Czym karmić dziecko, które nie lubi mleka?

Wysłane przez agnieszkausiarczyk 

agnieszkausiarczyk (offline)

13-02-2009 15:17:45

Moja Iśka, gdy skończyła pół roku, nagle przestała lubić mleko. Po rozmowie z pediatrą zmieniłam mieszankę. Nie pomogło. Dziecko nie chciało jej pić. Bałam się o kości i zęby mojej córeczki. Co robić, jeśli niemowlę i małe dziecko nie chce pić mleka?

czytaj więcej

jowita (offline)

05-04-2010 01:20:44

Lublin
A o jakich twarożkach tu mowa? Bo ja nieustannie czytam,że niemowlę nie może spożywać mleka krowiego ani produktów na nim bazujących. To jak to jest??? Często spotykam mamy,które za nic sobie mają takie zalecenia żywieniowe i podają Danonka maluszkowi 8-miesięcznemu. Ja się jednak boję póki co. Choć moja mała też samego mleka modyfikowanego nie lubi. Wcina za to kaszki i kleik więc nie mam problemusmiling smiley tylko to podawanie nowości spędza sen z powiek.


[link widoczny po zalogowaniu]

Fiodor Dostojewski

Anioł nigdy nie upada. Diabeł upada tak nisko, że nigdy się nie podniesie. Człowiek upada i powstaje.

martynka002 (offline)

13-12-2014 12:35:54

artykuł ciekawy , ale mam nadzieje ze taki problem mnie ominie

donnavito (offline)

09-01-2015 19:01:32

Iława
Mleko nie jest potrzebne starszym dzieciom w czystej postaci, można dać kanapeczki z serem (wycinam siostrzeńcowi takie buźki i różne serowe wzorki), jogurt, koktajl mleczno-owocowy.

martynka002 (offline)

12-01-2015 17:51:27

może starac zastępować mleko czym innym na tej samej zasadzie czyli jogurty , kefiry , kleiki, kaszki na mleku.

moniaijulka (offline)

04-02-2015 00:03:51

Nowe
Jak byłam mała nigdy nie lubiłam mleka i do tej pory nie lubię. Co innego w kakao, budyniu, jogurcie. Chociaż jadłam i piłam te produkty w dzieciństwie, moje kości i zęby są słabe, za mało wapnia po prostu. Mam nadzieję że z córką nie będę miała takiego problemu a jeżeli nawet to będę bardziej konsekwentna niż moja mama i znajdę sposób żeby dostarczać jej odpowiednią ilość wapnia

mikaa997 (offline)

02-03-2015 11:16:32

Wrocław
Od małego nie lubię smaku mleka ale bardzo lubię przetwory mleczne. W ten sam sposó przemycałabym mleko mojemu dziecku. Jeśli nie chce płatków z mlekiem to może dosypana łyżeczka kakao zmieni jego niechęć? U mnie podziałało winking smiley

Doris85 (offline)

06-04-2015 10:55:08

Świecie
Mozna zastapic mleko innymi produktami, albo starac się je ukryc w innych produktach. Wszystko zalezy od madrego podejscia rodzicow.


Sandra222 (offline)

05-09-2015 08:28:05

Białystok
Usunąć z diety raczej się nie da. Natomiast warto je jak mówicie przemycić, bo w nadmiarze mleko też ie jest najlepsze szczególnie te przetworzone. Natomiast bez też ciężko zachować całą gospodarkę witamin i minerałów smiling smiley

matrixx (offline)

14-12-2017 15:48:51

Szczecin
A jak z mlekiem roślinnyn? Sojowe, migdałowe itp? Wiecie może? Mam wyciskarkę, więc mogłabym robić, ale nie wiem czy dzieciom to można dawać...
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1546002, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 165, Posty: 18539.