Odstawienie do piersi

Wysłane przez kasia85 

Lenka (offline)

17-02-2010 21:20:55

Gorzów
maciuska, to mamy ten sam problem.
Ola nadal nie chce mleka modyfikowanego, nadal też ssie pierś. W nocy budzi się ze dwa razy. Bez cyca też nie zaśnie.


jmijeczka (offline)

17-02-2010 21:54:24

Wlkp
Lenka - a moze sprobowac zwykle krowie mleko odtluszczone? Jesli oczywiscie Ola nie ma problemow ze skaza..
Np jakies platki kukurydziane, owsiane, czekladowe z mlekiem krowim? w miseczce? lyzka podawane?

gabif (offline)

19-02-2010 17:20:28

uśmiech widze ze dobrze trafilam!!!
Mam ten sam problem co wy!!
Pola ma 13 miesiecy od miesiaca oduczam ja ssania piersi!! Zrobilismy milowy krok w postepach! Udalo nam sie oduczyc ja ssania w dzien. niebylo to latwe!!Mala tak samo zachowywala sie jak maciuska! Nic niechciala jesc!! tylko cyc i cyc i zaczela malo przybierac na wadze!!!
Wiec postanowilam ja pomalu odstawiac!! Dla takiego malucha to bardzo duza zmiana i trzeba to zrobic pomalu!
Teraz karmie ja 2 razy o 5 rano i okolo 8 wieczorem przed snem!! Od dzis mala niebedzie dostawac o 5 rano ZOBACZYMY co z tego wyniknie!!
Przez to ze jadla cycola w nocy nie chciala nic jesc bo zeladeczek miala zmulony a przeciez on tez musi odpoczac!!!

Pola tez nie pije mleka modyfikowanego ale za to od miesiaca zaczela jesc jogurciki i deserki na mleku krowim!!
NAuczyla sie pic z kubeczka ale bylo to nielada wyzwanie!!

smiling smiley


gabif (offline)

20-02-2010 09:27:58

maciuska wiem ze jest to trudne ale musisz maluszka nauczyc zasypiac samodzielnie!!! to jest podstawa oduczania ssania piersi !!
Potrzeba wiele cierpliwosci ,konsekwecji i wytrwalosci!!! Moja corka tez zasypiala tylko przy piersi!!!
Napisze ci jak ja to zrobilam i moze cos ci sie przyda!!! smiling smiley
Po pierwsze musi sie najesc przed snem!! Pola niechciala ani kaszek ani mleka modyfikowanego wiec wzilam sie na sposob i do sloiczkow owocowych dodawalam kasze manna ktora ugotowalam z woda chwilke wczesniej smiling smiley potem zapijala piersia!!

Po drugie bardzo wazna w zyciu maluchow jest rutyna!! Sa od niej uzaleznione i ja sie na tym przekonalam!!
Np.wieczorem; codziennie o tej samej porze!
zabawa,kapiel,kolacja,ksiazka i kolysanki!!
jak nic mu niedolega! w sensie zabkowanie itp.
Wsadzasz maluszka do lozeczka (nie jest to latwe ale dziala) i nucisz mu, glaskasz go, robisz wszystko oprocz jednego Nie mozesz wziasc go na rece!!
To bedzie sygnal dla niego ze mozna cie zlamac i jak bedzie krzyczal glosniej to ty go wezmiesz!!
Musisz sprobowac!!
Ja sie mega meczylam!! Ale teraz Pola nawet na popoludniowa dzrzemke zasypaia sama a od miesiaca w dzien niedostaje piersi!!
teraz niedostaje nad ranem o to ze nauczyla sie zasypiac zadzialalo i juz drugi raz przebudzila sie w nocy i zasnela sama!!
pomalu pomalu i moze sie uda!!!
zostanie jeszcze wieczor smiling smiley


maciuska (offline)

20-02-2010 12:20:37

Kielce
dziekuje gabif za porade napewno z niej skorzystam. wiem ze bedzie na poczatku ciezko ale kiedys trzeba odstawic synka od piersi. dziekuje serdecznie i pozdrawiamsmiling smiley

gabif (offline)

22-02-2010 12:50:53

Czekam na jakies wiesci!! Trzymam kciuki!!!
pozdrawiam


donia2611 (offline)

10-06-2012 18:53:32

Koziegłowy
Polecam kubek niekapek firmy NUK easy learning smiling smiley Ksawerek łatwo nauczył się przy nim nowego sposobu picia i idzie mu dośc sprawnie, jest fajnie zaprojektowany, a do tego są różne modele dla dzieci w różnym wieku smiling smiley

Anonimowy użytkownik (offline)

10-06-2012 19:19:04

donia2611 - lubię czytać to forum.kupa świetnych wątków-mamy radzą mamom.no i tak skaczę,po 4 wątkach skończyłam czytać Twoje posty,bo nie znoszę,gdy ktoś narzuca się z reklamą.na każdym to samo,bez względu na temat

Izabela84 (offline)

11-06-2012 11:18:56

Niszczewice
Majunia, przyłączę się do Twojego posta, dodatkowo powiem, że już mnie mdli na posty proszące o głosowanie na zdjęcie.. Ile można? Czy każdy konkurs musi się wiązać z masą próśb: zagłosuj na mojego synka/córeczkę? Ciekawi mnie kiedy moderatorzy się obudzą, bo to już naprawdę jest mocno denerwujące. Zdjęcie powinno wygrać bo jest ładne i pasuje do tematu, a nie dlatego, że mama wysłała 1000 postów. Czego chcemy w przyszłości nauczyć nasze dzieci?
Trochę nie w temacie mój post, ale musiałam w końcu uzewnętrznić moją irytację.

W kwestii odstawienia od piersi pomogę średnio, bo karmiłam i teraz też zamierzam do dwóch lat. Jak poczuję, że mam już dość karmienia pokarm sam mi zanika. Moim zdaniem dobrym sposobem jest rozszerzenie diety tak, aby nie było już miejsca na cycusia - ciekawe smaki soczków, owoce, biszkopty, woda. I na czas odstawiania trzeba zapomnieć o bluzkach z dużym dekoltem winking smiley


[link widoczny po zalogowaniu]
Trzecie urodzinki smiling smiley
[link widoczny po zalogowaniu]
Szóste urodzinki smiling smiley
[link widoczny po zalogowaniu]
Dziewiąte urodzinki smiling smiley

2o2_pl (offline)

29-06-2012 13:12:40

Warszawa
Na początek polecam aby w porach karmienia nie było Cię w pobliżu, tylko tata czy babcia(bliska osoba) Wtedy ktoś inny będzie próbował podać mleko w innej formie niż pierś, możliwe, że dziecko przekona się do innych pokarmów.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1545902, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 128, Posty: 2365.