Wady zgryzu

Wysłane przez agnieszkausiarczyk 

agnieszkausiarczyk (offline)

07-02-2011 17:29:59

Zgryz kształtuje się przez wiele lat i każdy etap w rozwoju dziecka ma znaczenie dla prawidłowego ustawienia zębów. Wszelkie wady są zauważalne już w momencie wyrastania zębów, a więc w bardzo wczesnym dzieciństwie. Im wcześniej zostaną wykryte, tym łatwiej je zniwelować.

czytaj więcej

judyta_miel (offline)

20-08-2012 13:42:43

Warszawa
Bardzo ciekawy artykuł. Mój syn ma teraz założone tymczasowe wypełnienia zęba, jedziemy na wakacje i możemy mieć ograniczony dostęp do lekarza. Czy jeśli plomba wypadnie mogę użyć tego preparatu? www.plomb-r.pl Ktoś próbował?

wojtaszek (offline)

24-01-2015 23:58:28

Tarnów
Jeżeli chodzi o leczenie ortodontyczne aparatem ruchomym to jest refundowany dzieciom które nie ukonczyły 12 roku życia a wizyty kontrolne moga odbywać się w ramach NFZ do ukończenia 13 roku życia, więc jeżeli rodzic lub stomatolog widzi że dziecko wymaga leczenia ortodontycznego nalezy jak najszybciej podjąć lecznie.

GabaBaba26 (offline)

26-01-2015 22:18:57

Udanin
My w lutym idziemy na pierwszą wizytę do dentysty z córcią. Od urodzenia miała cofniętą dolną szczękę lecz pediatrzy zapewniali mnie, że szczęka się wyciągnie i niestety szczęka nadal jest cofnięta co sprawiło że córcia ma problemy z mową.




[link widoczny po zalogowaniu]

moniaijulka (offline)

03-02-2015 23:59:14

Nowe
Ja i mój partner oby dwoje mieliśmy wadę zgryzu w dzieciństwie i nosiliśmy aparaty ruchome, zakładane tylko na noc. Moja mama bardzo pilnowała żeby zawsze go ubierała na noc i zęby się trochę wyprostowały, 2 zęby się nie schowały ale to dlatego że takim aparatem nie mozna wszystkiego dobrze naprawić, potrzebny byłby stały ale nie było na to pieniędzy. Myślę o tym żeby w przyszłości założyć sobie stały ale jak na razie nie uważam żeby to było takie ważne, najważniejszy dla mnie będzie teraz zgryz mojej córci. Mama mojego partnera trochę olewacko podchodziła do aparatu ruchomego, nie zawsze go ubierał i nie ma przez to krzywe zęby, ale ja już go niestety nie namówię na stały aparat :/ Dlatego przyszły wygląd zębów dziecka zależy od nas, rodziców

horikoshi (offline)

25-01-2016 14:25:55

Ja też nie panikuje jeśli chodzi o zęby. Pierwsze wypadną a drugie najwyżej będzie trzeba prostować


Wystraszony człowiek potrafi być naprawdę brutalny.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1547930, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 165, Posty: 18732.