Kiedy czas na naukę języków obcych

Wysłane przez izabellamazurek 

lexie (offline)

14-01-2011 15:32:41

Im wcześniej dziecko zacznie się uczyć języka, tym lepiej. Nie wiem, czy zdecydowałabym się na naukę języka w domu, bałabym się, ze dziecko złapie ode mnie zły akcent, nie wiedziałabym też do końca w jaki sposób uczyć, ile materiału na raz itp. Myślę, że dobrze jest zapisać dziecko do przedszkola z j. angielskim.

Malgoska25 (offline)

05-10-2011 18:21:25

Słupsk
ja niestety nie miałam wyjscia i moj dwulatek chodził do przedszkola gdzie jest tylko jezyk szwedzki...bo obecnie tam mieszkam....teraz ma trzy latka mowi ładnie po polsku i łapie szwedzkie słowka...moim zdaniem im wczesniej tym lepiej.....NAJLEPIEJ SIE UCZY POPRZEZ ZABAWE W PRZEDSZKOLU....pozdrawiam

simple_obsesion (offline)

22-05-2012 10:28:29

Jelenia Góra
Rowniez jestem za tym by dzieci uczyly sie jezykow obcych...u mnie tym plusem jest ze moj malzonek jest opcojezyczny(irlandczyk) wiec mowimy do naszych dzieci w 2 jezykach ja po polsku a malzonek po angielsku (mieszkamy w irlandii)...dodam jeszcze ze moj starszy syn ktory skonczy 30 lipca 2 latka juz mowi mama,tata,babcia, dzidzi, pies i wiele innych slow w 2 jezykach do tego w szkole dojdzie mu irlandzki i francuski wiec troszke bedzie znal jezykow....wiec na 1000% jestem za nauka jezykow obcych poprzez zabawe i codzienne rozmawianie...pokazywanie czegos i mowienie co to jest w danym jezyku....pozdrawiam wszystkie mamuski



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-22 10:29 przez simple_obsesion.

lizaaa (offline)

24-06-2012 22:57:49

im wcześniej tym lepiej... ja także znam małżeństwo dwujęzyczne. Ich synek bardzo mało mówił tak do trzech lat ale świetnie rozumiał tatęa i mamę Polkę . Pozniej przplatal oba języki ...teraz ma 7 lat i wspaniale włada obydwoma. Czyli im wczesniej tym lepiej.ma ły palacz

ksenia82 (offline)

08-04-2014 10:06:03

Szczecin
Moja córka miała język angielski w przedszkolu. We wrześniu poszła do I. klasy i świetnie sobie z nim radzi. Teraz myślę o zapisaniu jej na jakiś dodatkowy język, tylko nie wiem, który mógłby się jej spodobać smiling smiley

nyeaisa (offline)

24-04-2014 10:08:10

Hosznia Ordynacka
Na początek warto aby dziecko dobrze opanowało język ojczysty, później pora na jezyki obce. Ponoć najlepiej to wychodzi w wieku od 3 do 5 roku życia i skłaniałabym się do nauki jednego języka obcego w tym wieku.

marta_1234 (offline)

20-11-2014 21:00:49

Zielonka
Informacje warte zainteresowania.

joanka106259 (offline)

14-01-2015 12:07:02

Lublin
Nasz Marcelek chodził do prywatnego przedszkola, gdzie był język angielski. Dzieci uczyły się poprzez zabawę, piosenki i muszę powiedzieć, że syn dużo zapamiętywał. Marcel nie należy do dzieci, które będą opowiadały o tym co się nauczyły, ale efekty obserwowałam w życiu codzinnym. Teraz jako 5latek od września 2014 poszedł do zerówki. W programie jest język angielski, ale nie widać po Marcelu już takiego entuzjazmu, gdyż zajęcia porwadzone są, że tak powiem "po szkolnemu" a i grupa dzieci dużo większa. Raz nawet zdarzyło się, że Marcelek powiedział, że przez to, że zabraliśmy go ze starego przedszkola (pywatnego) on zapomniał już angielski sad smiley


Zapraszam do głosowania na Marcelka smiling smiley
[ebobas.pl]
[ebobas.pl]

joani (offline)

29-01-2015 19:23:17

Dla mnie język obcy w przedszkolu tylko w formie zabawy, rytmiki itp. Na pewno nie "kucie". Dziecko, które nie umie sprawnie czytać i pisać, a rodzice zapisują je na lekcje, na których się już pisze, to raczej przyniesie to więcej szkody niż pożytku.
Niestty znam szkoły językowe, które tak robią a chwalą się fachową kadrą.. niestety oprócz nauki języka trzeba znać jeszcze podstawy psychologii czy pedagogiki wczesnoszkolnej, żeby wiedzieć jak pracować z maluchami.

GabaBaba26 (offline)

30-01-2015 07:05:31

Udanin
Moja córeczka oglądając bajki czy też specjalne programy dla dzieci uczące j.angielskiego potrafi już właśnie w tym języku policzyć do dwunastu, zaśpiewać alfabet oraz określić kolory. Natomiast w przedszkolu do którego za miesiąc będzie uczęszczać uczą już angielskiego dzieci dwu i pół letnie.




[link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1547010, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 76, Posty: 53210.