Kobieta 30+ i pierwsza ciąża

Wysłane przez izabellamazurek 

izabellamazurek (offline)

16-02-2009 14:15:56

To ja. Pierwsze dziecko urodziłam, gdy miałam 31 lat. W szpitalu usłyszałam, że jestem starą pierwiastką. No cóż. Chociaż nie było to śmieszne, nie czułam się z tym źle. Byłam szczęśliwa, że mam dziewczynkę, która miała być chłopcem.

czytaj więcej

toja51 (offline)

04-05-2009 19:49:17

Kraków
Pewnie, ze po 30. mozna rodzic. Ja zrobilam to w wieku 24 i 26 lat. Niedlugo po studiach. Przez 7 lat zajmowalam sie dziecmi i domem, a potem, gdy mlodszy syn poszedl do zerowki, zajelam sie wlasna kariera i zarabianiem pieniedzy na mieszkanie i caly ten majdan. Ze wszystkim zdazylam. Z perspektywy lat wiem, ze latwiej przezyc nocne kolki i niewysypianie sie jak sie ma 2o kilka lat. Potem, nieprzespana noc coraz trudniej odespac

malgorzatap (offline)

05-05-2009 12:46:25

Hjørring
Ja z kolei wyprobowalam obu rzeczy - pierwsza dwojke urodzilam na studiach (mialam 22 i 23 lata) - ze wszystkim sobie poradzilam,ztudia zakonczylam tylko pol roku pozniej i zaczelam intensywna prace. Moje dzieci byly zadbane, dom tez, ja troche zmeczona ale dzialajaca na wielu frontach jednoczesnie. Kolejne szlify zawodowe (nie chwalac sie,wysokie) zdobywalam starajac sie nie tracic nic z zycia rodzinnego - jezeli cos cierpialo to raczej zycie towarzyskie. A teraz po odchowaniu starszych, osiagnieciu wysokiej pozycji zawodowej zdecydowalam sie na kolejne dziecko. I wszystko jest inaczej - my wyluzowani, spokojni, nie dzielacy sie na dziesiec czesci. Nie musimy nic udowadniac, gonic za pieniedzmi bo to co mamy nam wystarcza a w palacu zyc nie potrzebujemy, szampan tez nie musi lac sie codziennie. Owszem ciezko znosi sie nieprzespane noce ale staramy sie nawzajem,zeby zawsze jedno z nas moglo odespac - moze bardziej jestesmy na siebie wyczuleni?
Nie wartosciuje tu, nie staram sie wybrac,kiedy lepiej jest miec dziecko - mysle,ze najlepszy czas to wtedy kiedy bardzo tego chcemy. A w kraju w ktorym zyje po urodzeniu Maciusia uslyszalam pytanie czy chcemy miec jeszcze dzieci i nie byla to zlosliwosc - tutaj mama w okolicy 40 to nie ewenement wiec decyzja o dziecku nie jest obarczona takim balastem jak nieraz sie slyszy w Polsce (ze to jakies dziwne widzimisie)


[link widoczny po zalogowaniu]


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

Życie nie powinno być podróżą do grobu. Człowiek do kresu życia powinien się dotoczyć z kieliszkiem Chardonnay w jednej ręce, tabliczką czekolady w drugiej, narąbany w trzy dupy, krzycząc... "ALE TO BYŁA JAZDA..."

izka31 (offline)

31-05-2009 13:47:49

Łódź
Ja urodziłam Szymka pięć dni przed moimi 31 urodzinami. Z wyboru dopiero teraz. Chociaż jak już pisałam w innym wątku, mogłam mieć dzidzię wcześniej...
Nie wiem jak to jest być w ciąży w wieku dwudziestu kilku lat...fakt, pewnie wtedy łatwiej się regeneruje, szybciej odpoczywa itp...
Ale ja nie zmieniłabym nic...jest super. Szymuś jest super...

Nigdy nikt mi nie powiedział (ani lekarz, ani położna itp...), że jestem już stara bądź za stara na dziecko... Moja ginekolog bardzo dobrze się mną zajęła, zlecała wszystkie potrzebna badania, opiekowała się Młodym w brzuszku...ale nigdy nie powiedziała, że robi to np. dlatego, że mam już tyle lat ile mam i że z tego powodu trzeba bardziej uważać czy coś takiego...

Będąc w szpitalu juz na oddziale poporodowym zauważyłam że dużo mam jest właśnie po trzydziestce. I dużo właśnie w pierwszej ciąży. Moze teraz taka moda...a może po prostu nasze pokolenie dopiero decyduje się na dziecismiling smiley

Możliwe, że ciążę i poród przed trzydziestką znosi się łatwiej...niestety nie umiem tego porównać. Ciążę zniosłam świetnie (chociaż miałam mały epizod ze szpitalem w trakcie), ale żadnych mdłości, wymiotów, opuchniętych nóg czy innych dolegliwości...Poród za to miałam ciężki (prawie skończył się kleszczami), były komplikacje...ale jakoś dałam radę, bez znieczulenia... nie wiem czy tak po prostu miało być, czy to jest konsekwencja mojego wieku... Szymuś jest zdrowy i rośnie jak na drożdżach... i oby tak zostałosmiling smiley

Podsumowując...uważam, że nie ważne w jakim wieku ma się dziecko...ale macieżyństwo to najcudowniejsze i najpiękniejsze co może się przytrafić kobieciesmiling smiley
I pozdrawiam wszystkie mamusie...przed i po 30smiling smiley

PS. Tylko czasem tylko sobie myślę, że jak Szymek będzie szedł do komunii to wiekszość mam będzie młodziutkich a ja już będę miała 40 na karku grinning smileygrinning smiley



[link widoczny po zalogowaniu]



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-05-31 13:50 przez izka31.

anialadeevit (offline)

11-01-2013 21:29:38

Wrocław
Ważniejsze od wieku ciężąrnej jest, jak się do tego stanu przygotuje. Młode matki często są niedojrzałe i nieprzygotowane do swojej roli (nie mam na myśli mam, które zachodzą w ciążę z wyboru). Przede wszystkim kobieta powinna mieć świadomość, że bierze odpowiedzialność nie tylko za siebie ale też za nienarodzone dziecko.

joanna25 (offline)

20-10-2014 22:27:08

Moja mama urodziła mnie w wieku 33lat. Mam jeszcze 2 rodzeństwa. Jest miedzy nami różnica rok po roku. Odpowiedź brzmi da się winking smiley

wojtaszek (offline)

30-11-2014 00:07:18

Tarnów
Urodziłam 1 dziecko w wieku 36 lat .Miałam mnóstwo obaw ale bardzo chciałam urodzić dziecko i wiedziałam że bez względu na wszystko będę je kochać najbardziej na świecie. W ciąży pojawiła się u mnie cukrzyca ciązowa i na początku załamałam się tą diagnozą ponieważ wiem że po 35 roku życia ryzyko wielu chorób i dolegliwości ciążowych wzrasta. Moja dietetyczka uspokoiła mnie i powiedziała że na codzień pracuje z młodymi mamami niekiedy bardzo aktywnymi i one również mają problem z cukrzycą.Tak więc po 30 ryzyko jest ale radość i szczęście z posiadanie dzieciątka jest też 30 razy większesmiling smiley

donnavito (offline)

13-01-2015 12:44:46

Iława
Teraz większośc dzieci kobiety rodzą później i wkrótce stara pierwiastka to będzie ta po 40 nie po 30, takie czasy.

gosiunia89 (offline)

31-03-2015 13:01:12

Rzeczyca
Mówią że im później tym gorzej się przechodzi ciąże i jest to ciąża już ryzykowna.Mówią że ciąża w tym wieku nie jest zdrowa dla dziecka i dla kobiety.Nie wiem ja widziałam kobiety które normalnie urodziły po 30-tce

Doris85 (offline)

01-04-2015 22:00:21

Świecie
Mój termin porodu wypada ok. miesiąc przed 30 urodzinami. I nie czuję, że jest to za późno jak na pierwsze dziecko. Mam koleżanki, które pierwsze dziecko rodziły w wieku 33 - 35 lat. Jedna z nich zaczęła powiększanie rodziny w wieku 34 lat, 3 dziecko urodziła jak miała 40. Oczywiście ze względu na wiek było dużo obaw, ale dzieciaczki urodziły się zdrowe i się super chowają.
Patrząc po najbliższym otoczeniu wiele jest osób, które decydują się na dziecko koło 30 lub później i nie spotkały ich z tego powodu żadne przykre komentarze. Każdy powinien decydować sam kiedy jest dla niego odpowiednia pora... Trzeba również wziąć pod uwagę, że czasem same starania o dziecko trwają latami i to też ma wpływ na to, że średnia wieku na porodówkach się podnosi winking smiley


Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1547780, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 104, Posty: 19494.