Moja ciąża, moja praca

Wysłane przez MAMA 

Astrid (offline)

20-06-2010 18:09:25

Witam!
Jestem w 3 tygodniu ciąży smiling smiley)) Dzieciątko było jak najbardziej planowane, aczkolwiek pracuję tylko na umowę - zlecenie w prywatnej firmie... Pracuję tam już od ponad roku i przez ten czas umowę przedłużają mi tylko na 3 m-ce. W tej chwili umowę mam do 1 września i o ile dobre samopoczucie mi pozwoli wolałabym te ciążę na razie ukryć przed dyrektorem i resztą pracowników... Niby dyrektor jest fajnym facetem, ale obawiam się, że mogą mi we wrześniu tej umowy nie przedłużyć na następne 3 m-ce. Wiem, że nie należy mi się żaden urlop macierzyński i nawet L4 (jest to praca tzw. "na akord" - im więcej pracy wykonam, tym więcej w danym m-cu zarobię). Pracuję w biurze; przed komputerem. Lubię swoją pracę i dobrze mi za nią płacą. Kiedy już urodzę stracę tą pracę i dlatego chciałabym jak najdłużej popracować i kupić dla dziecka najpotrzebniejsze rzeczy... Potem to mąż będzie nas utrzymywał... Swoją drogą mój ginekolog podchodzi do mojej ciąży z wielkim dystansem... Byłam u niego w piątek na wizycie i z racji tego, że to bardzo wczesna ciąża i że mogę jeszcze poronić, nie założył mi karty ciąży...! Także powiem o mojej ciąży w pracy dopiero we wrześniu...





learta (offline)

28-06-2010 14:34:10

Warszawa
Witam

Właśnie jestem po rozmowie z dyrektorem.
W końcu powiedziałam mu o ciąży ciąża

Powiedział, że będzie musiał w trybie ekspresowym poszukać osobę na zastępstwo, żebym jeszcze ja mogła ją troszkę przeszkolić.

Nie wiem jeszcze co z moją umową, pewnie chłopina musi się przespać z tym tematem....




[link widoczny po zalogowaniu]

paulinaszmydt (offline)

13-08-2010 09:46:18

Warszawa
Witam,
ja pracowałam do ostatniego dnia przed porodem.Moja córeczka mi na to pozwalała..nie miałam żadnych kłopotów!

onasynonim (offline)

13-08-2010 15:11:28

Witam was mamusiesmiling smiley
widzę że sobie radzicie z pracodawcami ale czy mogłybyście mi pomóc. Jestem w 7 tygodniu ciąży pracodawca jeszcze nie wie... i kończy mi się umowa ..pracuje teraz na pół etatu ,następna umowa ma już być na pełny etat i moje pytanie dotyczy macierzyńskiego...z ilu miesięcy pracy jest on wyliczany?? Pozdrawiam i liczę na pomoc.smiling smiley

fajerwerka (offline)

15-08-2010 12:16:12

Mój bobasek przychodzi na świat za miesiąc. Pracuję w prywatnej firmie, dodam że od 11 miesięcy. Po pięciu miesiącach pracy dowiedziałam się że jestem w ciąży. Podpisałam umowę ma dwa lata, a tu ciąża. Bałam się powiedzieć właścicielom firmy o ciąży, nie wiedziałam jak zareaguje reszta załogi. Zwłaszcza, że pracują w firmie prawie same kobiety, nastawione na intensywną pracę i karierę zawodową. Mile zaskoczyła mnie reakcja właścicieli, którzy dopytywali się o mój stan zdrowia, samopoczucie i oczywiście pogratulowali ciąży. Obecnie jeszcze pracuję, nie dźwigam, nie siedzę zbyt długo przed komputerem (pilnują mnie). Lubię tą pracę i środowisko, w którym pracuję. Otaczają mnie opieką i nie pozwalają się przemęczać. Uważam, że lepiej nie mogłam trafić i jestem bardzo zadowolona. A co najważniejsze- dostałam podwyżkę i zapowiedzieli, że miejsce pracy będzie na mnie czekało.

sweethoney (offline)

26-10-2010 17:14:39

Poznań
ja także zatrudnona jestem w małej (ok 12 osób) prywatnej firmie.
Szefowa jak tylko dowiedziała się , że idę na L4 z powodu ciąży chciała zrobic wszystko żebym sie sama zwolniła!
Na zwolnienie poszłam ok 7 tygodnia . Teraz ciągle są jakieś problemy z pieniędzmi , ostatnią kasę z ZUSu dostałam 20 września i to jeszcze nie pełną sumę , do dzisiejszego dnia nie dostałam żadnych pieniędzy , bo jak się okazało szefowa jak zanosi moje L4 powinna dawac jakieś kwitki że jestem zatrudniona a ona tego nie robi! i nie mogą mi wypłacić kasy! płacz
Mam nadzieje że ona kiedy będzie w takiej sytuacji !! ale nie zwolnię się bo chcę iść na wychowawczy ! Nie dam jej wygrać .


[link widoczny po zalogowaniu]
26.11.2011 test pozytywny!
27.01.2012 pierwszy kopniak dzieciaczka
21.07.2012 g 6.26 pierwszy krzyk Adasia smiling smiley

[link widoczny po zalogowaniu]
25.06.10 test pozytywny
28.06.10 beta HCG 123.94
08.10.10 Pierwszy kopniak dzieciaczka
21.02.11 godz. 13.10 pierwszy krzyk Wiktora smiling smiley
11.07.11 pierwsze słowo MAMA ! grinning smiley


[link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1546062, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 833, Posty: 147774.