WRZESIEŃ 2016ciążaciąża

Wysłane przez kasiaszum 

MalinQ (offline)

13-02-2016 09:07:40

Rybnik
Byłam wczoraj na USG...
I sie załamałam totalnie. Brak wyczuwalnego bicia serduszka sad smiley
W poniedziałek na kolejne USG i badania... Jak dalej nie będzie bicia serca to we wtorek mam "się położyć" na oddział..
Błagam, trzymajcie kciuki żeby to było tylko złe ułożenie płodu...


[link widoczny po zalogowaniu]

anna22 (offline)

13-02-2016 09:35:25

Ja miałam wczoraj wizytę winking smiley dziecko ma jakies 1,14 cm smiling smiley
Lekarz powiedziała ze bardzo ładna ciąza.. smiling smiley
tylko zauważyła krwiak ale na wyjsciu szyjki takze kazała sie nie przejmowac .. ale i tak sie przejmuje smiling smiley Slyszałam serduszko waliło jak szalone ahh cudowne uczucie !!


[link widoczny po zalogowaniu]

MalinQ (offline)

13-02-2016 11:11:50

Rybnik
imartusia, wcześniej miałam dwie wizyty na NFZ, u innego... Na pierwszej wizycie miałam USG, ale poza obrazem nic nie słyszałam (6tydz, 6 dzień), na drugiej wizycie zero badań, a w karcie wpisane, że serduszko biło. Zadawalam lekarzowi tysiące pytań, na żadne nie dostałam odpowiedzi. Wczoraj byłam prywatnie, i sama pani doktor sie zdziwiła na "anomalie" w mojej karcie. Na każde moje pytanie odpowiedziała, i nie wzięła ani grosza. Jestem dobrej myśli, ale niestety szykuję się też na najgorsze sad smiley
A juz najtrudniejsze jest to czekanie...


[link widoczny po zalogowaniu]

MalinQ (offline)

13-02-2016 12:28:36

Rybnik
No dokładnie... Świruje i to nie tylko ja. Najdłuższe dwa dni przede mną.
Podobno może być to przyczyną - tak powiedziała pani doktor... Tylko tutaj kompletnie nic nie pasuje...
Sama trzymam kciuki w strachu.
Dziekuje!


[link widoczny po zalogowaniu]

anna22 (offline)

13-02-2016 12:32:50

Imartusia zdecydowanie. Juz jestem spokojna winking smiley oby tak dalej winking smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

ewciakanzas (offline)

14-02-2016 15:20:33

Kolumna-Las
MalinQ Ojjj sad smiley Trzymam kciuki i mam nadzieje, że wszystko będzie dobrze trzeba być dobrej myśli

anna22 ja już byłam na dwóch usg i od początku mam jakieś tzw. ognisko które miało 6mm i z tego co widać to się powiększa razem z ciąża prawdopodobnie mięśniak lekarz powiedział żeby jak na razie się tym nie przejmować i na prenatalnym wszystko dokładnie obejrzy czy nie zagraża płodowi i co dalej Ehh myślę, że nie będę miała zagrożonej i nakaz leżenia bo nie wytrzymam sad smiley a to czekanie jest najgorsze....


MalinQ (offline)

14-02-2016 18:01:33

Rybnik
ewciakanzas, też życzę Tobie i reszcie samych pozytywów! I oczywiście braku leżenia!
Dziekuje raz jeszcze za dobre słowa, dodają trochę siły... Strach przed dniem jutrzejszym mnie przerasta...


[link widoczny po zalogowaniu]

minimousedot (offline)

14-02-2016 20:55:44

Kraków
Ja wlasciwie nie mam co powiedziec po piatkowej wizycie, dowiedzialam sie ze na ciaze z NFZ przysluguja 4 badania USG, przy czym nie wiem po kiego grzyba robil mi dwa pierwsze usg w 8 tygodniu?! Na moje pytanie o krwiaki, ktore przeciez ON odkryl, powiedzial ze moglam sie pytac na patologi ciazy, na prosbe o L4, dal mi na 2 tygodnie z powodu wymiotow i to tyle. Nie doprosilam sie nawet o przylozenie tej sondy zeby uslyszec czy dziecko zyje... Szkoda gadac, tak sie wkurzylam ze jeszcze pozarlam sie z partnerem, dopiero 22 lutego mam prenatalne i moze wtedy cos sie dowiem. A no i jak powiedzialam, ze powtorzono mi badanie tsh, i wyszlo 3,62 to powiedzial, ze on nie rozumie dlaczego diabetolog-endokrynolog wlaczyl mi leczenie i to tak duza dawka, na moj komentarz ze przeciez norma dla kobiety w ciazy to do 2,5 zbyl mnie parsknieciem...

Ogolnie stosuja spychologie, z patologi odsylaja mnie do lekarza nfz, lekarz nfz odsyla mnie na patologie, wku*wic sie idzie juz niezle...


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

Wiolka_N (offline)

15-02-2016 08:42:35

Warszawa
minimousedot chyba rzeczywiście musisz zmienić lekarza. Ja mam to szczęście, że posiadam pakiet medyczny Allianz więc prywatnie wszystkie wizyty, usg i część badań mam za darmo.
Ale byłam też 2 razy na IP i nie było problemu z usg (może tam muszą je wykonać).
U mnie pierwsze TSH wyszło 2,59, zbadałam poziom FT 3 i FT4 oraz przeciwciała. TSH wzrosło do 2,63 ale w związku z tym, że pozostałe hormony są w normie endokrynolog na razie mi leków nie przepisał. Powiedział, że TSH jest nadal na granicy normy (bo to 2,5 to umowna granica i to tylko w Polsce ;-)) i że jeżeli TSH nadal będzie rosnąć to poda leki zaczynając od najmniejszej dawki.
Jak u mnie wystąpiło plamienie w 5-6 tygodniu to dostałam luteinę i mam przedłużane zwolnienie (pierwsze było na tydzień, bo dostałam je na IP, drugie na 2 tyg i teraz 4 tyg do końca I trymestru). Co będzie dalej to nie wiem, ale moja praca nie sprzyja zagrożonej ciąży (duży stres i wyjazdy poza miejsce zamieszkania, całodzienne wizyty u klientów) więc wolałabym nie ryzykować.
Na NFZ tak chętnie nie wypisują L4. Moja koleżanka przez całą ciążę miała z tym problem mimo, że wymiotowała chyba do 7 miesiąca i nie miała siły chodzić. Dopiero jak stwierdzili nadciśnienie tętnicze to dostała zwolnienie od ginekologa prowadzącego ciążę.


[link widoczny po zalogowaniu]

SZPARAGA (offline)

15-02-2016 11:12:22

Świątniki
Gratulacje :-) no to czekamy,na.swoje Kruszynkin...na,którego masz termin
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1545912, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 833, Posty: 147774.