Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci, to konieczność, a nie szpan

Wysłane przez agnieszkausiarczyk 

agnieszkausiarczyk (offline)

06-07-2010 17:28:05

Coraz słabsza powłoka ozonowa sprawia, że do oka dociera więcej promieni słonecznych, które mogą powodować poparzenia oczu, zapalenia rogówki czy spojówek. Dlatego nie tylko swoje, ale i oczy maluchów trzeba osłaniać.

czytaj więcej

maria1980 (offline)

09-07-2010 00:06:05

Opolszczyzna
My byliśmy z mała u optyka i zalecił nam okularki przeciwsłoneczne-oczywiście oczka małej chronimy też czapeczkami z daszkiem i kapelusikami....




W naszym domu rządzą KOBIETY!!!
3 do 1 -PRZEGŁOSOWANEsmiling smiley

jowita (offline)

25-07-2010 16:28:19

Lublin
Nasza córcia uwielbiała zdejmować nasze okulary i zakładać sobie. Dlatego wreszcie kupiliśmy jej własnesmiling smiley kolorowe i wesołesmiling smiley Na palące słonko na pewno bardzo się przydadzą.


[link widoczny po zalogowaniu]

Fiodor Dostojewski

Anioł nigdy nie upada. Diabeł upada tak nisko, że nigdy się nie podniesie. Człowiek upada i powstaje.

KamlaL (offline)

16-05-2014 18:29:27

Warszawa
O oczy dzieci musimy dbać od samego początku. Niestety w przypadku dzieci małych, ciekawych wszystkiego trudno zaopatrzeć je w okulary.
Ja w tym roku podjęłam sie próby zakupu okularów przeciwsłonecznych mojemu 16 miesięcznemu synkowi. Okulary 2 minuty po założeniu były juz połamane.
W tym roku zostaniemy przy czapce z daszkiem, kremach z filtrem oraz parasolce przeciwsłonecznej. Za rok Olek będzie bardziej rozumny i zrozumie, ze okulary to nie zabawka, którą w łatwy sposób można popsuć.
Pozdrawiam,
kamila
[link widoczny po zalogowaniu]

kasztanka2 (offline)

18-11-2014 13:14:58

Bartłomiejowice
O proszę, nie wiedziałam ... Myślałam, że to tylko mamuśki powariowały i szpanują okularkami dla dzieci tongue sticking out smiley



martaleszno (offline)

02-01-2015 23:44:35

Leszno
tylko okulary z supermarketu nie spełniają raczej swojej roli - zarówno te dla dzieci jak i dla dorosłych

martynka002 (offline)

11-01-2015 15:00:51

o oczka trzeba dbac caly czas, szczegolnie latem gdy slonce bywa ostre okularki sie jak najbardziej przydadza

wojtaszek (offline)

24-01-2015 12:30:29

Tarnów
Rozmawiałm kiedyś z okulistką na temat okularów sprzedawanych na straganach, hipermarketach itp których cena jest bardzo niska a wybór bardzo duży. Powiedziała mi że noszenie takich okularów jest bardzo niebezpieczne i mniejszą szkodę wyrządzamy naszym oczom kiedy promienie słoneczne bezpośrednio oddziaływują na nasze oczy aniżeli jeżeli zakładamy byle jakie okulary. Potwierdziła że zarówno okulary korekcyjne jak i przeciwsłoneczne powinno się kupować w salonach optycznych.
Okulary z filtrem nalezy również zakładać zimą szczególnie jeżeli spadnie śnieg i jest słoneczna pogoda.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-01-24 12:31 przez wojtaszek.

joanka106259 (offline)

20-02-2015 11:26:17

Lublin
Zgadzam się, że okulary przeciwsłoneczne ważne są też zimą, gdyż promienie odbite od śniegu są również niebezpieczne. U nas z okularami u synka jest ten problem, że nie bardzo chce nosić, założy na chwilę a potem ściąga, gdyż przeszkadzają mu w zabawie, bieganiu, skakaniu i innych szaleństwach. Jednak zawsze ma czapkę z daszkiem na główce, która daje cień na buzię a poza tym nie jesteśmy na dworze w najgorętszym okresie dnia.


Zapraszam do głosowania na Marcelka smiling smiley
[ebobas.pl]
[ebobas.pl]

Modzelka8 (offline)

24-02-2015 09:34:55

Biała Piska
Lato tuż tuż, więc my też już zainwestowaliśmy z okularki przeciwsłoneczne dla synka. Niestety są dość drogie, ale mają w 100% chrobić oczy synka przed promieniowaniem UV. A do tego Jasiowi bardzo się podobają i już je przymierzał, wygląda PRZEUROCZO smiling smiley
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1547040, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 90, Posty: 51881.