TERMIN NA WRZESIEN 2010 grinning smileygrinning smiley

Wysłane przez mamaasia 

mamagosia (offline)

30-05-2012 13:37:47

na północ od Warszawy :)
cześć dziewczyny
niedawno zarejestrowałam się na portalu i chciałabym się przywitać :

mam na imię Gosia i niedawno skończyłam 30 lat. mam córcię Kingę która urodziła się 12 wrześnie 2010 smiling smiley a teraz jestem w drugiej ciąży i nasz synuś ma się urodzić 13 sierpnia.

prawie całą ciąże siedzę w domu bo miałam trochę przebojów i zwiedzałam okoliczne patologie ciąży ale już jest dobrze i lekarz mówi że spokojnie do sierpnia wytrzymamy smiling smiley

moja córcia jest z typu "żywe srebro" dlatego w opiece nad nią pomaga mi mama, bo ja niestety nie nadążam za nią a lekarze zalecili mi oszczędzający tryb życia. Malutka jest bardzo sprawna fizycznie, na placu zabaw jest szybsza i sprawniejsza niż niektóre trzylatki ale gadać nie chce wcale. nawet już się trochę martwiłam ale wydaje mi się że ma jeszcze czas. zresztą rozumie wszystko co się do niej mówi, na obrazkach potrafi wszystko wskazać. tylko na dzień dzisiejszy jej zasób słów ogranicza się do: mama, tata, baba, łała (pies), cici (kot), wuum (samochód), baa (piłka), tak, nie, nie chce i czasami daj. oczywiście mówi jak ona chce a nie kiedy proszę żeby się odezwała po ludzku smiling smiley

trochę się martwię jak Mała zareaguje na braciszka ale może nie będzie źle smiling smiley a jak było u Was? przy takiej różnicy ok 2lata?

pozdrawiam wszystkich i życzę miłego dnia


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

olenkawi (offline)

31-05-2012 09:37:03

Płock
Witamsmiling smiley
Ale pustki się porobiły na forum, postanowiłam za to coś napisaćsmiling smiley
U nas jakoś leci, Amelka coraz więcej mówi, rozumie, ostatnio pielęgniarka stwierdziła, że intelektualnie rozwija się szybciej niż jaj rówieśnicy. Oczywiście mama i tata są dumniwinking smiley Sklep jakoś się kręci, choć nie tak jak byśmy chcieli, no ale jeszcze nie tracimy nadziei. Niedługo wakacje... czekam z utęsknieniem, bo ostatnio dzieci dają nieźle popalić.

Aster wprawisz się na pewno w tym pieczeniu.
mamagosia witaj i gratulujemy kolejnego szkraba w drodze. Też miałabym pewne obawy, ale dzieci szybko dostosowują się do nowych sytuacji. NIe martw się na zapas. Wiadomo,że obydwoje dzieci będzie potrzebowało uwagi, ale serce matki jest ogromnie.
Beata1988 jaka ty jesteś laskasmiling smiley
BEataS mały przyzwyczaił się do spania w pokoju samodzielnie?

więcej nie odpiszę, bo muszę lecieć do pracy

pozdrawiam serdeczniesmiling smiley


Prosimy o głosy smiling smiley [ebobas.pl]
[link widoczny po zalogowaniu]

JolaMi (offline)

31-05-2012 18:58:30

Tychy
Witam. Jakiś czas nie zaglądałam myślałam, że nie nadrobie a tu takie pustki
BeataS jak zwykle laseczka.
Fantazja szybkiego powrotu do zdrowia dla Maciejki.

U nas też brak czasu jak u wszystkich praca potem jakiś plac zabaw, spacer i tak dzień mija. Do tego wszystkiego zrobiliśmy zakup działki rekreacyjnej z powodu małego żeby miał się gdzie wyszaleć bo nie zawsze chce mi się łazić po tych placach zabaw a tymbardziej, że on minuty nie usiedzi.
Pozatym mała zaczepa nie da sobie w kaszę dmuchać i walczy o swoje więc daje się do bicia dzieci jeśli ktoś go zaczepia albo mu chce zabrać.
Jeśli chodzi o mowę to praktycznie już mówi wszystko i zdaniami więc komunikatywny bardzo.
W pracy też mam trochę zmian.
Po 20 latach pracy administracja przechodzi pod firmę pod Centrum Usług Wspólnych szumna nazwa a co z tego wyniknie. Musiałam składać aplikację i zdawać egzaminy z tego co praktycznie robię od lat paranoja. A pracowałam na kopalni więc różnica będzie totalna na przestawienie się.
Ale lepiej płacić za usługi firmie dając pomieszczenia swoich pracowników niż widocznie utrzymać pracownika. No i dyrektorzy muszą zarobić i obszerne kierownictwo w firmie. Nawet miałam ochotę składać aplikację na kierownicze stanowisko ale stwierdziłam że w chorej firmie nie ma sensu.

Pozdrawiamy wszystkie mamuśki i dzieciaczki.


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

BeataS (offline)

01-06-2012 12:15:17

Dzieciaczki kochane rośnijcie nam zdrowo smiling smiley
Aster wiesz coś na temat Maciusia Fantazji? Wyszli już ze szpitala?
Olenkawi mały przyzwyczaił się do spania u siebie, od samego początku nie było problemu, nie płakał jak się obudził w innym miejscu. Fakt że jeszcze ląduje u nas ale dość często przesypia u siebie całe noce lub dopiero o 6-7 jest u nas. Przeażnie budzi się dlatego że jest za ciepło w pokoju a wtedy nie ma bata, chce iść do nas i koniec
JolaMi Twój Michaś tak dużo mówi? Nie wiem czy mam się martwić bo podobno chłopcy później zaczynają mówić a mój smyk za wiele nie powie a już o gadaniu zdaniami to mowy nie ma, sporo po swojemu mówi lub dwusylabami albo pokazuje palcem jak coś chce. Kurcze, nie wiem co o tym myśleć sad smiley
Mamagosia witam i tusmiling smiley Gratuluję drugiej pociechysmiling smiley

JolaMi (offline)

01-06-2012 19:18:23

Tychy
BeataS chłopcy dość późno mówią i dla wielu jest zaskoczeniem, że on tak ładnie i szybko mówi. Każde dziecko jest inne pewne rzeczy są genetyczne. Córcia moja jeszcze nie miała 1,5 roku a już gadała jak najęta i sikała na nocnik. Michaś gada też jak najęty i w zasadzie prawie wogóle nie gadał po swojemu tylko od razu wyrazy pojedyńcze, potem łączył po dwa wyrazy a teraz gada prawie normalnie aż czasem mnie zaskakuje bo zaczyna odmieniać np. kiedyś było dać a teraz daj mi chrupke, daj kiełbaske itp. Tu jest piłka. Tak samo odmienia imiona np. na siostrę woła wedle humorku np. Dominika, Domisia, Misia, a na mnie też jak się przymila to mamusia, mama a jak złości to woła matka nawet nie wiem skąd to słyszy. Normalnie z nim gadamy jak z dorosłym samo mu to przychodzi.
Każde dziecko jest inne za to nocnik omija z daleka.


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

fantazja84 (offline)

01-06-2012 23:30:32

Dziwnów
Cześć dziewczynki,
jak poinformowala Was Aster wyladowalam z Maciejka w szpitalu i nadal tu siedzimy:-(
W piatek synek wrocil z przedszkola z temperatura, ktora w nocy podskoczyla do 40 stopni. Jak ja zbijalam spadala tylko do 38. W sobote rano Maciej dwa razy wymiotowal, wiec z podejrzeniem rotawirusow pojechalismy do szpitala. Balam sie odwodnienia. Osluchowo wszystko bylo ok, ale przez to, ze goraczka nie chciala spadac i Maciej byl bardzo slaby i przelewal sie przez rece, zostal ze mna w szpitalu na obserwacji. Podlaczono mu kroplowke, pobrano krew i okazalo sie, ze ma bardzo wysokie OB (ponad 100). Lekarze nie wiedzieli co mu jest, ale nie chcieli zwlekac i dali antybiotyk. W niedziele zrobiono przeswietlenie i wyszlo, ze ma obustronne zapalenie pluc bezosluchowe. Bylam w szoku, bo rzeczywiscie pokaslywal, ale nie byl to jakis niepokojacy kaszel. Na szczescie nie trzeba bylo zmieniac antybiotyku na idnny. Po dwoch dniach znow pobrano synkowi krew, ale OB spadlo tylko do 90, wiec jeszcze musimy tu posiedziec:-( Zreszta lepsze dzialanie ma antybiotyk dozylni niz zwykly, wiec lepiej dobrze chorobe zaleczyc niz miec nawroty.
Cale szczescie, ze Maciej wszystko dzielnie znosi (twardy po mamusi), jest grzeczny, no i zawarl tu nawet nowe przyjaznie, ale jutro mija tydzien jak tu jestesmy i szczerze mamy juz DOSC:-( Niczego nam tak nie brakuje jak tlenu i widoku Lenki:-( Corcia musiala zostac z tatusiem, ale oboje swietnie sobie radza. Leszek niestety nie moze byc u nas codziennie, ale widzimy sie tak co dwa dni i po dwoch godzinkach leci do Leny. Lenka bardzo teskni za Maciusiem, bo codziennie z nim zasypiala, a teraz jak sie kladzie do lozeczka to wola "Macius, Macius..."
Dopiero trzy tygodnie przepracowalam po wychowawczym, a juz musialam wziac zwolnienie, ale trudno, zdrowie dzieci wazniejsze.

JolaMi- Lena tez imiona i nazwy wujkow, cioc itd. wymawia na rozne sposoby:-) A ostatnio moje ulubione zdanie to: "tata daj ten globuś":-) Prosze o powtarzanie przez telefon;-) U nas Maciej i aLena, jesli chodzi o rozwoj, ida ze wszystkim leb w leb, ale z nocnikiem tez na razie wiekszych sukcesow brak.

Beata1988, BeataS, JolaMi- dziekuje:-*

Beata1988- laska z Ciebie niesamowita! A fryzurka i ten loczek- miodzio:-)

BeataS- super, ze Szymonkowi tak dobrze we wlasnym pokoiku:-)

Olenkawi- cierpliwosci w pracy;-)

Mamagosia- witaj:-) U mnie miedzy dziecmi jest 2 lata i 5 miesiecy roznicy. Kazda roznica wieku miedzy dziecmi ma swoje plusy i minusy, ale osobiscie jestem bardzo zadowolona wlasnie z takiej. Poczatki oczywiscie byly trudne pod wzgledem zostawiania dwojki sam na sam, bo starsze dziecko musi sie nauczyc, ze mlodsze dziecko to nie lalka, no i podstawa to we wszelka drobna pomoc angazowac to starsze, wszystko tlumaczyc. Gdy przyszedl okres raczkowania Leny trzeba bylo przypominac Mackowi, ze nie wolno siostry podnosic. Gdy mlodsze dziecko zrozumie, ze "moje" to moje, to zaczna sie klotnie i trzeba nauczyc dzielenia sie. Gdy starsze pojdzie do przedszkola zacznie sie trudny okres zarazania. Jedyne z czym nie moge sie pogodzic:-( Jak sie ma "zywe sreberko" to jeszcze spacery i zabawy na placu zabaw moga nie nalezec do najprostszych jak jestes akurat sama z dwojka. Mimo tych niektorych utrudnien juz nie wyobrazam sobie innej roznicy wieku i ciesze sie, ze Maciej nigdy nie bedzie pamietal okresu gdy byl jedynakiem.

P.S. Tesknie za Wami:-*


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

patka1818 (offline)

02-06-2012 21:31:27

Słupsk
witam was dziewczynki
Dawno mnie tu nie bylo a to przez to ze mialam niewielie komplikacje dwa razy lezalam w szpitalu. Jest juz wszystko dobrze. Moje wszystkie komplikacje sa od tarczycy przeszlam rozne badania i tak powiedzial mi lekarz prowadzacy. 13 czerwca mam wizyte u lekarza i upewnie sie co do plci maluszka smiling smiley Mooja Lenka zrobila sie bardzo samolubna ;/ na podworku dziecia zabiera swoje zabawki i z nikim niechce sie bawic a jak przyjdzie do mnie jakas kolezanka z dzieckiem to az cieszy sie jak ktos bawi sie jej zabawkami ... Niewiem czemu tak jest albo co to powoduje;/ mam nadzieje ze jej to przejdzie od nastepnego roku chcem ja zapisac do przedszkola poniewaz od zlobkow mam jakis odrzut i boje jej sie tam dac... Przytylam w ciazy jak narazie 4 kg i mam nadzieje ze nie przytyje duzo poniewaz po porodzie chcem szybko zglubic zbedne kilogramy smiling smiley
Od wrzesnia mam zalatwiona nowa szkole rowniez zaocznie wiec bede kontynuowala swoja nauke....
Pokaze wam swoj brzuszek z 18 tygodnia

A oto nasze malenstwo w 16 tygodniu

A oto nasz lobuziak smiling smiley

[link widoczny po zalogowaniu]

joaska82 (offline)

03-06-2012 10:44:04

Witam na szybko oczywiści po długiej nieobecności ale podobnie jak Ty Beata1988 mało czasu i ciągle poza domem jesteśmy. A jak wchodzę na internet to tylko wieczorami praktycznie leżąc w łóżku i na telefonie zresztą bardzo krótko smiling smiley

Maxim co do kolczyków żadnych problemów nie ma Oliwia jest świadoma, że ma kolczyki zresztą mówi już kolczyki grinning smiley Miała zmieniane na inne już dwa raz i o dziwo sama chce zmienić kolczyki. Jak jej się przypomni to przychodzi i mówi" mama kojciki źmień grinning smiley jakoś tak jej to wychodzi tongue sticking out smileyP

Fantazja o jejciu nie wiedziałam nic o chorobie Maciusia, tak mi przykro, że musi w tym szpitalu leżeć. Mam nadzieję, że jest coraz to lepiej i już niebawem wyjdziecie do domku. Trzymam kciuki za szybko powrót do zdrowia. No właśnie tak to jest z tymi przedszkolami sad smiley dzieci zawsze coś tam złapią sad smiley

Beata1988 to weselicho udane jak widać smiling smiley Super!!! May mamy ten rok wolny ale znając życie w następnym się troszkę tych wesel posypie smiling smiley Oliwia też gada jak najęta i w zasadzie nie wiem czy jest jakieś słowo którego nie powtórzy, no i na babcie nie woła już baba tylko babcia smiling smiley

Olenkawi jaki masz kierunek skończony bo pracujesz w szkole na świetlicy. Chciałabym chyba do pracy iść i myślę coraz częściej o szkole albo w moim kierunki czyli nauczyciel przyrody albo na świetlice.

Aster Lea jest super. Jak tylko widzę jej zdjęcia to taka urocza z niej dziewczynka, że się napatrzeć nie mogę smiling smiley

Nadgonię Was później w miarę możliwości oczywiście bo muszę uciekać teraz smiling smiley

mamagosia (offline)

03-06-2012 17:35:03

na północ od Warszawy :)
hej dziewczynki

dzięki za przywitanie w swoim gronie

Fantazja - dzięki za info o relacjach Twoich dzieciaczków. ja też w pełni świadomie chciałam mieć dzieci w krótkim odstępie czasu i choć wiem że na początku nie będzie różowo to myślę że później będzie tylko lepiej smiling smiley

pozdrawiam niedzielnie


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

gabi0611 (offline)

06-06-2012 18:58:58

witam, jak zawsze na chwilkę chociaż dam znać że żyję hihi
dzieciaczki zajmują mi cały mój czas
u nas wszystko ok.

fantazja-dużo zdrówka dla Maciejki

mamagosia- witam w naszym gronie


[link widoczny po zalogowaniu] [link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1545922, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 451, Posty: 646843.