Co piją dzieci? A co pić powinny?

Wysłane przez agnieszkausiarczyk 

Zielonomi777 (offline)

05-08-2017 08:48:28

Bolszewo
Zgadzam się, w niektórych przypadkach taka woda gazowana jest nawet specjalnie polecana dla osób z różnymi problemami.

dorota2010 (offline)

05-08-2017 08:50:37

J-w
Moj syn odkad zaczal byc dopajany byla to tylko i wylacznie woda nie gazowana. Dzis gdy ma juz 2 latka sam chetnie w ciagu dnia siega po wode. Oczywiscie w sezonie letnim musi byc chlodna gdyz cieplej nie tknie. Zima natomiast kiedy organizm potrzebuje witamin w ciagu dnia wypija szklanke swiezo wycisnietego soku z owocow i warzyw ale woda nadal jest u niego na 1 miejscu.

joanka106259 (offline)

05-08-2017 11:26:02

Lublin
Monia tych pomocy do nauki picia jest sporo :-) moja Ola z każdego wypije ale ona znowu nigdy nie piła z takiej zwyklej butelki ze smoczkiem, więc u nas był cysio i podawanie innych płynów łyżeczką a potem niekapki. Różnych firm mieliśmy. Canpol ma ok i niedrogie, lovi i avent też super tylko drozsze. Metodą prób i błędów traficie na odpowiedni, zwłaszcza, że trzeba je wymieniać co jakiś czas, bo te ustniki nie są takie łatwe w utrzymaniu czystości. U nas nie sprawdził się kubek 360 do nauki picia ze szklanki, nie chciała go.
Co do gazowanej wody jak kiedyś tylko taką piłam, bo niegazowana nie gasila mi pragnienia :-) w ciąży z córką tak się przestawiłam, że tylko niegazowana mi smakuje i gasi pragnienie. Córka też gazowanej nie wypije. Mąż i syn to już tak ale kupujemy jednak niegazowana źródlaną.
Gasi pragnienie dobrze to co nam odpowiada :-)


Zapraszam do głosowania na Marcelka smiling smiley
[ebobas.pl]
[ebobas.pl]

Monia50005 (offline)

05-08-2017 11:42:41

Dobrociesz
Joanka też miałam problem z nauczeniem synka picia ze smoczka bo chciał tylko pierś, ale ja byłam wtedy uziemiona bo nigdzie nie mogłam wyjść. Więc powoli przyzwyczaiłam go do picia z butelki ze smoczkiem, a teraz próbuje niekapka i średnio to wygląda. Synek sie często krztusi, tak jakby nie nadążał z połykaniem wody, która leci przez otwór. Ten kubek 360 od którego miesiąca można stosować?
My kupujemy wodę źródlaną niegazowaną oraz gazowaną bo mąż innej nie wypije winking smiley

marteczka2855 (offline)

05-08-2017 21:39:48

Lubin
Monia ja też miałam problem daj mu troszkę czasu musisz kupić dobry niekapek mój synek miał 5 z różnych firm kupiłam mu z firmy Nuk i pięknie pił.

Czarnulka089 (offline)

07-08-2017 00:45:02

Sosnowiec
My wszyscy nauczelni jesteśmy pic nie gazowane napoje. Dlatego jak kiedyś dalam spróbować synkowi wodę gazowaną to się krzywil mi nawet nie chciał pić.

Czarnulka089 (offline)

07-08-2017 00:49:15

Sosnowiec
Większość mam ma ten problem że dzieci nie potrafią tak mocno zassać napojów z kubków niekapków także myślę że powinnaś się cieszyć że u ciebie jest w drugą stronę że za dużo tej wody pociąga. Choć trzeba za każdym razem pilnować dziecko i miec je na oku jak pije.
U mnie właśnie synek na początku nie potrafił zassać i dopiero załapał te technikę około 9 miesiąca.

marteczka2855 (offline)

07-08-2017 10:35:20

Lubin
Tak dzieci mają swój rytm, same Nas zaskakują.Mój pije z niekapka , ale bidon czy rureczka to wyzwanie .Ucze teraz z kubeczka , ale wszystko wylewa na bluzeczkę. i podłogę.

Monia50005 (offline)

07-08-2017 11:06:21

Dobrociesz
Wydaje mi się, że będe musiała zmienić kubeczek na inny. Tyle ich jest, że ciężko wybrać coś idealnego dla swojego dziecka. Nie wiadomo czym się kierować przy zakupie. Teraz wybrała mały -150ml, aby łatwiej było synkowi podnieść buteleczkę i z gumowym ustnikiem. Jednak pociąga z niego dużą ilość wody, więc samego go z kubeczkiem nie mogę zostawić.

Zielonomi777 (offline)

07-08-2017 11:45:24

Bolszewo
A mi się wydaje, że nie ważne z czego pijemy tylko co pijemy. Ważne aby nauczyć dziecko odpowiednich nawyków i dobrych wyborów aby w przyszłości mogło samo zadecydować co chce pić. Nie uchronimy dziecka przed wszystkim więc nauczymy je odpowiednio wybierać. Ważne aby dziecko wiedziało co można pić a czego się nie powinno i dlaczego nie powinno. Nawet jak dziecko spróbuje jakiś niezdrowy napój to nie ma tragedii tylko żeby nie weszło to w nawyk ponieważ od slodzonych napojów można się bardzo szybko uzależnić.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1548160, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 142, Posty: 49131.