Kiedy czas na naukę języków obcych

Wysłane przez izabellamazurek 

izabellamazurek (offline)

12-02-2009 14:39:17

Psychologowie twierdzą, że dziecko najpierw powinno dobrze opanować język ojczysty - ten, w którym mówią do niego rodzice. Ale kilkulatka można już zacząć uczyć języków obcych poprzez zabawę.

czytaj więcej

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-04-02 20:59 przez ptysiowa_mama.

Bozenna3 (offline)

20-03-2009 14:54:51

Moje dziecko mówi o sobie, że ma dwa języki ojczyste. Ogólnie się mówi, że dziecko można wychować w max. trzech językach. Nie wiem, czy to prawda, ale z dwoma językami każde malutkie dziecko doskonale sobie poradzi. Później w szkole moja córka z łatwością przyswajała sobie kolejne języki obce, a i z wymową nie miała większych kłopotów. A więc im wcześniej, tym lepiej.

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-03-20 14:59 przez Bozenna3.

Asia (offline)

22-03-2009 16:45:54

Łódź
To wszystko zależy. Przede wszystkim od sytuacji. Inną sprawą jest naturalna dwujęzyczność (w przypadku rodziców z dwóch odrębnych obszarów językowych, albo w sytuacji gdy się mieszka zagranicą). Wczesna nauka języka obcego, np poprzez zabawę w przedszkolu też jest w porządku. Przerażają mnie jednak sytuacje, gdy trzyletnie dziecko ma dwa języki obce w przedszkolu, dodatkowo popołudniami wożone jest przez rodziców na trzeci język- to sytuacja z życia wzięta, dotyczy moich znajomych. Efektem tej sytacji było totalne zablokowanie się dziewczynki- nie chciała mówić wcale. I o ile przytoczona sytuacja to skrajmość, o tyle głęboko wierzę, że da się połączyć rozsądną naukę języka obcego z udanym i beztroskim dzieciństwem smiling smiley

[link widoczny po zalogowaniu] [link widoczny po zalogowaniu]

Ewcia (offline)

23-03-2009 14:54:39

Koblencja
Trzy języki obce plus język ojczysty jest przesadą. Nauka dwóch języków obcych w przedszkolu jest słuszna. Tylko w tym wieku jesteśmy w stanie nauczyć się poprawnej wymowy.

Asia (offline)

26-03-2009 20:17:12

Łódź
Ewciu- ale nie tylko wiek ma tu znaczenie. W grę wchodzi wiele czynników (jak chociażby dobry słuch, czy tzw zdolności winking smiley ).
Polacy mamy tę przewagę, że nasz język zawiera cały wachlarz różnorodnych dźwięków, w efekcie mówiąc po polsku jako dziecko, ćwiczymy tak aparat wymowy, że pozwala na fajną wymowę wielu języków. Tej przewagi nie mają np Niemcy, którzy "twardo" mówić będą (no jasne, wyjątki się znajdą!) nie tylko po niemiecku.
Także jestem zdania, że nie wiek jest jedynym determinantem. Dużo istotniejsze jest to, czy dziecko chce się języków uczyć.

[link widoczny po zalogowaniu] [link widoczny po zalogowaniu]

Filomena (offline)

02-04-2009 15:03:55

Kolonia
Ogólnie wiadomo, że wiek od 3 .do 5. roku życia to najlepszy okres do nauki języków obcych. W tym czasie dziecko jest otwarte, albowiem intuicyjnie chwyta i powtarza to, co się do niego mówi. To "okienko" powoli zamyka się w 10. roku życia. Tak wcześnie zdobyte znajomości językowe są doskonałą bazą, którą w późniejszym wieku należy uzupełniać.

boom (offline)

27-06-2010 22:18:15

No właśnie też mi się obiło o uszy, ze trzy lata to moment kiedy juz mozna dziecko uczyc języków obcych. A czy uważacie, ze nauka w domu przez rodziców i w formie zabawy to dobry pomysł?Nie mówię, że kompletnie na własną rękę, ale np. z jakimiś książeczkami do tego przeznaczonymi jak przykładowo "Angielski z Maksem"

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-06-27 22:18 przez boom.

promyczek (offline)

13-08-2010 16:23:54

Myślę, że o nauce języka obcego w przypadku naszych dzieci powinniśmy pomyśleć już w wieku przedszkolnym. Wtedy dziecko jest najbardziej chłonne, przyswaja wiedzę w bardzo szybki sposób i utrwala się ona na długie lata. Można dziecko posłać do przedszkola językowego takiego, jak np. Akademia Małych Tygrysków. Akurat w tej placówce wprowadzono program edukacyjny nauka przez zabawę - dzięki temu dzieci nie nudzą się zajęciami edukacyjnymi, dobrze się bawią, a przy okazji nabywają nowe wiadomości m. in. z języka obcego.

Mamina (offline)

18-09-2010 07:59:40

Ja nie zgodze sie. Znam przypadek dziecka z dwujezycznymi rodzicami. Do 5 roku życia mylilo jezyki - fakt - ale w wieku 6 lat płynnie mowiło nimi. Teraz ma przewage nad rowiesnikami

danka3 (offline)

14-01-2011 13:41:54

Dołączam się do zwolenników nauki j.obcych maluchów. Ale podkreślam, że nic na siłę a najlepiej zrealizować taka naukę w formie zabawy, wtedy jest to pełnowartościowa nauka i zabawa w jednym. Sama korzystam z roznych pomocy, sa dostepne w sieci albo do kupienia rozne gry na przykład "Lotto animals", taka loteryjka z tafelkami na ktorych narysowane s zwierzaki i ich angielskie odpowiednik nazw
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5297, Posty: 1340746, Użytkownicy: 73166.
Ostatnio dołączył/a Zancia89.

Statystyki tego forum
Wątki: 72, Posty: 22116.