Czy zachwycać się dwulatkiem, który korzysta z nocnika?

Wysłane przez ebobas 

KarolkaZ (offline)

22-08-2009 10:23:24

Żurek
Moim zdaniem zawchycanie się, klaskanie, radość z tego że dziecko skorzystało z nocnika jest dla dziecka niezwykle istotne. Jest to dla niego sygnał że uczy się czegoś nowego, dobrego. U nas przynajmniej to się sprawdziło. Jedni dziadkowie robili wilki "szum" radości gdy Matuś skorzystał z nocnisia a drudzy podchodzili do tego jakby to było zupełnie naturalne. DLa 2-latka jeszcze nie bylo do końca i dlatego z drugimi dziadkami sikał w majtki a z pierwszymi ładnie wołal na nocnik.

bialakonwalja (offline)

09-11-2009 23:00:01

Łódź/Naas
Moja corcia skonczyla poltora roku i przy odrobince pomocy sama zaczela wolac kiedy chce na nocnik, co mnie bardzo cieszy. Za kazdym razem jak cos zrobi obie bijemy brawo i sie cieszymy, teraz minal mieisac odkad zaczela wolac i po domu juz nie nosi pampersow tylko jak wyhodzimy na jakis dluzszy spacer lub na noc. Ale po nocy pampers jest tylko delikatnie zluzyty, ale pierwsza rzez po przebudzeniu to usiascie na maly kibelek nawet jak jest zasp i pozniej wraca do lozka, mam nadzieje ze niedlugo i z nocnych pomocnikow higieny bede mogla zrezygnowac. pozdrawiam wszystkich smiling smiley


czyn jak chcesz ale nie czyn nikomu krzywdy

doma240 (offline)

20-05-2010 02:35:01

KOSZALIN
My zaczeliśmy sadzać mała na nocnik,gdy skończyła 10 miesięcy.Początkowo w formie zabawy i przyzwyczajania jej do samego nocnika.Kilka razy zrobiła kupkę i siku,wtedy biliśmy brawo i chwaliliśmy ją.Teraz ma 15 m-cy i sama daje znać o kupie,przynosząc do nas nocnik.Siku kontroluje trochę mniej,bo czasem zdaży jej się posiusiać w majteczki.Gdy zrobi kupkę lub siku do nocnika bije sama sobie brawo,wtedy wiem,że już sie załatwiła.Pampersa zakładamy na noc,bo czasem się posika.




[link widoczny po zalogowaniu]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-05-20 02:36 przez doma240.

mailko (offline)

13-08-2010 13:33:22

Kraków
Moje dziecko dostało blokadę na robienie kupki do ubikacji, wszyscy nad nim stali i tylko czekali jak mały zrobi ... ciągle powtarzali zrób kupkę, zrób ładnie itd, ja akurat byłam wtedy w szpitalu i zszokowało mnie po powrocie, że Oli jest taki zestresowany, że chowa się po kątach, żeby zrobić kupkę. Teraz jak jestem z nim już sama w domu traktujemy kupkę jak normalną sprawę a nie jak parodię do pokazania wszystkim i do bicia brawa (to jest dobre przy kilku pierwszych razach). Synek teraz sam przychodzi i mówi, że chce kupkę albo siku, albo idzie sam do toalety.


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

kaoma2 (offline)

20-11-2010 15:00:34

Tajemnica:))
Witam, widzę, że dawno tu nikt nie zaglądał Mr. Green

Ja oczywiście tez twierdzę, że pochwały za wyczyny nocniczkowe jak najbardziej się należą , to bardzo ważne dla maluszka żartowniś

Wysadzaliśmy corcię od 8 miesiąca, za każdym razem jak siuśki lub kupka wylądowały w nocniczku były brawa i chwalenia, około roczku sama juz biła sobie brawo jak nocniczek był pełnysmiling smiley)
W wieku 1,5 roczku pozbyliśmy sie pieluszek na dzień , po dwóch miesiącach od tego czasu Oliwka budziła sie z suchą pieluszką- jakoś tak samo poszło...smiling smiley)
Teraz ma prawie dwa latka, o poieluszkach dawno zapomnieliśmy, ale nadal chwalimy ją ...ona wtedy taka dumna jest i mówi - "siupel Oliwka! " żartowniś


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

basia76 (offline)

12-06-2011 22:47:31

Biała Podlaska
Moja Nisia w nagrodę sama wylewała do sedesu zawartość nocniczka przy czym była bardzo szczęśliwa. Drugie dzieciątko ma już 2 latka, kupkę robi do nocnika oczywiście jest chwalony wtedy jest taki dumny. mały grymaśnik
[link widoczny po zalogowaniu]

synke (offline)

05-07-2011 23:27:35

Mysłowice
Cytuj
kaoma2
Wysadzaliśmy corcię od 8 miesiąca, za każdym razem jak siuśki lub kupka wylądowały w nocniczku były brawa i chwalenia, około roczku sama juz biła sobie brawo jak nocniczek był pełnysmiling smiley)
W wieku 1,5 roczku pozbyliśmy sie pieluszek na dzień , po dwóch miesiącach od tego czasu Oliwka budziła sie z suchą pieluszką- jakoś tak samo poszło...smiling smiley)
Teraz ma prawie dwa latka, o poieluszkach dawno zapomnieliśmy, ale nadal chwalimy ją ...ona wtedy taka dumna jest i mówi - "siupel Oliwka! " żartowniś
W wieku 8 miesięcy moja córka korzystała już nieźle z nocnika, oczywiście z moją pomocą. Codziennie po nocy było sru i siu, brawa, uśmiechy, śmiechy... Po drzemce i kąpieli również. Potem i częściej. Z czasem nawet pokazywała odpowiednio rączką, o co chodzi (uczyłyśmy się bobomigów). Bywało, że pielucha była zmieniana dla higieny, bo mało wykorzystana. Miałam plan odpieluchowywać ją w wieku 1,5 roku korzystając z lata, wiadomo, może biegać po trawie bez pieluchy, ciepło, szczochy lądują w gruncie winking smiley. Co z tego, skoro przechodzi bunt nocnikowy. Był etap, kiedy za nic nie chciała na niego siadać. A kiedy przez te parę dni tresury winking smiley w dzień trzymałam ją w samych majtkach, to wstrzymywała kupę, robiła po kawałeczku tak, że zostawał jej między pośladkami. Kiedy odpuściłam tresurę, na drugi dzień załadowała pieluchę już z pełną mocą, znaczy się stres puścił. Teraz jest ździebko lepiej, bo czasem to i sama usiądzie (już za to jest chwalona), ale o załatwieniu się tam mowy nie ma, potrafi wstać i załatwić się za jakąś chwilę do pieluchy.
Potrafi dać znać, że pielucha jest załadowana, głównie konkretem. Szarpie ją wtedy i mówi 'pupa', ale wtedy to ona jest już do mycia.
Odczekam parę tygodni, poobserwuję i ewentualnie znowu spróbuję, żeby załapać się jeszcze na lato. Jak nie, to odpuszczę, ponowię starania za rok.


-------------------------------------------------
Krzyś ur. 29.10.2008 - zm. 30.10.2008
Agnieszka ur. 17.12.2009
Karolek zm. ? - ur. 11.08.2013
Jacuś ur. 14.08.2014

synke (offline)

06-07-2011 12:16:11

Mysłowice
czyżbym zapeszyła (w sensie pozytywnym)? moja mała dzisiaj zapodała soczystego szczocha do nocnika, było co wylewać hot smiley. czyli jest jeszcze nadzieja na ten sezon smiling smiley


-------------------------------------------------
Krzyś ur. 29.10.2008 - zm. 30.10.2008
Agnieszka ur. 17.12.2009
Karolek zm. ? - ur. 11.08.2013
Jacuś ur. 14.08.2014

moncia140 (offline)

06-10-2011 22:16:14

Mój synek robi kupkę na nocniczek od kiedy skoczył 5 miesięcy. Na początku sadzałam go jak czułam że coś będzie, a teraz to skoczył 8 miesięcy i nie robi już wcale kupki w pieluszkę tylko siku. Jak go posadzę na nocnik zaraz po spaniu to zrobi też siku i potrafi mieć cały dzień such pieluszkę. Jak chce kupkę to marudzi i stenka, jak nocniczek jest w pobliżu to patrzy na niego, mówi też siii. Jestem za wczesnym uczeniem dziecka siadania na nocniczek bo teraz to już nie będzie problemu z tym. Dziś nawet udało mu się powiedzieć pierwszy raz kupa jak siedział na nocniku.

grazyna (offline)

20-01-2012 22:14:26

Tak, trzeba mieć dużo cierpliwości, to wszystko dzieje sie samo, nagle facet mały, czy facetka, kontrolujesmiling smiley
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1547580, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 90, Posty: 51935.