Palenie naprawdę szkodzi dziecku

Wysłane przez ewawinnicka 

ewawinnicka (offline)

05-03-2009 12:37:58

Jeśli palisz – ryzyko, że poronisz jest trzy razy większe, niż u matki wolnej od nałogu. Twoje dziecko jest niedotlenione, nie rozwija się prawidłowo, zbyt wolno rośnie.

czytaj więcej

julka (offline)

10-08-2009 15:02:13

Warszawa
no dobra,

a to łatwo akurat w ciąży RZUCIĆ?

tak tylko się zastanawiam (ja tam - szczęśliwie - nie palę, ale tzw. naturę ludzką znam)

zastanawiam się, bo może warto przy tej okazji podać namiary na jakieś sensowne terapie czy poradnie. możecie coś polecić?

izka31 (offline)

18-08-2009 14:00:27

Łódź
A ja rozmawiałam ostatnio z koleżanką - nałogowcem totalnym i powiedziała, że jak była w ciąży to ponoć lekarka jej powiedziała, że nie wolno rzucać palenia tak od razu z dnia na dzień (tym bardziej jak się pali 1,5 paczki dziennie!!!), tylko systematycznie odstawiać... Hmmm... Ja tam nie wiem, bo nie palę i nigdy nie paliłam...ale wydaje mi się że dzidzi w brzuszku i jeden papieros może zaszkodzić...


[link widoczny po zalogowaniu]

Każdy poranek daje szansę, żeby wieczorem powiedzieć, że to był udany dzień...

przyszla_mama (offline)

19-08-2009 20:48:46

Warszawa
to prawda nie powinno sie rzucac odrazu palenia zwlaszcza jak ktos duzo pali bo to tez dla dziecka zle...ja bardzo duzo nie palilam ale mnie strasznie z dnia na dzien zaczol odrzucac papieros i przestalam palic jak czulam gdzies dym to odrazu robilo mi sie niedobrze...ale na moje dziecko nie wplynelo to w zaden negatywny sposob...pozdrawiam

julka (offline)

21-08-2009 12:56:36

Warszawa
he he, dziękuję, Google

mojanatus (offline)

23-05-2013 09:55:12

Warszawa
/






Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-23 09:56 przez mojanatus.

Asia_T88 (offline)

03-09-2013 22:12:44

Kraków
Ja rzuciłam palenie jak sie dowiedziałam że jestem w ciąży. Nie odrzuciło mnie niestety choc tak ma wiele kobiet i to najszybszy sposób na rzucenie palenia. Mi się udało bo myślałam o dziecku i dla niego mi się udało. Ale boje się że pierwsze co po ciąży i karmieniu to wrócę do palenia.


[link widoczny po zalogowaniu]

kasztanka2 (offline)

21-11-2014 11:03:09

Bartłomiejowice
Rozumiem czym może być nałóg i rozumiem jak ciężko z nim walczyć, ale dla mnie kobieta, która pali papierosy będąc w ciąży to wręcz karygodne. To samo myślę odnośnie picia alkoholu. Ja będąc w ciąży dwukrotnie nie paliłam (co było łatwe, bo nie palę w ogóle) i nie tknęłam alkoholu z myślą o dziecku, choć wiele osób wciąż jeszcze uważa, że jeden papieros czy jedno piwo na pewno dziecku nie zaszkodzą. Wręcz było mi niedobrze, gdy czułam zapach papierosów - chyba płód tak się przed nimi bronił. i na szczęście nie przebywałam na stałe w otoczeniu palaczy, a to tez negatywnie wpływa na płód.

halina2159 (offline)

22-11-2014 11:06:37

Skoczów
zerwanie z nałogiem pewnie jest trudne ale mysl o zdrowiu dziecka i swoim powinna pomóc a do tego wsparcie najbliższych ,ja nie palę i nigdy nie paliłam dla mnie to śmierdzi na szczeście mąż tak samo jak ja nie cierpi papierosów ale teść pali jednak kiedy zaszłam w ciążę to nigdy nie palił przy mnie i do teraz nie pali przy dzieciach bo wie że tego nie toloruję w końcu chodzi o zdrowie nasze i naszych skarbów .To ze papierosy i ich dym szkodzi wiedzą chyba wszyscy szkoda tylko ze nie którzy nie patrzą na innych i nawet nie zapytaja czy moga zapalić tylko palą gdzie popadnie sad smiley Znajoma paliła przed ciążą na czas ciaży i karmienia odstawiła papierosy ale dzieciaki sa alergikami a powrót do nałogu tylko to nasilił wiec stara sie odstawić bo będzie to z pożytkiem i dla niej i dla dzieci .


[link widoczny po zalogowaniu] [link widoczny po zalogowaniu]

GabaBaba26 (offline)

23-11-2014 12:11:42

Udanin
Z mężem oboje paliliśmy papierosy ale kiedy poroniłam pierwszą ciążę a później drugą (oczywiście gdy wiedziałam o ciąży to już nie paliłam) zaczęliśmy się zastanawiać co moglibyśmy zrobić by utrzymać ciążę. Robiliśmy mnóstwo drogich badań i wszystkie wychodziły dobrze, lekarze powtarzali nam ,,(...)Jesteście zdrowi więc próbujcie dalej " ale jednak coś było nie tak skoro dwukrotnie poroniłam. Mąż zaczął czytać artkuły o przyczynach poronienie i wszędzie pisali o szkodliwości palenia papierosów więc postanowił rzucić palenie ja również, na początku wiadomo było ciężko ale w dobrej sprawie wszystko się wytrzyma. Siedem miesięcy po rzuceniu przez nas palenia zaszłam w ciążę i po 9 miesiącach urodziłam zdrową silną córeczkę. Do palenia już nie wróciliśmy.
W tym artykule przeczytałam, że jak rodzice palą to jest duże prawdopodobieństwo że ich dzieci również będą palić hmm moi rodzice nigdy nie zapalili ani jednego papierosa a ja i moje rodzeństwo mimo to łatwo daliśmy się wciągnąć w nauk.




[link widoczny po zalogowaniu]

monika86 (offline)

23-11-2014 18:46:29

Kutno
Na szczęście przestałąm palić dwa lata przed zajściem w ciążę. To było przed ślubem, nie wyobrażałam sobie w białej pięknej sukni zapalić papierosa heh winking smiley No a potem Dzidziuś to już w ogóle. Nie palę 3,5 roku i jestem zdrowsza, szczęśliwsza i piękniejsza... no i bogatsza smiling smiley

wojtaszek (offline)

29-11-2014 22:40:38

Tarnów
Współczuję kobietom które nałogowo palą papierosy i nie mogą pozbyć się nałogu. Sama nie palę ale myślę że dla dobra dziecka trzeba przetrzymać chęć zapalenia papierosa. Myślę że wciąż za mało mamy kampani społecznych zarówno skierowanych do kobiet będacych w ciąży , do dzieci i młodzieży które uświadamiają co dziej się w organiźmie gdy palimy. Nie wiem czy gdyby każdy miał świadomość że wdycha np tlenek węgla, arszenik, metale ciężkie, cyjanowodór itd tak chętnie by po nie sięgał.

donnavito (offline)

06-12-2014 00:03:38

Iława
Była taka reklama w necie bardzo mocna, niepolska, kontrowersyjna, pani w ciązy np. przygotowywała dziecku do zabawy noże itp., a chodzilo o to, ze jesli pali, to robi to samo, naraza je na chorobę lub śmierć, tylko to mniej wszystkich przeraża niz te noze. Super była ta reklama społeczna, mozna ja pewnie znaleźć na youtube, szkoda, ze nie w naszej TV.

martynka002 (offline)

09-12-2014 23:16:23

nie paliłam podczas ciąży ani po.

joannaeich (offline)

13-12-2014 15:17:09

Gniezno
nie paliłam gdy byłam z synkiem w ciąży i nie pale gdy jestem teraz z córcią

marta9055bobas (offline)

17-12-2014 14:47:31

Katowice
Sama palę, ale nie wyobrażam sobie żeby palić w ciąży, a jak widzę kobietę w ciąży palącą papierosa, aż mnie coś ściska w żołądku...

martynka002 (offline)

08-01-2015 19:07:05

tak naprawdę osoby palące nie zdają sobie sprawy w jaki sposób szkodzą dziecku podczas ciąży. i jakie moga byc tego negatywne skutki

teresa211186 (offline)

13-01-2015 20:40:26

Niwki Książęce
Ja nie palę papierosów i nie potrafię zrozumieć kobiet które przez całą ciążę palą. A jak ostatnio leżąc na oddziale poporodowym zobaczyłam dziewczynę która dopiero co urodziła dziecko i jeszcze dobrze nie umiała się wyprostować a już w łazience papierocha kopciła to mnie odrzuciło. Cały czas myślałam jak ona tak może, wychodziła co jakiś czas na papierocha a dziecko cały czas płakało, na szczęście nie leżała ze mną na sali bo chyba bym jej coś powiedziała

joani (offline)

13-01-2015 22:38:03

Jak ktoś nałogowo pali, to pewnie przeżywa katusze jak musi nagle przestać, ale myslę, że mądra mama będzie umiała sobie z nałogiem poradzić. Ważne tylko, żeby chcieć i mieć świadomość powstającego zagrozenia, a czasem mam wrażenie, że kopcące mamy nie mają za bardzo wiedzy na ten temat.

joanka106259 (offline)

15-01-2015 21:03:57

Lublin
Ja również nie rozumiem palących kobiet w ciąży.Pamiętam, że kilka lat temu moja koleżanka w ciąży paliła, niby mniej, niby słabsze papierosy ale paliła. Najgorsze było, że na początku ciąży próbowała rzucić, ale miała jakieś napady złości itp. i własnie jej ginekolog powiedział jej, że rzucając tak gwałtownie palenie może zaszkodzić dziecku bardziej niż ograniczając nałóg. Zdziwiło mnie to i cieszę się, że tutaj znalazłam potwierdzenie swoich odczuć odnośnie tego lekarza.


Zapraszam do głosowania na Marcelka smiling smiley
[ebobas.pl]
[ebobas.pl]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1547040, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 220, Posty: 19913.