Planowanie płci dziecka

Wysłane przez ewakozakiewicz 

ewakozakiewicz (offline)

10-05-2011 12:50:51

Niektórym szczególnie zależy na określonej płci dziecka i są rozczarowani, kiedy zamiast wymarzonego chłopca urodzi się im dziewczynka lub na odwrót. Czy w świetle obecnego postępu medycznego można zaprogramować poczęcie dziecka tak, by urodziło się dziecko o oczekiwanej przez rodziców płci?

czytaj więcej

doma240 (offline)

13-05-2011 13:56:00

KOSZALIN
Trochę przeraził mnie ten artykuł.Nigdy nie przeszło mi nawet przez myśl,żeby kontrolować płeć dziecka.Przecież to najcudowniejszy moment, gdy dowiadujemy się jakiej płci będzie nasze dziecko.Choćbym rodziła piątą dziewczynkę to nigdy nie zdecydowałabym się na coś takiego,jak kontrolowane poczęcie.Nasze babcie do momentu narodzin nie znały płci dziecka i cieszyły się że było zdrowe i szczęśliwie przyszło na świat.Wiem że postęp idzie do przodu,ale kontrolowanie takiej sfery jak płeć poczętego dziecka jest dla mnie niepojęte.Przecież to jakiej będzie płci nasze dziecko to cud poczęcia i nikt nie odbierze mi tego momentu,w którym na usg zobaczyłam bijące serce maluszka.Nie myślałam wtedy jakiej będzie płci,tylko czy wszystko jest w porządku.




[link widoczny po zalogowaniu]

lukasz81 (offline)

08-06-2011 15:21:23

PL
Wg mnie nie wszystkie metody planowania płci są aż takie straszne.
Na pewno większość wie, że plemniki "męskie" są szybsze, ale krócej żyją, natomiast plemniki "żeńskie" są powolniejsze i żyją dłużej.
Wystarczy obliczyć lub sprawdzić (np. za pomocą testu dostępnego w każdej aptece) termin "dni płodnych".
Aby zwiększyć szanse na chłopczyka - należy próbować możliwie dokładnie w tym czasie.
Aby zwiększyć szanse na dziewczynkę - trzeba starać się troszkę przed.


Lub jak ktos woli to można skorzystać z innych sprawdzonych sposobów: np. góralskiego i położyć siekierkę pod łóżko - podobno chłopiec gwarantowany :-)

Pozdrawiam!


[link widoczny po zalogowaniu] - Na co czekasz?

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

agatka9082 (offline)

26-06-2011 23:06:52

Chrzanów
wiedzialam juz o tym bo gdzies czytalam mojemu nauczycielowi sie udalo zplanowac kazda plec dziecka a ma 3 smiling smiley)

chelseaa (offline)

13-01-2012 12:52:57

Kalisz
Ja mam zamiar stosować mikroskop owu do określania dni płodnych i starać o dziewczynkę. Czyli współżyć tylko przed owulacją smiling smiley

Gosia8814 (offline)

25-01-2012 17:42:54

Ja najpierw wyliczyłam sobie dni płodne za pomocą "kalendarzyka" na ebobasie i zaplanowaliśmy poczęcie na 3dni przed owulacją, czyli teoretycznie powinna być dziewczynka, ale póki co maluszek nie pokazał nam jeszcze na usg swego obliczasmiling smiley Zgadzam się jednak z doma240 ,że moment kiedy słuchamy bijącego serduszka jest tak magiczny,że zapominamy o oczekiwaniach co do płci... pozdrawiam wszystkich oczekujących na cud narodzin.

GusiuNesta (offline)

06-03-2012 00:05:53

Sieradz
Planowanie płci dziecka? Eee... jakoś w to nie wierzę. My współżyliśmy w dzień owulacji i po niej i będzie dziewczynka smiling smiley. Według mnie nie mamy żadnego wpływu na płeć, to tylko kwestia przypadku i szczęścia winking smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

andziula21 (offline)

29-03-2012 16:10:45

nie wierze ze mozna zaplanowac plec dziecka winking smiley


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

PAOLKA (offline)

31-05-2013 15:03:30

Warszawa
Ja 10 lat tem w dni płodne i jest syn i w listopadzie w dni płodne i jest panienka hahhaaaa


[link widoczny po zalogowaniu][link widoczny po zalogowaniu]

jutka (offline)

01-06-2013 12:42:14

Toruń
Cytuj
lukasz81
Wg mnie nie wszystkie metody planowania płci są aż takie straszne.
Na pewno większość wie, że plemniki "męskie" są szybsze, ale krócej żyją, natomiast plemniki "żeńskie" są powolniejsze i żyją dłużej.
Wystarczy obliczyć lub sprawdzić (np. za pomocą testu dostępnego w każdej aptece) termin "dni płodnych".
Aby zwiększyć szanse na chłopczyka - należy próbować możliwie dokładnie w tym czasie.
Aby zwiększyć szanse na dziewczynkę - trzeba starać się troszkę przed.


Lub jak ktos woli to można skorzystać z innych sprawdzonych sposobów: np. góralskiego i położyć siekierkę pod łóżko - podobno chłopiec gwarantowany :-)

Pozdrawiam!

U mnie rzeczywiście zapłodnienie było w dniach płodnych i zdaje się, że to rzeczywiście chłopiec, więc być może to działa. Jeśli do planowania wykorzystuje się metody naturalne, nie mam nic przeciwko, sama chciałabym mieć chłopca i dziewczynkę, to chyba obraz wyniesiony z domu bo i ja i mój "M", jesteśmy z rodzeństw mieszanych. Chciałabym się przekonać jak to jest wychowywać dziewczynkę, a jak chłopca. Następnym razem będziemy się starać o sikorkęsmiling smiley Jak będzie 2 chłopców też dobrze, ale przynajmniej będę wiedzieć, że próbowałam. A możliwości jest jeszcze więcej, np. bliźniaki i wiem, że takie sprawy nie zależą od nas, ale co szkodzi spróbować?


rafi23x (offline)

06-06-2014 16:15:21

Wszystko co napisaliście jest prawdą, sam sie nad tym wiele zastanawiałem. Jak ktoś jest ciekawy to można w kilka chwil zrobić onlinowy test [link widoczny po zalogowaniu] i wszystko będzie jasne. U mnie potwierdziło się na 100%. Jest wiele czynników które na to wpływają, takie nawet o którym nie sądziłem że mogą mieć wpływ na płeć dzieciaczka... smiling smiley
Pozdrawiam wszyskich rodziców.

oleczka1 (offline)

24-09-2014 13:17:12

Radom
jestem z tym tematem mocno związana smiling smiley sama mam synka i nie przecze że myśląc o drugim bobo chciałabym mięc córeczkę. Jest jeszcze jedna rzecz o której warto wspomnieć, że z biegiem upływu czasu, czytaj im mam starsza, tym trudniej o dziewczynke. Nie wiem jak to jest u Was ale wśród moich znajomych tzw "wpadki" to dzieci płci żeńskiej. Czyli myśleli że mogą a tu ...waleczny plemnik z chromosomem X trafił do jajeczka

joanna25 (offline)

06-11-2014 11:30:09

nie wydaje mi się , że można zaplanować takie rzeczy jak płeć dziecka

joanna1410 (offline)

07-11-2014 09:23:17

Wrocław
Jest niby jakiś chiński kalendarz planowania płci dziecka. Dowiedziałam sie o nim jak już urodziłam. Ale sprawdził sie w naszym przypadku.

martynka002 (offline)

13-11-2014 17:49:15

u mnie według tych kalendarzy , obliczeń to wychodzil chłopczyk a z USG wynika , że dziewczynka więc dla mnie to nie sprawdza się winking smiley

GabaBaba26 (offline)

23-11-2014 22:01:17

Udanin
W pierwszej ciąży nosiłam pod sercem córeczkę cieszę się ogromnie bo tak bardzo chciałam mieć dziewczynkę ale nie zwracałam uwagi na metody które by miały się do tego przyczynić winking smiley Jednak w drugiej ciąży gdy zaczęliśmy starania chcieliśmy mieć synka więc trochę się naczytałam o planowaniu płci i bingo udało się jest chłopczyk ale szczerze mówiąc było ciężko, te ciągłe obserwacje mierzenie temperatury i obliczanie kiedy to nastąpi owulacja mąż czasami miał już dość winking smiley




[link widoczny po zalogowaniu]

kasztanka2 (offline)

24-11-2014 10:44:31

Bartłomiejowice
Również odnoszę się do artykułu nieco sceptycznie. Zaplanować sobie płeć można, ale to czy się uda czy nie to już kwestia Boga/przeznaczenia/losu, w zależności od tego, w co wierzymy. Ja mam i syna i córkę, płci nie planowałam, ale o parce bardzo marzyłam i marzenie się spełniło.

teresa211186 (offline)

25-11-2014 14:10:18

Niwki Książęce
Słyszałam o różnych metodach planowania płci dziecka, ale myślę że co ma być to będzie. Zawsze plemnik może dotrzeć prędzej lub później i zrobić nam niespodziankę w postaci innej płci niż planowaliśmy

joannaeich (offline)

13-12-2014 15:26:50

Gniezno
my nie planowalismy płci dla nas liczyło się zdrowie. pierwszy urodził się synek teraz ma być córeczka. Parka jak dla nas to super wiadomość

donnavito (offline)

16-01-2015 11:40:20

Iława
Źle mi się kojarzy wszystko, co sztucznie zaplanowane, seks na siłę, bo danego dnia moze być córeczka...Troche dziwne.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1547390, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 220, Posty: 19948.