Przedszkole to najlepsze przygotowanie do szkoły

Wysłane przez agnieszkausiarczyk 

agnieszkausiarczyk (offline)

02-03-2009 16:30:57

O tym, kiedy posłać dziecko do przedszkola i jak je mądrze wybrać, jak przygotować pociechę do życia w grupie rówieśników rozmawiamy z Iwoną Ring, psychologiem klinicznym

czytaj więcej

promyczek (offline)

12-11-2010 13:09:00

Zgadzam sie, przedszkola są bardzo ważne, bo przygotowują dziecko do nauki szkolnej. Znalazłam bardzo ciekawy artykuł o tym jak ważne jest początkowe przygotowanie dziecka i wybór odpowiedniego przedszkola



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-17 00:12 przez Sympatyczna.

gosiazoltek (offline)

17-08-2012 15:50:37

Prudnik/Enniscorthy.IE
Mimo,że nie pracuję posłałam mojego synka do przedszkola jeszcze przed trzecimi urodzinami. Synek chodził 2 razy w tygodniu na 3 godzinki.Mógł bawić się z dziećmi i poznać nowe miejsce,gdyż od września będzie już chodzić każdego dnia. Myślę,że był to dobry wybór dziecko powoli oswoiło się z nowym miejscem i opiekunami.Tym bardziej ,że mieszkamy w Irlandii i język też stanowi pewną barierę ale tylko tak między dziećmi synek szybko opanuje angielski.


Małgosiasmiling smiley

martya (offline)

13-10-2014 14:14:09

Rynek
u nas jeszcze jest płacz, bo mała nie chce chodzić do przedszkola.. ;/

sylwiia (offline)

14-10-2014 12:57:54

Rynek
W naszym przypadku na szczęście obyło się bez płaczu smiling smiley, ale dosyć wcześnie zaczęłam oswajać małą z przedszkolem - opowiadałam jej o rówieśnikach, zabawie, paniach wychowawczyniach, nawet odwiedziłyśmy wcześniej przedszkole i plac zabaw. Myślę, że to wpłynęło na to, że córeczka się nie bała. Dla mam, które mają z tym problem polecam artykuł - [link widoczny po zalogowaniu], sama dowiedziałam się z niego wielu istotnych rzeczy. smiling smiley

kasztanka2 (offline)

11-01-2015 13:05:27

Bartłomiejowice
W pełni zgadzam sie z artykułem. Nic nie przygotuje dziecka do szkoły niż przedszkole, które uczy współpracy, wspólnej zabawy, dziecko dzięki niemu świetnie się rozwija.
Mój synek na przykład - przez kilka miesięcy uczyłam go kolorów, a jemu i tak ciągle się myliły, poszedł do przedszkola i znal wszystkie kolory bezbłędnie po pierwszym miesiącu w nim. smiling smiley

Habisa (offline)

30-11-2015 17:26:45

Moim zdaniem przedszkole to bardzo ważny etap w życiu dzieci i nie powinno się go omijać. Moje dziecko niestety dość mocno płakało, szczególnie za pierwszym razem. W końcu to dość duży szok dla malucha, który zawsze był w gronie osób mu znanych. Na szczęście dość szybko przyzwyczaił się do nowych kolegów i koleżanek, panie przedszkolanki zawsze potrafiły zorganizować ciekawie czas, ale najwięcej chyba zdziałał plac zabaw. Mają tam piękny statek piracki z flagą Freekids, po którym dzieci mogą szaleć do woli. smiling smiley

alanmajer1000 (offline)

13-05-2018 02:26:05

Warszawa
A jak się pozbyć płaczu przy rozstaniu?

kasiawegierka (offline)

07-09-2018 12:18:37

Franciszków
Zgadzam się z tym bo sama nie chodziłam do przedszkola i było mi na prawdę TRUDNO odnaleźć się w zerwóce i szkole podstawowej. Moje dziecko zaczeło chodzić do już do żłobka od kiedy skończyło 1,5 roku i teraz ma 4 lata i chodzi do przedszkola w Gdańsku do Wielkiej Przygody. Powiem tyle, dziecko ma lepszy kontakt z rówieśnikami i na 100% lepiej sobie poradzi jak pójdzie do szkoły.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6019, Posty: 1575305, Użytkownicy: 73678.
Ostatnio dołączył/a Pinuka.

Statystyki tego forum
Wątki: 90, Posty: 54702.