ciąża w wieku 30 lat :-)

Wysłane przez pestkaxx 

Patryniek (offline)

18-10-2011 19:44:27

Dania
Hej brzuchatki ciąża
Ja mam 31 lat i jestem w ciazy z moim pierwszym malenstwem...Dzisiaj mija 12 tygodni i 5 dni
Tez sie obawiam jak to bedzie...starallismy sie 11 miesiecy,poniewaz mam problem z tarczyca.
Mieszkam w Danii i tutaj opieka medyczna pozostawia wiele do zyczenia...
Test ciazowy zrobilam w sobote,wiec cala w nerwach zadzwonilam do swojego lekarza w poniedzialek zeby poinformowac ze sie udalo i od razu zbadac poziom hormonow,sprawdzic czy wysokosc dawki tabletek jaka biore jest odpowiednia...uslyszalam tylko ze mam sie nie cieszyc za szybko bo jeszcze jest bardzo duze ryzyko poronienia...
Zalamka...pierwsze wczesne usg musialam zrobic prywatnie,poniewaz mimo ciazy zagrozonej nie widzieli wskazan...
Jestem pod opieka endokrynologa i ginekologa( jeszcze nie dostalam terminu na pierwsza wizyte),co tutaj jest wielkim wyroznieniem...poniewaz ciaze normalnie prowadzi lekarz rodzinny...
W Danii norma jest jak kobieta ma pierwsze dziecko grubo po 30-stce,wiec nikt sie tu specjalnie nie przejmuje...
USG genetyczne ( wykonane przez pielegniarke,ktora potem pokazuje zdjecia usg lekarzowi),m.in. na przyziernosc karkowa jest w kalendarzu ciazy,na szczescie bezplatnie
Ja mialam rowno w 12 tygodniu,kolejne tez sprawdzajace jakies potencjalne wady mam miec w grudniu...
Nie wiem jak to wyglada w Polsce,ale mi karte ciazy zalozyli na podstawie tego,ze powiedzialam im iz test ciazowy (taki na siusiu) wyszedl pozytywny...Nikt nawet mnie nie zbadal...
Mialam mega bole plecow i jajnika stad moje wczesniejsze,prywatne usg...potwierdzajace tez ciaze...
No ale juz to jakos powoli ogarniam,choc czasem ciezko zrozumiec takie podejscie.
Napiszcie prosze na kiedy macie termin smiling smiley Ja wg. karty ciazy mam urodzic 26 kwietnia smiling smiley
Brzusio juz troszke odstaje
Mdlosci tfu tfu od wczoraj lagodniejsze
Tylko piersi dzis bola jak oszalale...urosly strasznie smiling smiley
Milego wieczorka Wam zycze smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

pestkaxx (offline)

21-10-2011 17:01:58

Brzeszcze
Jestem w 6 tygodniu, ale lekarze liczą ciąże od 1 dnia miesiączki co dla mnie jest nie zrozumiałe i nie wiem dlaczego tak jest a ost miesączkę miałam 1 września i według lekarza jestem w 8 tyg ale ja myslę sobie po swojemu i liczę 6 tydzień bo jak mogłam być w ciąży w trakcie miesiączki?ja jak byłam w 3 tyg to odrazu miałam usg dopochwowe i był pęcherzyk i dostałam zdjęcie z małą kropeczką 2 listopada będe miec kolejne i mam nadz ze więcej będzie widać, chodze prywatnie i badania tez prywatnie

Termin mam na 9 czerwiec, mdłości nie mam, piersi od początku bolą

a dziś odebrałam wyniki i mam złe wyniki moczu heh


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

rodzanica (offline)

20-11-2011 10:25:24

Międzyrzecz
Ja mam 32 lata i to moja pierwsza ciążą. Niestety nie mogę pracować bo w pierwszym miesiącu rozchorowałam się na zapalenie przydatków podobno to bardzo rzadki przypadek, no i siedzę w domu od początku ciąży. Choroba nie jest spowodowana wiekiem bo pierwszy raz zachorowałam na to w wieku 25 lat. Co najdziwniejsze lekarze straszyli mnie, że będę miała problem z zajściem w ciąże a tu proszę zaszłam w pierwszym cyklu starania, tyle, że przyplątał się nawrót choroby w trakcie jajeczkowania. W szpitalu wylądowałam 3 dni po zapłodnieniu nie wiedząc, że jestem w ciąży. Teraz już czuje się lepiej, mogę więcej chodzić nie boli mnie brzuch po przejściu 2 kroków. Co najważniejsze szykuje się do ślubu.


[link widoczny po zalogowaniu]

Mami8989 (offline)

17-12-2017 23:43:11

Warszawa
To super sprawa .

CarAllowa (offline)

18-12-2017 20:46:02

Warszawa
Pestkaxx zawsze ciąża liczona jest od pierwszego dnia OM. To nie jest dziwne zjawisko. I nie, nie byłaś wtedy w ciąży jak mialas ten okres, to chyba oczywiste jednak przyjęta jest taka zasada i ty jej rozumiec nie musisz a jedynie stosuj się do jej obliczeń wiekuciąży. Chyba ze masz nieregularne cykle i data z usg nie pokrywa się z data porodu wg OM.
Moja czwarta ciąża i zawsze liczona w ten sam sposób i jakos wszystko się zgadza. A to ze jeden lekarz liczy tak a inne tak, to już inna sprawa. Chodzili na inne wykłady lubi korzystali z innym książek winking smiley










[link widoczny po zalogowaniu]

Kasia31 (offline)

23-02-2018 14:41:54

Leśna Droga
Witam ja mam 31 lat i to moje pierwsze dziecko. Staraliśmy się bardzo długo. Dodatkowych badań jako takich nie mam. Jadę niedługo ale to sama na us genetyczne. Z takich chyba tylko nietypowych rzeczy to mam bardzo często wizyty, ale to może że względu że od tak naprawdę 5 lat od kiedy się staramy pierwszy raz udało mi się w ciążę zajść.

sweetcandy1982 (offline)

12-03-2018 11:29:01

Warszawa
Cytuj
CarAllowa
Pestkaxx zawsze ciąża liczona jest od pierwszego dnia OM. To nie jest dziwne zjawisko. I nie, nie byłaś wtedy w ciąży jak mialas ten okres, to chyba oczywiste jednak przyjęta jest taka zasada i ty jej rozumiec nie musisz a jedynie stosuj się do jej obliczeń wiekuciąży. Chyba ze masz nieregularne cykle i data z usg nie pokrywa się z data porodu wg OM.
Moja czwarta ciąża i zawsze liczona w ten sam sposób i jakos wszystko się zgadza. A to ze jeden lekarz liczy tak a inne tak, to już inna sprawa. Chodzili na inne wykłady lubi korzystali z innym książek winking smiley
Dodam jeszcze, że przez to dziecko rodzi się "jakby" po 10msc czyli w granicach 40tc (miesiąc liczony jest jako 4tygodniowy okres) dodatkowo można zauważyć, że mimo iż ciąża liczona a właściwie termin porodu z OM to ja się spotykam często, że lekarze uzupełniają to wpisem np. 14 tc z OM (13+1)
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1545912, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 833, Posty: 147774.