Co piją dzieci? A co pić powinny?

Wysłane przez agnieszkausiarczyk 

agnieszkausiarczyk (offline)

27-02-2009 15:47:05

Woda powinna być podstawowym napojem dziecka. Ważne, by była dobrej jakości i przeznaczona dla maluchów. Do smaku wody należy dziecko przyzwyczaić od małego.

czytaj więcej

Angi (offline)

27-03-2009 15:23:03

Pomorskie
Zgadzam się z twierdzeniem, że „do smaku wody, należy dziecko przyzwyczaić od małego”, niestety nie zawsze jest to możliwe.
Moje dziecko poza smakiem mleka nie akceptowało żadnego napoju, jednak latem, w upalne dni trzeba dodatkowo dopoić dziecko. Właśnie wtedy zdecydowałam się podawać herbatki dla dzieci, zamiast samej wody. Dziecko piło chętniej. Gdy już doszliśmy do etapu, gdy mały sam zaczął upominać się o coś do picia- słodki trunek zastąpiliśmy wodą.

[ebobas.pl]

jmijeczka (offline)

28-03-2009 15:33:34

Wlkp
Ja podaje dziecku wode. Na poczatku aby nauczyc ja picia wody do 100 ml dodawalam pol lyzeczki glukozy. Pozniej tylko odrobinke az przestalam dosypywac. Dziecko pije tylko wode.. soki kupne (te dla dzieci) jej nie smakuja. Od czasu do czasu robie jej sama sok jablkowy lub marchewkowy to tez popije z 30 ml.

jmijeczka (offline)

08-01-2010 13:15:35

Wlkp
JoannaP - bardzo Cie prosze nie spamuj po watkach. Wystarczy ze powyzsza informacje umiescilas w "Schemacie zywienia".

karinka123 (offline)

30-12-2011 09:46:16

Chełm
ja na przepajanie dawalam wode z odrobinka miodu, albo slabiutki rumianek a pozniej woda z miodem i cytryna

"a teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu"

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-30 09:46 przez karinka123.

Sympatyczna (offline)

30-12-2011 19:11:38

miód?? toż to alergen, a przecież tyle dzieciaków cierpi teraz na skazy białkowe i inne uczulenia... byłabym przeciw miodowi absolutnie, zresztą przyzwyczajanie do słodkiego smaku to nic dobrego.

Człowiek przestaje się bawić nie dlatego, że się starzeje, tylko starzeje się dlatego, że przestaje się bawić

karinka123 (offline)

02-01-2012 11:29:03

Chełm
U mnie w domu nikt nie mial nigdy problemow z alegria i uczuleniami, i u mały też nie ma poki co na nic uczulenia, wiec podaje, a wolę dawać naturalny i zdrowy miod niz jakikkolwiek inny cukier, czy dosladzane soki...

"a teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu"

Sympatyczna (offline)

13-01-2012 10:54:25

karinka123
U mnie w domu nikt nie mial nigdy problemow z alegria i uczuleniami, i u mały też nie ma poki co na nic uczulenia, wiec podaje, a wolę dawać naturalny i zdrowy miod niz jakikkolwiek inny cukier, czy dosladzane soki...

mam inne zdanie - u mnie też nikt nie miał alergii, ja mam dopiero od czterech lat, chociaż trochę tych lat już przeżyłam winking smiley więc nie występowanie alergii do tej pory w rodzinie nie jest żadną gwarancją, niestety...

a co do walorów miodu - owszem, może zdrowszy niż cukier, ale mimo wszystko powoduje przyzwyczajenie do słodkiego smaku, a to uważam za niepotrzebne.

ponadto mimo swoich zalet nie jest polecany dla małych dzieci - poczytaj więcej tu [ebobas.pl]

Człowiek przestaje się bawić nie dlatego, że się starzeje, tylko starzeje się dlatego, że przestaje się bawić

catrinka (offline)

01-07-2014 12:18:05

Godziesze Małe
Moje dzieci od początku dostawały wodę do picia i teraz same chętnie po nią sięgają. Nie przepadają za sokami czy słodkimi napojami chyba, że są to soki przygotowane z naszych owoców i dodawane do wody. A miód jest alergenem, ale wbrew pozorom uczula bardzo rzadko, także moi mali alergicy jeśli muszą coś osłodzić to sięgają właśnie po niego

Zapraszam na mojego
[link widoczny po zalogowaniu]

Bardzo prosimy o codzienny głos
Wielkie Małych Arcydzieła i nasze jeże

karolgrzelak10 (offline)

25-07-2014 16:32:31

Bonów
Najlepsze są soki owocowe, kompoty, woda i mleko. Najlepiej unikać napojów gazowanych.

Słyszałem o [link widoczny po zalogowaniu] które jest obok [link widoczny po zalogowaniu], więc pasuje mi.
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 4780, Posty: 1158415, Użytkownicy: 71341.
Ostatnio dołączył/a joajoa.

Statystyki tego forum
Wątki: 134, Posty: 2198.