Mamusie STYCZEŃ 2017 smiling smiley

Wysłane przez Tolusia1990 

Anula91 (offline)

09-06-2016 22:20:44

Pod Bibowcem
Tak Blondynayna koniecznie staraj się zmienić tryb pracy!! Nie wolno Ci dźwigać przecież itp.. Najlepiej gdybyś sobie poszła na zwolnienie ale rozumiem że pewne kwestie na to nie pozwalają tak? Umowa czy coś podobnego? Pilnuj się i oszczędzaj!! smiling smiley jeszcze raz dobranoc smiling smiley


Winignam (offline)

09-06-2016 22:31:19

Kraków
Właśnie leci mi 10 tydzień ciąży smiling smiley Jak czytam forum to jestem trochę zdziwiona ponieważ mnie poza mdłościami (które i tak już przechodzą) kompletnie nic nie dolega! No i w związku z tym aż się trochę martwię.
Badania krwi mam zrobić za tydzień a w 12 tyg robię usg genetyczne. Lekarka określiła, że jest to badanie prenatalne. Łączny koszt 450zł.
Niestety jak w 6 tyg poszłam na NFZ to usłyszałam, że zostanę najwcześniej przyjęta w 12 tyg ciąży i ich to nie interesuje bo one wcześniej nie mają dla mnie terminu! Niestety dawno temu też miałam wątpliwą przyjemność korzystać 3 razy z ginekologa na NFZ i prawie skończyło się to dla mnie tragicznie więc teraz tym bardziej nie ryzykuję i chodzę na wszystko prywatnie.
Dostałam skierowanie do neurologa to pomimo iż PILNE to termin za ponad miesiąc ;/
MASAKRA z naszą służbą zdrowia.
Jestem po pedagogice specjalnej i robię badania na wszystko co się da. Niestety na praktykach naoglądałam się wiele różnych chorób.
To moja pierwsza ciąża więc dlatego trochę schizuję a staraliśmy się o maleństwo kilka lat.
Mam wysokie TSH i niestety muszę łykać euthyrox ;/


[link widoczny po zalogowaniu]

Kaliope03 (offline)

09-06-2016 23:19:53

Warszawa
Cytuj
Aniia
Dziewczyny pamiętajcie tylko, że nie można jeść serów pleśniowych smiling smiley

Nieprawda! Nie można jeść tylko tych niepasteryzowanych, ale Unia reguluje, że w sklepach mogą być tylko pasteryzowane, więc można jeść sery pleśniowe ze sklepu i nic nie grozi dziecku. Jeśli natomiast chciałabyś kupić ser w gospodarstwie wiejskim, czy to świeży czy dojrzewający, to tu już będzie zagrożenie.

Ale sery typu Brie czy Camembert można jeść smiling smiley na opakowaniu jest napisane, że było pasteryzowane.


Kasiulka85 (offline)

10-06-2016 06:31:48

Łańcut
Winignam ja również mam alergie na polski nfz:/ Właśnie jestem z córką w szpitalu gdzie diagnozują jej przyczyny ogromnej wiotkosci mięśni , podejrzewają chorobę genetycznąsad smiley. Jak sobie pomyślę że przez rok czasu moglam ją już rehabilitowac a nie robiłam nic bo tyle leżało skierowanie w kolejce do lekarza to aż mnie krew zalewa !!

Tsh myślałam że mam dobre bo 3,2 a okazało się że w ciąży są obniżone normy do 2,5 i też biorę euthyrox. Ale dopiero zaczęłam a jestem w 8 tc . Nie wiem czy wcześniej nie było niedoczynności ale mam nadzieję że jeszcze nie jest za późno i dziecku nic nie będzie. A ty od kiedy bierzesz te tabletki i jakie masz ostatnie tsh ? Pozdrawiam smiling smiley






Tolusia1990 (offline)

10-06-2016 09:22:40

Ogrodniki
Hej. Wczoraj się nie odzywałam bo za bardzo wqurwiona byłam.

Otóż moja "kochana" teściówka zrobiła teściowi awanturę na pół wsi, a godzinę później dzwonią do mnie z GOPSu co się u nas dzieje. Bladź głupia... Jeszcze nam przez nią maluchy zabiorą bo nie potrafi się zachować... ale już z eM wykrzyczeliśmy że następna awantura i oboje lądują na odwyku.


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]



[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

Aniia (offline)

10-06-2016 09:35:40

Cytuj
Kaliope03
Dziewczyny pamiętajcie tylko, że nie można jeść serów pleśniowych smiling smiley

Nieprawda! Nie można jeść tylko tych niepasteryzowanych, ale Unia reguluje, że w sklepach mogą być tylko pasteryzowane, więc można jeść sery pleśniowe ze sklepu i nic nie grozi dziecku. Jeśli natomiast chciałabyś kupić ser w gospodarstwie wiejskim, czy to świeży czy dojrzewający, to tu już będzie zagrożenie.

Ale sery typu Brie czy Camembert można jeść smiling smiley na opakowaniu jest napisane, że było pasteryzowane.

Poczytaj sobie jakikolwiek artykuł na ten temat, ja z moim ginekologiem nie mam zamiaru się sprzeczać a tym bardziej ryzykować, choćby było minimum szans na zarażenie się.

[link widoczny po zalogowaniu]




Oska (offline)

10-06-2016 09:58:49

Krasnystaw/UK
Ja też słyszałam, że żadnych serów pleśniowych nie można. Zreszą ja ich i tak nie lubię, więc kłopotu nie mam smiling smiley

Tolusia bardzo mi przykro z powodu Twojej sytuacji. Najgorsze, że nie ma żadnego mądrego rozwiązania ani mądrej rady. Trzymaj się tam jakoś.


Nasz aniołek Natan 15.07.2016 [*]

Winignam (offline)

10-06-2016 09:59:32

Kraków
Euthyrox biorę od 9 tygodnia. TSH w 8 tyg miałam ok 8, w 2 dni później spadło do 4.
Kolejne mam zrobić za tydzień tak bym miała wyniki na wizytę u lekarki.
Mam pytanie do mam i ewentualnie przyszłych mam smiling smiley Czy zwracacie uwagę na to jakimi farbami są malowane łóżeczka dla dzieci? znacie jakieś portale ogłoszeniowe z używanymi rzeczami dla dzieci? olx i gumtree odpadają ;/ Im więcej czytam w necie o produktach dla dzieci tym bardziej głupieję. Zależy mi na kupnie używanego wózka czy łóżeczka ale jak czytam i testuję (wózki) to zastanawia mnie kto to projektuje!
Zastanawiam się nad wózkiem X-Lander albo Camarello, póki co wygrywa ten drugi bo bardziej się buja smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

Oska (offline)

10-06-2016 10:21:19

Krasnystaw/UK
Dziewczyny, a czy zastanawiałyście się nad imionami? Staram się na razie za bardzo na tym nie koncentrować żeby nie zapeszyć, ale jakoś samo mi się marzy smiling smiley


Nasz aniołek Natan 15.07.2016 [*]

pozitiVibration (offline)

10-06-2016 10:22:13

Tychy
witam w piątek smiling smiley
za góra 2godziny zobaczę w końcu mojego synka. kurcze, strasznie się za nim stęskniłam. smiling smiley zabiorę go na lody i zakupy. jutro idzie na urodziny do kolegi z przedszkola, musimy coś kupić na prezent.
ja jeszcze dziś na noc do pracy. na następnej wizycie chyba powiem już mojemu gin żeby dał mi zaświadczenie o ciąży to choć te nocki mi odejdą.


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1547590, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 831, Posty: 147772.