Mama na zakupach. Dlaczego warto inwestować w dobre buty?

Wysłane przez ebobas 

ebobas (offline)

23-03-2015 15:01:04

Mamy wybierając się do sklepu po buty dla dziecka często wychodzą z najtańszym modelem obuwia. Wyrzuty sumienia usprawiedliwiamy tłumacząc sobie, że i tak za chwilę dziecko z nich wyrośnie lub je zniszczy. I choć na pierwszy rzut oka buty za kilkadziesiąt złotych wydają się dobre i ładnie wyglądają, mogą szkodzić naszemu dziecku. Dlaczego tanie obuwie to tylko pozorna oszczędność?

czytaj więcej

basic2008 (offline)

24-03-2015 16:46:45

Ośno Lubuskie
My Juz "nazbieralismy" kilka par bucików po innych dzieciach, choc staram się grzecznie odmawiac- znajome przkonują, ze ich dziecko tylko parę razy załozyło, że w ogóle nie zniszczone, szkoda wyrzucic. No cóz, nie chcę robic im przykrości, chętnie przyjmuję ubranka ale tak jak dla siebie, tak tez i dzieciom nie zakładam obuwia juz przez kogoś noszonego.
Chciałabym tu przy okazji jeszcze jeden watek dodac- mianowicie zakładanie bucików dzieciom kilkumiesięcznym, które jeszcze nie chodza. Owszem- super i cool wygladają te wszystkie "najki", "adaski" czy "reboki", ale czy takie mamy zastanawiaja sie jaką krzywde wyrzadzają swoim maluszkom, jak ich małe stóki się męczą.
Zakup obuwia w odpowiednim czasie, kiedy synek będzie stawiał pierwsze kroki to będzie zapewne dla niego pierwsza "wielka wyprawa". W przypadku starszego syna przez kilka pierwszych lat kupowalismy obuwie ortopedyczne, robione na miarę i to jest najoptymalniejsze rozwiazanie, niestety takie butki są bardzo drogie.

wojtaszek (offline)

26-03-2015 17:54:18

Tarnów
Ja kiedy muszę gdzieś wyjść z synkiem na dwór i wiem że będę musiała go wyjąć na zewnątrz wózka zakładam mu miękkie buciki typu grube skarpetki tylko z antypoślizgową podeszwą. We wózeczku mam śpiworek więc nie ma konieczności zakładania butów ale czasami są sytuacje że zakładam właśnie paputki. Co do butów to ja szczególną uwagę zwracam na to z czego są wykonane, najbardziej optymalne buciki powinny być zrobione ze skóry i mieć antypoślizgowe podeszwy. Ja również nie chcę obuwia po innych dzieciach ponieważ gdyby One miał wadę stóp to automatycznie obuwie byłoby zdeformowane i co za tym idzie noszenie takiego obuwia mogłoby spowodować wadę u mojego synka.
Wiem że dzieci niechętnie zakładają obuwie i dlatego ja wybieram takie sklepy obuwnicze w których istnieje możliwość wymiany lub zwrotu obuwia ab móc w domu na spokojnie przymierzyć buciki i kupić ciut większe tak aby było jeszcze odrobinę luzu.

gosiunia89 (offline)

27-03-2015 17:52:26

Rzeczyca
Dobór butów jest bardzo ważny.Każda stopa jest inna należy odpowiednio dobrać buty do stopy.Buty nowe nie sprawiają że nóżka może załapać jakieś bakterie i deformacje stópki.Najlepiej kupować nowe buty po nikim nie noszone.Firma Bartek produkuje dobre buty które idealnie pasują do kształtu stópki i chronią nóżki przed deformacją.Buty ortopedyczne dopasują się do nóżki będziemy mieli pewności że dbamy o nóżki naszej pociechy jak tylko umiemy.

Doris85 (offline)

07-04-2015 19:02:54

Świecie
Uważam, że nie ma co oszczędzać na zdrowiu swoich dzieci. Dobre buty są niezwykle ważne przy prawidłowym rozwoju małych stópek i kształtowaniu właściwej podstawy przy chodzeniu. Każde dziecko ma inaczej zbudowaną stópkę, więc lepiej zrezygnować z butów po innych dzieciach. Zawsze powinno się przymierzyć dziecku buty przed zakupem zamiast kupować w ciemno sugerując się tylko rozmiarem stópki.


Koala_Koala (offline)

05-05-2015 12:07:46

Warszawa
ja tez na butach nie oszczedzalam dla dziecka, kupiłam mu trzewiki Bartek z certyfikatem, wkładką antygrzybiczną itp. uzywanych małemu dziecku nie kupię (synek ma roczek, chodzi), ubranka czemu nie, ale buty odmawiam.

Free_Kasiun (offline)

29-05-2016 12:02:10

Warszawa
Ja lubie jakość! A poza tym taki but dla dziecka ma służyć mu jak najlepiej więc moim zdaniem na czym jak na czym ale na butach ja nie oszczędzam...

karolina_slowik (offline)

13-06-2016 13:46:06

Lublin
Wolę zapłacić więcej za porządne buty i wiedzieć, że stopy mojego dziecka się dobrze rozwijają niż kupować jakieś szmaciaki za 30 zł niewiadomego pochodzenia

aleksandra_ka (offline)

24-02-2017 22:21:57

Jak spodziewałam sie dziecka dostałam od znajomej cała reklamówka butów dla maluszka, byłam przerażona, że ona swojej córce kilkumiesięcznej wciskała na stopy plastikowe buciki, które miały niby zdobić :/ Moja jeszcze nie chodzi ale juz sie rozglądam za dobrymi bucikami, sama mam problem ze stopami i bardzo bym chciała, żeby moja córka nie musiała tak się męczyć jak ja :/

zoja55 (offline)

24-03-2020 10:44:57

Łódź
Moje córka była wcześniakiem więc pół roku chodziliśmy na rehabilitację , gdy zaczął się etap chodzenia , jako pierwsze buty wybrałam memo bo zalecił mi pediatra profilaktycznie , powiedział ze dziecku lepiej stawiać pierwsze kroczki i nie prowadzi do wad postawy. Nie są to może najtańsze buty ale polecam bo jestem bardzo zadowolona.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2020-03-24 11:31 przez zoja55.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1546950, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 90, Posty: 51872.