Majóweczki

Wysłane przez Judyta005 

Martaa34 (offline)

29-10-2018 14:58:26

Grubale
Hej dziewczyny,
nie wchodzę tu zbyt często, pochłania to dość sporo czasu smiling smiley ale staram się śledzić na bieżąco Wasze wpisy. ang00 - ja czuję się dobrze. Muszę powiedzieć, że pierwszy trymestr był dla mnie bardzo łaskawy, bo słyszałam rożne opowieści. Tak naprawdę nie miałam wymiotów, tylko mdłości, zmęczenie i senność. Aaaa i podczas mycia zębów trochę mnie rwało, ale przez 3 tygodnie, da się przeżyć winking smiley W sumie teraz czuję się bardzo dobrze, mam tylko bóle kręgosłupa, a w sumie to ucisk na lewą stronę, ale niestety mam obniżone kręgi w krzyżowym i lędźwiowym. Co nas nie zabije, to wzmocni, trzeba przeżyć smiling smiley
Poczytałam sobie troszkę odnośnie prenatalnych i powiem Wam szczerze dziewczyny. Ja również otrzymałam taką informację, każdy ginekolog musi Was o tym poinformować. Tylko pamiętajcie o jednym, test PAPP-a i rożne inne dają Wam tylko świadomość tego, czy dziecko będzie obciążone genetycznie, czy ma Zespołu Downa. Dobry ginekolog jest wstanie zauważyć pewne odchylenia i skierować Was na szczegółowe badania, więc nie ma co panikować smiling smiley Poza tym ginekolog kieruje Was na te badania, ponieważ w razie czego możecie podjąć decyzje usunięcia ciąży. Test PAPP-A określa prawdopodobieństwo wystąpienia zaburzeń u dziecka, jednak nie jest w 100% pewny, zdarzają się pomyłki. Ja znam takie przypadki i wierzcie mi, że te osoby w ostatniej chwili zrezygnowały z aborcji i dobrze, bo dzieci urodziły się zdrowe, a miały mieć Downa. W innym przypadku dziecko miało być śmiertelnie chore i potrzebować po urodzeniu operacji, a urodziło się również zdrowe. Myślę, że najważniejsze pytanie, co w takiej sytuacji? Czy chciałybyście usunąć? Ja mam 34 lata i w sumie powinnam, bo w końcu prawie wkraczam w wiek 35 ;D I nie robiłam, nie chodzi o kwestie finansowe. Ja chodzę prywatnie na wizyty do swojej ginekolog, to moje pierwsze upragnione dziecko. Wcześniej nie mogłam, bo moje życie nie ułożyło się bajkowo. Teraz mam cudownego partnera i czekamy z utęsknieniem. Dodam, że pracuję z dziećmi z autyzmem i Zespołem Aspergera i wierzcie mi tego nie da się wykryć na testach.
Ja jestem po badaniach u swojej ginekolog, nasze maleństwo rozwija się prawidłowo według mojej lekarz. Sprawdzała przezierność karkową, widziałam jak rusza nóżkami, rączkami, jak połyka wody płodowe. Wierzę, że będzie dobrze. A odnośnie Waszych zachcianek, hmmm ja ich nie mam :/ Żadne słodycze, lody, ogórki itp. ale to chyba dobrze, zwłaszcza jeśli chodzi o słodycze smiling smiley Jednego dnia mam ochotę na parówki, następnego nie mogę ich nawet wąchać itd. Przepraszam za błędy jeśli są winking smiley
Pozdrawiam

ZosiaS (offline)

29-10-2018 15:02:38

Ruda Śląska
Ja nie wiem bo mi wynikow nie daja do reki. Tylko kontaktuja sie jak cos nie tak jest. Wiec wole nie wiedziec bo niepotrzebnie bede sie stresowac...

W zeszlej ciazy zalozylysmy sekretna grupe na facebooku i porozumiewanie sie bylo o wiele prostsze do teraz na niej jestem tak sie zzylam z dziewczynami mimo ze u mnie bylo jak bylo jakos odejsc nie moglam. Wiec moze taka opcja?
Tylko mysi byc to sekretna grupa czy jak tam sie to zwie dolaczenie za zgoda admina czy cos...bo u mnie nikt nie wie na razie i jeszcze dlugo nie dowiedza sie.

I przynajmniej jest kontrola kto widzi posty znaczy tylko mala nasza grupa.


[link widoczny po zalogowaniu]

Martaa34 (offline)

29-10-2018 15:04:03

Grubale
TalaW- myślę, że nie masz się czym przejmować. Ja też miałam trochę spadek, ale w 12 tygodniu i przyjmuje dodatkowo żelazo z kwasem foliowym. Musisz pamiętać o warzywach i owocach. Wszystko wróci do normy smiling smiley

ang00 (offline)

29-10-2018 15:04:23

Ruda śląska
Tala niestety na to pytanie nie jestem Ci w stanie odpowiedzieć, myślę że lekarz spokojnie odpowie smiling smiley

Marta mam identycznie jeśli chodzi o mycie zębów, zmieniłam pastę na naturalną, 0% parabenow oto, jest trochę lepiej, natomiast zastanawiam się jeszcze nad zmianą szczoteczki na soniczna smiling smiley
Jesteś nauczycielka?
Mój fach podobny, aktualnie robię podyplomowke z Autyzmu i Aspergera smiling smiley Ogólnie jestem po pedagogice specjalnej - surdopedagogika, wczesnoszkolna i przedszkolna, pedagogika rewalidacyjna itp. itd. jak to w tym zawodzie bywa smiling smiley



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-10-29 15:09 przez ang00.

Martaa34 (offline)

29-10-2018 15:18:37

Grubale
ang00 - heheh, tak jestem i ja niestety też robię podyplomówkę z Autyzmu i Aspergera, tak nam rząd chce umilić życie winking smiley a z dzieciakami już 6 lat pracuję smiling smiley
Ja mam soniczną już od roku, szczerze polecam smiling smiley a pasty też używam naturalnej R.O.C.S, też dobra, tylko troszkę droga ok. 30 zł.

ang00 (offline)

29-10-2018 15:19:47

Ruda śląska
Marta u nas identyczna sytuacja, roczna podyplomowka?

Mia2018 (offline)

29-10-2018 15:30:38

Zosia
Zgadzam się z Tobą ja też miałam grupę na fb i było zupełnie inaczej lepiej i łatwiej tym bardziej że grupa była zamknięta do dzisiejszego dnia utrzymuje kontakt z dziewczynami i można tam bez problemu wstawić zdjęcie itd smiling smiley może to jest jakaś opcja ?

Mia2018 (offline)

29-10-2018 15:35:54

Dziewczyny A to lekarz zleca takie badania? Matko ja połowy to w ogóle nie ogarniam nawet nie wiem czy robią takie badania w ciąży..U nas też jest tak że nie dostaniesz wyników do ręki tylko dopiero mówią jak jest coś nie tak...mi nawet badania bety nie chciała zrobić no ale cóż...

Martaa34 (offline)

29-10-2018 15:48:48

Grubale
ang00- tak

Jmalwina (offline)

29-10-2018 18:15:05

Cytuj
Mia2018
Dziewczyny A to lekarz zleca takie badania? Matko ja połowy to w ogóle nie ogarniam nawet nie wiem czy robią takie badania w ciąży..U nas też jest tak że nie dostaniesz wyników do ręki tylko dopiero mówią jak jest coś nie tak...mi nawet badania bety nie chciała zrobić no ale cóż...
a w którym jesteś tyg i kiedy byłaś u lekarza? Powinien Ci wszystko wytłumaczyć. Dla mnie też wszystko jest nowe bo to moja pierwsza ciąża ale mam fajną Panią ginekolog i dopytuje się ja o wszystko.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1548810, Użytkownicy: 73666.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 831, Posty: 147772.