Wysypka u noworodka i niemowlaka

Wysłane przez izabellamazurek 

izabellamazurek (offline)

13-02-2009 15:12:23

Nie spotkałam dziecka, które w jakimś czasie swojego życia nie miałoby krostek, wysypki lub czerwonych plamek - na brzuchu, na twarzy, na klatce piersiowej czy wręcz na całym ciele.  Pojawiają się one bardzo często z powodu infekcji lub uczulenia na jakiś składnik pokarmowy, kosmetyk, proszek do prania albo lekarstwo.

czytaj więcej

toja51 (offline)

08-05-2009 14:09:17

Kraków
Tez stosowalam krochmal. Lyzke stołową mąki ziemniaczanej rozpuszczalam w szklance zimnej wody (mieszajac), a potem wlewalam to do rondla z woda i mieszajac zagotowywalam, po czym wlewalam wszystko do wanienki z woda i dobrze zawsze rozmieszalam. Ale "pudrowanie" mąką, nie wydaje mi sie dobrym pomyslem. Mozna pogorszyc sytuacje, gdy sie utworzy zbyt gruba warstwa.

jmijeczka (offline)

08-05-2009 15:25:10

Wlkp
Krochmal jest dobrym sposobem. Ale niestety nie przy AZS. Po dluzszym stosowaniu starsznie wysusza skore. Zdecydowanie lepsze sa emoilenty.

ania84 (offline)

27-02-2011 17:12:38

krochmal wysusza skórę??? naprawdę pierwsze słyszę. ja mam syna z AZS i u nas właśnie najlepiej pomógł krochmal


[link widoczny po zalogowaniu]

kohena (offline)

24-06-2012 12:11:13

Piaseczno
Przy AZS krochmal w większości przypadków wysusza. Moja myszka po kąpieli w krochmalu drapała się całą noc...
Nie zapominajmy, że przyczyny podrażnień na skorze mogą mieć rożne podłoze.. Stąd taka różnica w działaniu niektórych sposobów. Ja mam dziecko z AZS, krochmal odpada, sterydy pomagają...
Dodatkowo można zastosować nadmanganian potasu, który działa bakteriobójczo, ale przy AZS z niczym nie można przesadzać.... Ogólnie AZS jest strasznie męczące.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1545862, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 104, Posty: 19302.