukacyjne czy ruchowe: zwierzątka na kółkach, za którymi można raczkować lub które można pchać (ciągnąć). Zabawki do kąpieli czy zabawki przytulanki. Wybierając się na zakupy, warto sprawdzić, na co zwracać uwagę wybierając zabawki dla dziecka. Po pierwsze, bezpieczeństwo! Na tym nie można oszczędzać!

    czytaj

  • Zabawki dla niemowlaka. Propozycje prezentów dla najmłodszych

    Zbliża się czas kupowania prezentów! Z czego ucieszą się najmłodsze maluchy? Choć dzieci poniżej 4. miesiąca nie interesują się zabawkami, i dla takich maluszków mamy propozycję, z której dziecko na pewno się ucieszy. Dla dzieci od 6. do 12. miesiąca życia propozycji zabawek jest oczywiście w bród! Które się sprawdzą? Jak wybierać zabawki dla niemowlaka? Przeczytaj nasze porady, ale najpierw - zobacz nasze propozycje zabawek dla dzieci do 12. miesiąca życia! Może wybierzesz coś dla swojego malucha?

    czytaj

  • Zabawki dla niemowlaka. Jak wybrać, na co zwracać uwagę?

    zabawy, zabawki, wychowanie dziecka, urodziny, produkty dla dzieci, prezenty dla dziecka, książeczki

    Noworodek i osesek jeszcze się nie bawią, choć zabawki mogą oczywiście mieć. Między trzecim a szóstym miesiącem sprawdzają się zabawki, w które dziecko może uderzać i stukać. Potem, gdy dziecko zaczyna siadać, lubi przekładać różne przedmioty z rączki do rączki, stukać, turlać, wkładać mniejsze rzeczy do większych. Kiedy zaczyna raczkować, można w zasięgu jego wzroku poukładać zabawki, które je interesują i do których chętnie będzie się przemieszczało.

    czytaj

  • Zabawki dla roczniaka i dwulatka. Co na prezent dla chłopca i dziewczynki

    zabawy, zabawki, rodzina, produkty dla dzieci, prezenty dla dziecka

    Rocznemu dziecku, które zaczyna naśladować dorosłych, można zaproponować np. zabawkowy telefon i różnego rodzaju duże klocki (dostosowane do tego etapu rozwoju). Półtoraroczniak lubi też bawić się klockami (umie budować wieżę), chętnie bawi się w naśladowanie zwierząt. Dwulatek potrafi już bawić się w dom, chętnie gotuje na zabawkowej kuchni z plastikowym wyposażeniem. Sprawdza się już zabawa z zestawem „małego doktora” czy w sklep.

    czytaj