Kolka niemowlęca. Objawy, leczenie

Wysłane przez ewakozakiewicz 

ewakozakiewicz (offline)

16-02-2009 14:36:31

Kolka niemowlęca to nie choroba, ale przypadłość. Bolesny skurcz jelit sprawia, że dziecko płacze rozpaczliwie - zwykle dzieje się to o tej samej porze. Na szczęście kolka znika tak niespodziewanie, jak się pojawia.

czytaj więcej

niedzielka4 (offline)

23-04-2009 11:55:43

Kamionna
Polskie specyfiki na kolkę niestety nie pomogły mojemu dziecku, dlatego sprowadziliśmy specjalne kropelki z Niemiec. Nazywają się SAB SIMPLEX TROPFEN i jak ręką odją. Nasz maluszek już nie płacze z powodu kolek.

jmijeczka (offline)

23-04-2009 16:06:36

Wlkp
Sab simplex ma ten sam skladnik co polski Espumisan, tyle ze w wiekszej dawce. U mnie niestety Sab Simplex tez nie pomogl, za to Woda Koperkowa - Grippe Water zdzialala cuda.

Lucia (offline)

05-06-2009 13:04:26

U naszego Michasia nie pomogły:
- polski esputicon,
- polski bobotic,
- woda koperkowa,
- niemiecki sab simplex,
- niemiecki lefax,
- moja rygorystyczna dieta.

Nam pomógł... czas. Po 5-ciu miesiącach kolka przeszła sama.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-06-05 13:05 przez Lucia.

jmijeczka (offline)

05-06-2009 16:10:02

Wlkp
A moze to nie tyle kolka byla co nietolerancja laktozy?? Bo u nas troche kolka, a pozniej sie okazalo ze nietolerancja laktozy.. podobnie objawiajaca sie jak kolka..

marlena09 (offline)

07-06-2009 19:48:54

U nas pomocne okazały sie masaze brzuszka i ciepłe okłady , kropelki Bobotic i suszarka ;-)

zabol22 (offline)

19-12-2009 20:50:42

okolice / Starogardu Gdańskiego
karmię piersią i dbam o swoją dietę, ale i mojego synka dopadają kolki - ja też podaje ale tylko w nocy
Szymon nad ranem ma straszny problem z purtaniem i poranną kupką
później przez cały dzień jest spokój i w nocy w miare też... tylko jak nadejdzie godzina 3-4 nad ranem Szymon śpi i przez sen jęczy, az w końcu płacze z bólu

znalazłam po kilku nocach nie przespanych sposób
w dzień Małego kłade spac na brzuszku - oczywiście mam Go pod kontrola, masuje brzuszek ...
w nocy kłade normalnie na boczku, ale jak przychodzi godzina zero - jęczenie ... biorę małego na brzuch do siebie i tak śpi na mnie..
ja oparta o ściane, za sobą z 3 poduszki i śpimy, Mały się w czasie znu wypurta i bóle Go tak nie meczą

oczywiście Bobotic na początku podawałamna okragło w czasie doby
teraz robię to tylko w nocy - raz góra 2 dawki
i widzę że jest z dnia na dzien lepiej, mam nadzieję że jak skończy 3 miesiące wszystko sie wyreguluje i bedzie OK

na początku miałam Espumisan - ale nie zdziałały cudów
później przeszłam na Infacol - ale trzeba przed kazdym karmieniem podawać, nie widziałam zbytnio rożnicy
no i teraz Bobotic - efekt był natychmiastowy smiling smiley

[link widoczny po zalogowaniu]

28.10.2009 Szymon Piotr ( 3700g i 56cm) 21:05 CC

jmijeczka (offline)

19-12-2009 21:18:23

Wlkp
A tak w ogole to mialam juz wczesniej polecic.. na kolke, na bole brzuszka ktore czasem sie pojawiaja u mojego dziecka kropelki o nazwie Biogaia.. super sie sprawdzaja.. pamietam ze przy kolce tez podalam pare razy i sobie poradzily.. grinning smiley

Gosiula_85 (offline)

20-01-2010 20:40:18

Starogard Gdański
Ahhh ta kolka... wiem coś o tym. Moj mały miał ją do 3 miesiąca. To co się z nim działo było straszne ;/ Hubercik karmiony jest od 3 doby butelką ponieważ nie miałam wystarczającej ilości pokarmu żeby wykarmić mojego maluszka. W ciągu 1 miesiąca swojego życia miał zmieniane 5 razy mleko modyfikowane. Wypróbowaliśmy juz wiekszość specyfików na kolki. Wszystkie kropelki polskie nie zadziałały. Mały wylądował dwukrotnie w szpitalu z powodu kolek. Dostaław czopki Viburkol, które niby miały pomóc na kolkę, mleko BEBILON COMFORT, PEPTI, NUTRAMIGEN a kolki jak były tak były. Nie pomagała nam również herbatka z kopru ani masaże brzuszka, ciepłe okłady na brzuszek również nie były skuteczne. Ulgę przyniosły dopiero kropelki niemieckie SAB SIMPLEx. Można je kupić tylko w Niemczech. Kosztuja około 8 euro za butelkę. ja podawałam przed każdym posiłkiem 15 kropelek na łyżeczce. Kolki ustapiły. Wiem, że każde dziecko jest inne i nie każdemu one moga pomóc ale u mnie zadziałały a miałam spore problemy z moim maluszkiem. W domu był krzyk i wrzask. Mały ciągle się prężył a jedyny moment kiedy spał to był spacer. Było ciężko ale jakos to przetrwaliśmy z mężem. Teraz mały ładnie przesypia noce :sleeping_baby_55:

anulka202 (offline)

17-05-2010 21:06:54

Wałbrzych
Te kolki...U nas zaczęło się jak Zuzia miała około 2 tygodni to było coś okropnego strasznie płakała prężyła się... nic nie pomagało żadne okłady, ciepłe powietrze suszarki, herbatki koperkowe i rumiankowe nic kompletnie.. Bidulka męczyła się tak około 2 tyg w końcu poszliśmy do lekarza i przepisał nam kropelki BioGaia probiotyk i od tamtej pory mamy spokojsmiling smiley A kolki miała od alergii..

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-05-17 21:07 przez anulka202.
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 4781, Posty: 1158993, Użytkownicy: 71345.
Ostatnio dołączył/a aga80_27.

Statystyki tego forum
Wątki: 134, Posty: 2248.