Kolka niemowlęca. Objawy, leczenie

Wysłane przez ewakozakiewicz 

doma240 (offline)

20-05-2010 02:21:28

KOSZALIN
Rozumiem mamy,sama niestety też pamiętam te okropne wieczory.U mojej Zosi zaczynało się tak koło 21-ej a kończyło koło 2-ej.Największą ulgę przynosiła nam tzw.sucha rurka do odprowadzania gazów(dostępna w aptece)i kompresy rozgrzewające na brzuszek.Podawałam też Espumisan,ale działał chwilę i potem to samo.Kilka razy musiałam podać tzw.proszek troisty przepisany przez pediatrę,ale raczej starałam się pomagać małej bez leków.W końcu wyrosła.




[link widoczny po zalogowaniu]

jaromira299 (offline)

22-10-2010 20:47:04

U mnie podobnie jak u Gosiuli85, używaliśmy sab simplex z dobrym skutkiem do tego szum suszarki z pomarańczowej płyty CD kupiony na allegro Dobry sen, i do tego intensywne kołysanie , wtedy mała się uspokajała płacz sie wyciszał i w końcu zasypiała. Sama nie wiem co byśmy bez sab simplexu i dobrego snu z CD zrobiły.

mona6061 (offline)

14-11-2010 17:33:58

Szczecin
Nam jak na razie pomaga Lefax,sab simplex nie zdal egzaminu :/

Justi85 (offline)

21-04-2011 19:51:01

U nas rewelacyjna okazała się rurka antykolkowa do oddawania gazów-stosowałam przed kąpielą, oraz Bobotic!!!! rewelacyjny!!!-składem zbliżony do SabSimplex, który dostępny tylko zagranicą.

kropeczka86 (offline)

16-04-2012 10:50:50

Olsztyn
Hej dziewczynysmiling smiley

Spokojnymi nocami nie nacieszyłam się zbyt długo... Po kilku tygodniach Mały zaczął mieć kolki, a wtedy płacz był nie do wytrzymania zarówno dla niego jak i dla nas... Próbowałam wielu rzeczy, by go uspokoić- noszenia w pionie i poziomie, kropelek na brzuszek i nic... Zauważyłam jednak, ze uspokaja się dopiero wsłuchując sie w różnego rodzaju szumy, które trwają dość regularnie np gdy mąż odkurza lub gdy ściągam mleko laktatorem. Próbowałam zostawiać przy nim włączoną suszarke do włosów, ale spaliła się po dwóch dniach...Znalazłam na aukcji internetowej płytę cd z dźwiękami suszarki do włosów, szumu autostrady czy odkurzacza, którą włączałam mu na swoim boom boxie, w sypialni. Nie mogłam w to uwierzyć, ale mój synek zasypiał przy tym po kilkunastu sekundachsmiling smiley

Wspaniała rzecz, którą mogę gorąco polecić nieśpiącym Mamusiomsmiling smiley aby ułatwić Wam szukanie, oto link to płytki, którą kupiłam. Profesjonalkasmiling smiley Pozdrawiam i miłych snów

allegro.pl/nowosc-uspokajacz-niemowlat-p...dio-i2272539560.html

martelka (offline)

09-05-2012 14:48:42

Moja córa na szczęście zbyt wielu kolek nie miała, ale jak się już zdarzały, to sięgałam po krople BioGai. Działały super smiling smiley

lizaaa (offline)

12-06-2012 16:56:20

witam, szkoda że dowiedziałam się tego wczesniej . Mój mały miał kolki przez 3 m-ce

Alana (offline)

13-06-2012 16:46:14

Olkusz
Witam. mam nadzieję że mojej córce też pomogą.właśnie zamówiłam... smiling smiley

renia_78 (offline)

12-06-2013 12:48:18

Warszawa
Mojemu synkowi na kolkę pomogła woda koperkowa, mały strasznie się męczył, szukaliśmy długo czegoś co przyniosło by mu ulgę, woda koperkowa okazała się skuteczna zaczeła działać już po dwóch dniach. Dostałam ja na wodakoperkowa_pl sprawdzona strona przy zakupie dostałam jeszcze rabat. Woda jest bezpieczna w stosowaniu i można podawać już po pierwszy miesiącu życia. Mojemu maluszkowi pomogła. Polecam

Judtka (offline)

07-09-2013 12:21:51

Radom
też mieliśmy ta butelkę i całkiem ok, bo dziecko nie miało wcale kolki, dalej lubi z niej pić, ale słyszałam że Espumisan jest dobry na kolki, moja siostra miała strasznie przez kolkę ale lekarz zalecił jej espumisan i było lepiej
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1547010, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 142, Posty: 49016.