Animaloterapia

Wysłane przez agnieszkakrzyszton 

agnieszkakrzyszton (offline)

26-06-2009 12:11:12

Animaloterapia nie jest metodą naukową, jednak zarówno wśród lekarzy, fizjoterapeutów, jak i osób, które pracują ze zwierzętami nie brakuje jej entuzjastów. Bo, jak mówią, efekty animaloterapii obserwują na co dzień.

czytaj więcej

kasiatarka (offline)

07-07-2013 07:32:49

Łódź
Kontakt ze zwierzakami wpływa pozytywnie na każdego z Nas smiling smiley
Gdy Maxik się urodził (a urodził się o wiele za wcześnie bo 25 tygodniu ) wpadłam w panikę ŻADNYCH ZWIERZĄT W DOMU
ale gdy się okazało ze niema żadnych alergii od kota ....teraz nie wyobrażam siebie mojego domu bez kota, nazywa się "ciasteczko" a Max woła do niego skarrrrbik smiling smiley razem śpią chłopiec w łóżeczku
Max ma delikatne porażenie mózgowe ,wiec teraz spróbujemy animaloterapii.... poszukamy odpowiedniego konika ,trzeba będzie odwodzić kilka stajni ??? młody rycerz

monikar2013 (offline)

03-12-2013 21:00:49

Witam,

Przygotowuje projekt na temat animaloterapii, i bardzo będę wdzięczna za pomoc w wypełnieniu ankiety (zajmuje 40 sekund, i bedzie to dla mnie ogromną pomocą).

[link widoczny po zalogowaniu]

Dziękuje i Pozdrawiam

Monika



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-12-03 21:01 przez monikar2013.

mysia83 (offline)

23-11-2014 15:27:57

Rzeszów
Mój synek od kilku lat uczęszcza na hipoterapie, początki były trudne, ale teraz uwielbia konie smiling smiley Znam wiele dzieci z autyzmem, które chodzą na takie zajęcia, nie mowie o terapii głównej, ale jako zajęcia dodatkowe, jest po prostu świetna! To właśnie to co ujęto w artykule, dziecko bardziej sie otwiera, jest spokojne, no i fizyczne korzyści z hipoterapii sa po prostu nie do podważenia smiling smiley w tym roku jeżdżąc z synkiem na hipoterapie, zabierałam tez swoją 2-letnią córkę i od pierwszych zajec po prostu zakochała się w konikach smiling smiley Zdecydowanie polecam takie zajęcia dla wszystkich dzieci z problemami zdrowotnymi!

wojtaszek (offline)

20-01-2015 16:22:23

Tarnów
Moja koleżanka kupiła kucyka aby móc w domu rehabilitować syna który ma dziecięce porażenie mózgowe. Wcześniej jeździła przez kilka lat na takie rehabilitacje ale z czasem kiedy jej syn był coraz większy i cięższy zaczęła mieć problemy z ciągłym jego przewożeniem a mając możliwości ( duży ogród, stajnia) wolała miec konika u siebie. Ja mam w domu psa i bardzo bym chciała aby moje dziecko wychowywało się w domu razem ze zwierzątkami ponieważ nie tylko uodparniam go na alergię ale i uczę opiekuńczości , delikatności i odpowiedzialności za inne stworzenie.

Doris85 (offline)

07-04-2015 19:12:26

Świecie
Ze względu na to, że znajomi mają stadninę koni miałam okazję wielokrotnie obserwować dzieci poddawane hipoterapii. To zadziwiające i jednocześnie cudowne jak dzieci - do tej pory zamknięte w sobie, płaczące, z lękami z zajęć na zajęcia się otwierają i jaką radość sprawia im taka forma terapii. Nie wspominając już o innym wpływie takiej formy terapii na ich organizmy.


Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1545942, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 165, Posty: 18533.