Angina i szkarlatyna. Objawy, leczenie

Wysłane przez ewakozakiewicz 

ewakozakiewicz (offline)

10-11-2010 15:09:11

Jesień i zima sprzyjają zapadaniu dzieci na anginę i szkarlatynę, zwaną także płonicą. Obydwie choroby wykluwają się od momentu zakażenia po 3-5 dniach i wybuchają nagle ostrym bólem gardła i wysoką gorączką. Najczęściej chorują dzieciaki w wieku od 4 do 7 lat, bo najłatwiej im się zarazić od innych drogą kropelkową, albo poprzez wspólne zabawki i przebywanie ze sobą.

czytaj więcej

hannah7 (offline)

13-11-2010 15:11:09

OSTROW WLKP
witam serdecznie!
moj 8.miesieczny synek mial ostre zapalenie gardla-lekarz stwierdzil ze nie potrzebuje antybiotyku bo choroba ma podloze wirusowe.podawalam ibuprofen i tantum verde w sprayu.po trzech dniach wysokiej goraczki dostal wysypki na twarzy,ktora zaczela ,,schodzic,, na klatke piersiowa,plecy i brzuch az w koncu jest prawie niewidoczna.nie goraczkuje,je juz chetnie,smieje sie i bawi.skora sie nie luszczy.czy to mogla byc szkarlatyna czy zapalenie gardla?martwie sie bo mieszkam za granica i nie mam zaufania do tutejszych lekarzy.pozdrawiam serdeczniesmiling smiley

izka31 (offline)

13-11-2010 19:09:39

Łódź
A my właśnie przeszliśmy anginę tzn. mój Szymcio...to była masakra. Trzy dni non stop temp. 40 stopni, wymioty, niemożność przełykania czegokolwiek, bo gardło całe białe...Nie obyło się bez antybiotyku i teraz jest już dobrze...

hannah7 a może u ciebie to była trzydniówka, skoro po 3 dniach wysypka się pojawiła...


[link widoczny po zalogowaniu]

Każdy poranek daje szansę, żeby wieczorem powiedzieć, że to był udany dzień...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-13 19:10 przez izka31.

karolka1401 (offline)

17-11-2010 11:50:44

k
Moja córka od września ma problemy z gardełkiemsad smiley 4 antybiotyki w przeciągu dwóch miesięcy to chyba za dużo jak na dwuletnie dziecko . Jeden lekarz twierdzi ze to alergia inny że "taki jej urok"-ale dla mnie to już nie jest zabawne bo ledwo skończy leki za 2-3 dni znów zaczynają się problemy . Już sama nie wiem co mam myśleć i co robić ?? czym mogą być spowodowane te jej problemy z gardełkiem (dodam że anginę pierwszy raz miała we wrześniu i teraz znów tydzień temu )?

familka (offline)

20-09-2011 10:06:20

Zawoja
witam mamusiesmiling smiley
A ja nie wiem co zrobić-mój 3letni synek zaczął chodzić do przedszkola więc liczę się z częstymi katarami i innymi choróbskami które będzie przynosił.Ostatnio dosłownie zatkało mu nos i dostał temperatury-38,6stopni-zbiliśmy lekami.Na drugi dzień temp. spadła ale zaczęły bardzo swędzieć go stopy-dwie noce dosłownie wył i się drapał.Poszliśmy z nim do lekarza -przepisał maść na nóżki9pojawiły się krostki) i syrop i tantum verde na zaczerwienione gardło.
Wszystko ok tylko teraz skóra ze stóp i rączek schodzi mu dosłownie płatami...czy to mogła być nie rozpoznana szkarlatyna?Nie miał wysypki na ciele-oprócz stóp i dłoni...


familka

halina2159 (offline)

23-10-2014 19:06:55

Skoczów
świetnie opisane objawy tych dwóch chorób podobnych do siebie a jednak innych trochę .Nasz synek na wiosnę dostał nagle wysoka goraczkę i żadnych innych objawów zrobiliśmy zaraz badanie moczu bo baliśmy sie że to infekcja moczowa i po południu do lekarza a ten zdiagnozował angine (ponoć gardełko czerwone było ) dostaliśmy antybiotyk i po kilku dniach synek był zdrów ale leki dostał w pełnej dawce bo to wazne i teraz wiem że zawsze warto skonsultowac sie z lekarzem bo my możemy nie rozpoznac od razu pewnych objawów a lekarz zobaczy więcej (ma odpowiednie narzedzia i wiedzę ) .Pamietam tez jako dziecko przechodziłam szkarlatyne i pamiętam jak się meczyłam z goraczka i te skrzydla motyla oraz okropne tabletki z penicyliną (wtedy była w tabletkach takich dużych brr) i pamiętam ze cała nasza trojka rodzeństwa zachorowała jeden po drugim ale leki pomogły i szybko wróciliśmy do zdrowia .Wole dmuchac na zimne i jak coś sie dzieje naszym smykom to idziemy do lekarza by miec pewność co sie dzieje .


[link widoczny po zalogowaniu] [link widoczny po zalogowaniu]

martynka002 (offline)

27-12-2014 16:12:15

świetny artykuł dzięki któremu można troche sobie rozjaśnić jak dane choroby przebiegają i jak sie obajwiają

teresa211186 (offline)

23-03-2015 00:10:07

Niwki Książęce
Super artykuł. Dzięki temu rodzicom łatwiej jest zwrócić uwage na poszczególne objawy i szybciej można zdiagnozować chorobę
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1546300, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 165, Posty: 18569.