Oaza spokoju dla wakacyjnych mam

Wysłane przez mixa 

rzenka (offline)

11-06-2015 15:15:29

Katowice
Zobaczymy, bo wiesz Mixa mój lekarz jest ponoć świetnym specjalistą, ale on jest specyficznym lekarzem i wydaje mi się, że nie każda ciężarna dałaby radę z nim. Bo on tak mało mówi, że szok. Ostatnio gadał mi o zakupach i innych takich, a o Małej nic!! Tylko tyle, że wszystko w porządku smiling smiley Tak więc wiesz - ja z nim nigdy nic nie wiem. Moja siostra chodziła do niego, tak więc część rzeczy zgaduję co będzie - z nią było tak, że przyszła we wtorek na wizytę, powiedział jej, że ma mało wody i ma przyjść w piątek rano na wizytę do szpitala - no więc poszła na wizytę do szpitala i się okazało, że 2h później była już po cesarce (18 dni przed swoim terminem) totalnie zaskoczona, że w ogóle już ma rodzić smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]


[link widoczny po zalogowaniu]

mixa (offline)

11-06-2015 15:38:34

Wrocław
Rzenka terminy które wyliczalam dotycza wyłącznie ciąży która przebiega prawidlowo bo oczywiście gdy są komplikacje jak np małowodzie gdy zagrożone jest zdrowie i życie mamy lub dziecka to decyzje zapadaja w ciągu kilku minut i nie patrzy się na terminy tylko natychmiast ratuje dziecko niezależnie czy zostało 5 czy 35dni do terminu. Ale w twoim przypadku chyba lekarz nie przewiduje trudności icesarka wynika bardziej z wyboru a nie z konieczności wiec nadmierny pośpiech nie będzie potrzebny pewnie


[link widoczny po zalogowaniu]

rzenka (offline)

11-06-2015 15:53:26

Katowice
Mixa tak jak już pisałam wcześniej, mój lekarz jest bardzo pro jeśli chodzi o cesarki - nawet się śmiałyśmy z moją siostrą, że jego pacjentki wszystkie mają małowodziesmiling smiley Z kim się nie spotkam to miał cesarkę u tego lekarza. Ale zobaczymy, może mu się odmieni smiling smiley

A w ogóle to właśnie koleżanka z Konina zakupiła mi w Lidlu sukieneczkę w motylki, której nie udało mi się dziś dostać w Lidlu smiling smiley Jednak są gdzieś sklepy, gdzie te rzeczy nie schodzą.


[link widoczny po zalogowaniu]


[link widoczny po zalogowaniu]

kasia01 (offline)

11-06-2015 16:01:31

Opole
Cześć Dziewczyny
Justyna dużo zdrówka dla małej i niech szybko wraca do Ciebie. Taki przedłużony pobyt w szpitalu to coś okropnego ale wiesz że dobrze się wami zajmą.
Rzenka gratuluję ocenysmiling smiley zdolna jesteśsmiling smiley Odnośnie planu porodu chodziło mi o tą kartkę co bierzesz ze sobą do szpitala i dajesz położnej. Musiałabym się za to zabrać a nie bardzo pamiętam co tam ma być.
Porky Sandra co do tych bliźniąt to ja się zastanawiam skąd się wzięło przyzwolenie na komentowanie kobiety w ciąży. Bo jakbyś ty na ulicy komuś innemu powiedziała "ale masz gruby brzuch/nogi/tyłek" to by była afera. Normalnie nie ogarniam takich ludzi.
Mixa ode mnie też spóźnione życzenia urodzinowe. Żeby szybko Ci ten czas w szpitalu zleciał i wszystkiego naj naj naj. Wybrałaś już imię dla malucha??
Psotka dobrze że maluch okazał się cięższy niż przypuszczał lekarz. Ja mam wizytę jutro i mam nadzieję że mój też nabrał ciała. W ostatnim czasie moja waga wreszcie się ruszyła i oby mały przybierał.
Sandra Justyna ja też mam dzisiaj rocznicę ślubu kościelnego tyle że 4. Za miesiąc będzie 5 po cywilnymsmiling smiley Może uda mi się 10 lipca urodzić to będzie prezent dla męża a jak nie to kupię mu drzewo do zasadzenia bo tylko to mu zostało do zrobienia. Wszystkiego najlepszego dla Wassmiling smiley
U mnie też góra prasowania bo białe ubranka już mam wyprane a suszą się żółte zielone i niebieskie. Muszę chyba zacząć inne kolory kupować bo te mi już bokiem wychodzą...Jeszcze czeka mnie czyszczenie wózka (budki) i nie wiem co do wody dodać żeby plamy usunąć. Czym Wy czyściłyście wózki??


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-06-11 16:12 przez kasia01.

mixa (offline)

11-06-2015 16:23:37

Wrocław
Kasia dziękuje :-) , a co do imienia dla maluch to milesmy problem z wyborem ale jak trafiła do szpitala to decyzja zapadła dość szybko, bo nie wiedzielismy ile czasu nam zostalo. Wybór padł na Wojtka, bo to imię oznacza wojownika, kogoś kto chętnie podejmuje walkę, a chcielismy żeby to imię tez małemu dodało siły w razie gdyby musiał walczyć o życie.


[link widoczny po zalogowaniu]

milka19855 (offline)

11-06-2015 17:23:15

Ciele/k Bydgoszczy
No to moc będziemy miec Wojtusiów :-) my też się na to imię zdecydowaliśmy ale tłumaczenia nie znałam :-)


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

porky_chrum (offline)

11-06-2015 17:28:32

Niemcy
Justyna czyli łatwiej Ci się rodziło niż Julkę? tak z opisu poród taki nawet do zniesienia smiling smiley
gratulacje z okazji rocznicy... smiling smiley

Kurde wy o terminach, wszystkie będziecie miały CC i dzidziusia już nie długo a ja znając mojego pecha to dopiero pewnie pod koniec lipca się rozpakujęsad smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

porky_chrum (offline)

11-06-2015 17:29:08

Niemcy
Kasia ja budkę wciepłam do pralki i się wyprałasmiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

zabcia404 (offline)

11-06-2015 17:59:44

Porky ja tez juz sie na koniec lipca sie nastawiam.. bo z mała tez przenosiłam. Ale co tam:-P może sie wyspie na zapas:-P ostatnio tak szybko sie mecze żże szok:-( a snów to wcale nie mam.. zamykam oczy wieczorem a rano otwieram i to tyle:-P
Kasia to mamy dzis te sama rocznice;-) ja.tez.czwarta=-O a pomysł z tym drzewem super:-P chyba podchwyce bo nic nie wymysliłam;-)


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

Psotka87 (offline)

11-06-2015 19:03:37

Kraków
ciążaciążaciążaciąża Hej Mamuśki ciążaciążaciążaciąża

Ale się rozpisałyście tongue sticking out smiley
Porky nic się nie martw wagą Dzidziusia. Popatrz na mnie - w pon moje dziecko waży 1900, a dzień później 2300 więc z tą wagą to nigdy nic nie wiadomo dopóki się nie urodzi. Fajnie, że z przedszkola jesteś zadowolona smiling smiley
Żabcia w Krk w szpitalach jest tak, że na str www jest zawsze napisane co trzeba do porodu, co dla mamy, co dla dziecka. Z tego co patrzyłam to co szpital to spore różnice. W jednym chcą kilka kompletów ubrań w innym tylko 1 na wyjście, w jednym kocyk albo nic a w innym rożek więc najlepiej szukaj inf w szpitalu gdzie chcesz rodzić
Magdalena też mam tą pastę. Teściowa mi kiedyś kupiła i w sumie to ona taka uniwersalna smiling smiley i do garnków, i do zlewu i do grilla smiling smiley itp
Beatka i u Ciebie już Dzidziuś na horyzoncie smiling smiley już bliżej niż dalej. Za niedługo okaże się, że większość z nas zamiast lipcowymi mamusiami będzie z czerwca grinning smiley
Rzenka 5 - super, gratulacje smiling smiley widać, że współpraca była owocna :>
Mixa tego właśnie, że się tyle na to wszystko napatrzyłaś też Ci współczuję sad smiley żal takich kruszynek, zwłaszcza jak się je jeszcze osobiście widzi a nie tylko "ze słyszenia", że gdzieś komuś tam. Ale już nie długo! Jesteś dzielna i silna! smiling smiley
Justyna to faktycznie poród nie taki zły chyba miałaś smiling smiley - pozazdrościć. A co do Aluśki to 3mam kciuki żebyście jak najszybciej trafiły do domu! Co dom to dom smiling smiley
Kasia zgadzam się z Tobą w kwestii tego komentowania kobiet w ciąży :/ ja usłyszałam niedawno, że "do czego to dzisiaj doszło - dzieci rodzą dzieci" - komentarz jednej kobiety do drugiej jak się odwróciłam do nich w kolejce w sklepie. A dzisiaj kobieta też w sklepie do mnie: a pani tak może w tej ciąży w takich spodenkach chodzić? - z racji tego że mieszcze się bez problemu w prawie wszystkie ubrania z przed ciąży byłam ubrana w zwykłe czerwone spodenki na gumce i nie wiem o co jej chodziło :/

Ja byłam dzisiaj na badaniu w kierunku paciorkowca. Musiałam sama pojechać prawie 50 km i powiem Wam, że ostatni raz jechałam za kierownicą. Niby brzuch mam mały, ale z racji wzrostu muszę siedzieć blisko żeby wygodnie sięgać do pedał a to = się z tym, że pomiędzy brzuchem a kierownicą mam 2 cm luzu i przy chociaż lekkim, gwałtownym hamowaniu mam po Oliwierku :/ sad smiley więc koniec jazdy za kierownicą.
Zrobiłam sobie pierwszy raz w życiu kompot z truskawek taki na zime w słoikach, a jutro może zrobię jakieś konfitury smiling smiley

[link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1546062, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 833, Posty: 147774.