Utworzono: 2016-01-12

Testy genetyczne coraz bardziej modne.

Badanie na ojcostwo zdaje się szybko zdobywać popularność wśród pacjentów – w Polsce jest przeprowadzanych około dziesięć tysięcy badań stwierdzających pokrewieństwo co roku. Testy na ustalenie ojcostwa to dzisiaj temat szeroko opisywany w prasie i na portalach społecznościowych. Badaniom tym poddają się gwiazdy sceny i polityki, które poddają pod wątpliwość, czy są rzeczywiście rodzicami dzieci – w tym kręgu znalazł się m.in. Boris Becker, Justin Bieber, a także Piotr Zelt. Jeszcze kilkanaście lat temu przeprowadzenie badania DNA wiązało się z niemałymi wydatkami, ale obecnie test ustalający ojcostwo kosztuje już 900 złotych.

Osoby poddające się badaniu na ojcostwo mają stuprocentową gwarancję w przypadku zaprzeczenia pokrewieństwa, a w przypadku stwierdzenia {pokrewieństwa|ojcostwa| –około 99,9999%. Należy pamiętać, że tylko poprzez zrobienie analizy DNA możliwe jest stwierdzenie pokrewieństwa dzieci i ojca.

O pewność testów na ojcostwo możemy się nie martwić, pod warunkiem, że korzystamy z usług dobrych laboratoriów genetycznych posiadających certyfikat ISO17025. Jest to kluczowa kwestia, ponieważ wyłącznie testy DNA posiadające certyfikat ISO są przyjmowane przez sądyczy policję. Co ważne, obecnie wiele organów zleca przeprowadzenie testów genetycznych. Dzięki zaawansowanej technologii nieinwazyjne badanie DNA można wykonać już na nowonarodzonym dziecku. Aby uzyskać materiał genetyczny, specjalista potrzebuje wymazu z wewnętrznej części, kropli krwi, czy nawet jedynie niewielkiego kawałka odzieży. Dla komfortu dziecka test ojcostwa można zrobić w miejscu, gdzie czuje się pewnie. Do zrobienie takiego badania w warunkach domowych konieczny jest zestaw dostarczony przez laboratorium, a po pobraniu wymazu odsyła się  go do analizy. W ten sposób, przeprowadzenie testu DNA trwa tylko kilka minut, a co więcej, Taki test jest całkowicie anonimowy. Nie trzeba obawiać się, że badana osoba przebyła chorobę, czy też przyjmuje leki – DNA nie zmienia się przez całe życie.

Badania ojcostwa są obecnie ogromnie popularne, a stale rosnąca ilość laboratoriów przeprowadzających te badania sprawia, iż zrobienie testu jest niezmiernie proste oraz niedrogie.

test na ojcostwo

Komentarze

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.

Czerwiec 2023
PN WT ŚR CZ PT SO ND
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?Zobacz wyniki ankiety, skomentuj