Odstawienie do piersi

Wysłane przez kasia85 

madzia2009 (offline)

02-09-2009 20:25:19

Bełchatów
Sympatyczna-ja wracam do szkoły jako uczennica smiling smiley oczywiscie zaocznie Też nie chce dawać tego mleka mojemu szkrabowi ale bedzie ciężko Przy odciągnięciu mleka nie ma go zbyt wiele a mały jest niedojedzony Już sama nie wiem co robić

Sympatyczna (offline)

02-09-2009 20:33:31

a.... jako uczennica?? rozumiem smiling smiley pomyśl zatem, czy nie jesteś w stanie mimo wszystko nie zaprzestać karmienia smiling smiley może na początek, skoro dzidziuś jeszcze mały jakiś indywidualny tok przez pierwszy semestr?? warto poszukać rozwiązań, tym bardziej, że maluszek uczulony... karmiąc piersią i stosując odpowiednią dietę pomożesz mu pozbyć się tego świństwa - wiem co mówię, bo sama przez to przechodziłam smiling smiley i piłam nutramigen, bo nabiał miałam zakazany winking smiley




Człowiek przestaje się bawić nie dlatego, że się starzeje, tylko starzeje się dlatego, że przestaje się bawić

jmijeczka (offline)

02-09-2009 21:53:53

Wlkp
Sympatyczna - a tam, moje dziecko karmione piersia do 6 meisiaca zaczelo pic nutramigen i jakos je przyjela tongue sticking out smiley mnie na wymioty bralo jak jej sie odbijalo ... a teraz.. nutramigen kroluje tongue sticking out smiley grinning smiley a ja mam pewnosc ze jest najedzone do syta.. grinning smiley

madzia - moja Emi tez ma (miala) skaze bialkowa. Bylam na rygorystycznej diecie bezbialkowej, ale mimo wszystko skaza sie utrzymywala. Jak przestalam karmic i wprowadzilam nutramigen powolutku skaza zanikala.. efekt taki ze ma 11 miesiecy i powoli wcina nabial (maslo, jogurty, twarozki) i jest ok!
hmm ja tez jakis czas odciagalam i podawalam malej swoje mleko z butelki. Pozniej do mojego mleka dosypywalam miarke nutramigenu.. tez nie chciala na poczatku.. ale w koncu w piersiach bylo juz prawie nic i podalam butle nutramigenu, wypila cala, byc moze dlatego ze chyba byla wyglodniala (jak to brzmi).. ale i zdarzaly sie momenty ze plula nim dalej niz widziala.. hmm cierpliwosci chyba potrzeba..

madzia2009 (offline)

03-09-2009 08:12:07

Bełchatów
Dziękuje bardzo smiling smiley
Każde dziecko jest inne , postanowiłam dalej karmić piersią ale powoli będe przyzwyczajać do nutramigenu Chyba takie rozwiązanie będzie najlepsze
Pozdrawiam Was smiling smiley

oliwka (offline)

11-09-2009 00:32:52

Brzozów Stary
Madzia jestem tego samego zdania lecz Oliwka 2-pazdziernika będzie miała 2 latka i mam duży problem bo nie chce jeść mi kanapek ani zupy ani deserków nic tylko cycolka jest to bardzo uciążliwe ,gdyż pierś sama zaczyna wyciągać z bluzki przy tym ją szarpiac,albo jak nie chcę dać piersi to jest totalna chisteria płacze niesamowicie rżuca się na podłogę jest wręcz bardzo cięzko tego słuchać i oglądać .....Nie mogę sobie poradzić ,aby ją odstawić bo serce pęka .I nie mam pojęcia ile jeszcze tak będzie cmosiać cycola,,ale naprawde jest to bardzo cężkie


[link widoczny po zalogowaniu]

Sympatyczna (offline)

30-10-2009 23:13:21

Weronika - w tym wieku może dziecku wystarczać pierś za wszelkie napoje, raczej bym się tym nie niepokoiła winking smiley dzieci piersiowe nie muszą byc dopajane niczym, chyba, ze w upały, a na takowe zanosi się za jakiś czas winking smiley




Człowiek przestaje się bawić nie dlatego, że się starzeje, tylko starzeje się dlatego, że przestaje się bawić

Joszka (offline)

22-12-2009 20:37:41

Zacytuję fragment artykułu myślę ze fajnie znać te najlepsze metody, aby odstawienie od piersi nie było takie ciężkie.

Najlepsze metody
Najbardziej popularnym sposobem nauki picia ze smoczka jest zastępowanie jednego posiłku dziennie – butelką. Gdy nie ma żadnych trudności to po kilku tygodniach stopniowego zwiększania ilości karmień sztucznych można całkowicie przejść na metodę butelkową karmienia.
Niektóre matki preferują automatyczne odstawienie dziecka od piersi. Odciągają mleko z piersi i podają je przez smoczek, dodatkowo włączając mleko modyfikowane. Jeżeli dziecko więcej płacze, pluje, pojawiają się wymioty, a ciało pokrywa wysypka – zgłoś się do lekarza pediatry.
Zmniejszenie laktacji to kolejny sposób, jaki stosują młode matki. Naturalnymi metodami, takimi jak picie odpowiednich herbat, obniżają ilość pokarmu w piersiach, co powoduje, że maluch z dnia na dzień, otrzymuje mniejszą porcję mleka. W rezultacie stopniowo przyzwyczaja się do butelki.


ja karmiłam tylko 6 miesięcy i z odstawieniem nie było problemu... mały sam odrzucił pierś.. niestety sad smiley


[link widoczny po zalogowaniu]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-12-22 20:51 przez Sympatyczna.

Lenka (offline)

27-12-2009 14:13:27

Gorzów
A jak odstawić od piersi 13-miesięczne dziewczę, które nie chce butelki, kaszki podawanej łyżeczką też nie zje?
Mam problem. W piersi mleka mało, a Ola butelki nie chce (od kilku tygodni, bo wcześniej nie było właściwie żadnego problemu). Zastanawiam się, co teraz... Na rożne sposoby próbowałam ją namówić na butelkę, dawałam tez mleko z kubeczka, ze szklanki... I nic z tego nie wyszło. Próbowałam też różne mleczka - które po nutramigenie powinny jej smakować... płacz
Może macie jakiś pomysł?


laska (offline)

28-12-2009 18:54:24

pomorze
Lenka ja Ksawerego karmiłam piersią półtorej roku. Oczywiście zjadał też obiadki i deserki. Ale próbowałam dać mu mleko modyfikowane, to żadnego nie chciał pić. Wszystko mi wypluwał! Kaszki żadnej też do dziś nie chce jeść, a za kilka dni kończyć będzie 3 latka. Za to od pół roku wzięło go na kakao. Mleka ani zimnego, ani ciepłego pić nie chce, za to kakao kilka razy w tygodniu. I jakoś nic mu nie dolega z tego powodu, że nie pije mleka. Jada wszystkie obiadki, śniadania i kolacje, deserki, więc się nie przejmuję. A odstawić go musiałam od piersi, bo zaszłam w ciążę z Patrykiem. No i najpierw rezygnowałam z dziennego karmienia, dawałam mu zawsze coś innego, byle o cycku zapomniał. A po 4 dniach zrezygnowałam z nocnego karmienia. I przyznam się, że myślałam, że Ksawek to źle zniesie, a to ja miałam gorszego stracha niż synprzewracjący oczami A butelki, to Ksawek też nie brał do ust. Jak już to kubek niekapek mu podpasował. Mój Patryk też woli pić z kubka niekapka niż ze zwykłej butekismiling smiley Ale Patryka jeszcze karmię piersią no i daję mu obiadki, deserki, kaszę ( bo ten zjada). A nie próbowałam podać mu jeszcze modyfikowanego mleka. Bo moje mu na razie starczasmiling smiley


ZAPRASZAM NA SWOJEGO BLOGAsmiling smiley
[ebobas.pl]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

maciuska (offline)

08-02-2010 12:00:49

Kielce
witam was.jak odstawiać od piersi 13 miesięcznego chłopczyka. nie chce jeść nic tylko pierś zdarza się że zje jakąś zupkę czy jakiś serek jak i po tym musi poprawić cycusiem. pić z butelki nie chce czasem napije się łyżeczką lub z kubeczka jakiegoś soczku.a o mleku modyfikowanym to nie chce słyszeć. tak jaki w nocy nie uśnie bez cycka w ty budzi się w nocy na jedzenie.a mleka w piersiach jest coraz mniej. proszę was o jakąś rada. pozdrawiam smiling smiley
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1545902, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 128, Posty: 2365.