Książeczka Zdrowia Dziecka - załóż, przetestuj, napisz co myślisz

Wysłane przez MAMA 

elejka (offline)

01-03-2010 22:28:01

PIŁA
uff, zrobiłam co mogłam - Książeczka wypełniona, pozostaje już tylko być na bieżąco smiling smiley problem ze zdjęciami jakoś sam się rozwiązał winking smiley

A! i zauważyłam, że w obwodzie klatki piersiowej nie ma siatki centylowej.


[link widoczny po zalogowaniu] Szymek

Mikuś [link widoczny po zalogowaniu]

bea (offline)

02-03-2010 10:06:38

Łódź
Ptysiowa, założyłam dla Lilaczka książeczkę. Chciałam sobie coś wpisać w ten "pamiętnik" i GUZIK - ciągle miałam za długie!! Musi być takie ograniczenie ilości znaków???
Zakładka Narodziny - chciałabym żeby miała miejsce na sporą notatkę - moje wspomnienie porodu.

Czy można sobie potem wydrukować tę "książeczkę"???


*************************
[link widoczny po zalogowaniu]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-03-02 10:11 przez bea.

darotta (offline)

23-03-2010 18:43:36

Łódź
pomysł fajny, szkoda tylko że w przypadku umiejętności psychoruchowych jest kilka wymienionych i nie można dodać własnych, uznanych za istotne, bez zaznaczenia którejś z zaproponowanych przez autorów.
Nie zawsze mój bobas robi to, co tam jest do zaznaczenia, ale uczy się też innych fajnych i istotnych, dla mnie, rzeczy.
Za kilka lat to będzie fajna pamiątka, więc dobrze byłoby gdyby miała pokrycie z rzeczywistością.
karmienie piersią


darotta

MAMA (offline)

08-04-2010 10:36:31

Warszawa
Takie rzeczy, indywidualne, można dodawać w pamiętniku. Książeczka (umiejętności psychoruchowe) to przeniesienie tego, co jest zapisane w tradycyjnej KZD, jako punkty wyznaczające prawidłowy rozwój dziecka. Natomiast pamiętnik jest miejscem gdzie można odnotywywać każdą rzecz, dodając wpis z datą, zdjęciem (albo bez zdjęcia).


MAMA (offline)

10-05-2010 12:14:13

Warszawa
Mam dobrą wiadomość dla mam wcześniaków - można założyć książeczkę zdrowia dziecka winking smiley

Gdyby były jakieś problemy, proszę oczywiście o sygnał tutaj

Można też wprowadzać dane dotyczące rozwoju - ale na razie nie mamy siatek centylowych dla wcześniaczków, więc prosimy o jeszcze trochę cierpliwości w tej sprawie winking smiley


doda11 (offline)

14-05-2010 16:54:26

Stalowa Wola
Witam.Mam problem,jak założyć tą książeczke na konkurs.Pomocy

MAMA (offline)

14-05-2010 20:19:09

Warszawa
Zakładanie Książeczki Zdrowia Dziecka - wideoprzewodnik

mam nadzieję że po obejrzeniu materiału wszystko będzie jasne winking smiley


gosiazoltek (offline)

15-05-2010 00:21:02

Prudnik/Enniscorthy.IE
Ja urodziłam synka w Irlandii.Tutaj niestety nie dostałam książeczki zdrowia dziecka.A wszystkie dane są w karcie zdrowia dziecka do której niestety nie mam dostępu. Bardzo chciałabym założyć dziecku książeczkę ale niestety dla mnie nie jest ona dostępnasad smiley Szkoda bo myślałam że będzie ona dla każdego bez segregacji. W pytaniach powinna być możliwość wpisania znaku zapytania lub kilku słów a nie tylko suche liczby.Ja niestety nie mam pojęcia jaki obwód główki,czy klatki miało dziecko albo jakie były jego wahania wagisad smiley Nawet nie wiem czy przechodził żółtaczkę bo nie zauważyłam w szpitalu żeby jakoś inaczej wyglądał. Przy książeczce powinno być zaznaczone że nie jest ona dla wszystkich tylko dla wybranych osób które znają odpowiedzi na wszystkie pytania sad smiley


Małgosiasmiling smiley

MAMA (offline)

15-05-2010 09:07:28

Warszawa
Hm, większość mam które rodzą dziecko za granicą jednak podstawowe dane nt stanu dziecka zna. KZD musi być w pewien sposób zestandaryzowana, nie da się napisać sensownej aplikacji w której X pól będzie "dowolnych" - i tak w kilku miejscach jest możliwość opcjonalnych odpowiedzi.


agat1978 (offline)

15-05-2010 10:49:26

Pabianice
Mam problem ze zgłoszeniem wpisu na konkurs. Gdzie i kiedy powinien pojawić się zapis "zgłoś do konkursu"? U mnie czegoś takiego nie ma. Czy książeczka musi czekać na zaakceptowanie przez moderatora?


taka_ja31
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1547460, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 49, Posty: 647.