Budżet domowy. Co robić gdy brakuje pieniędzy?

Wysłane przez malgorzatasolecka 

malgorzatasolecka (offline)

28-12-2012 15:59:00

Najlepiej wydawać trochę mniej niż się zarabia, a nadwyżkę – odkładać na przyszłość. Wiadomo jednak, że nie zawsze jest to możliwe, a grudzień, to miesiąc zwiększonych wydatków. Gdy się kończy, nierzadko na koncie pozostają już nędzne resztki z pensji, za którą teoretycznie powinniśmy przeżyć cały styczeń. Nic dziwnego, że często przychodzi nam do głowy myśl: a może by tak pożyczyć pieniądze?

czytaj więcej

dorota74 (offline)

30-12-2012 13:30:05

Mazowsze
Ja z pożyczek korzystam tylko wtedy ,gdy naprawdę muszę i na konkretny cel,a nie na życie.A na życie brakuje często,bo tylko ja pracuję.Mężowi właśnie kończy się renta,szuka pracy od kilku miesięcy,do tego zasiłki rodzinne,troje dzieci i jak przeżyć za marne grosze cały miesiąc???? skąd zaoszczędzić ? bo u mnie się nie da,uwierzcie mi...non stop debet,do 1000 zł niekiedy,i to jedyna "pożyczka " z której korzystam na okrągło.Ale bywają miesiące,że i debetu zabraknie,i brakuje na życie...Wtedy zapożyczam się u przyjaciółki,rodziców,znajomych..Ale na czas zawsze oddaję,i tak w kółko...Czasem ratuję się zapomogą w GOPSie .Bo jak można przeżyć za jakieś 2200zł z miesięcznymi rachunkami ok.600-700 zł z trójką dzieci? ja dziś wydałam 42 zł w sklepie i wyszłam chora,bo tak naprawdę nic nie kupiłam.A to co kupiłam starczy na dwa dni....

ewelka21 (offline)

02-01-2013 14:29:58

Motycz
Ja również uważam ze jezeli już brać pożyczke w banku to tylko na konkretny cel i to też nie za dużą ilość pieniędzy , bo potem wcale nie jest tak łatwo spłacic, a przeciez wydatki ciagle rosna, wszystko drożeje i musimy jakos sie z tym pogodzić. U nas to mąż zarabia niestety już dorywczo od października, ja biore co miesiac zasilek na małego 77 zł. Oczywiście rodzice i tesciowie nam pomagaja, ale przeciez tez maja swoje zycie i swoje rachunki co miesiac do zaplacenia. Czasami naprawde jest cieżko. To ja wychowuje dziecko, ponieważ nie stać nas na opiekunke ani nikt z rodziny nie moze zajac sie małym żebym ja mogła podjac stała prace. Mąż ciągle szuka stałej pracy i nic. Życie...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-02 14:34 przez ewelka21.

wojtaszek (offline)

08-12-2014 17:03:18

Tarnów
Niestety czasami bywa tak że jesteśmy zmuszeni wziąć kredyt i warto przy tym usiąść i relanie policzyć ile jesteśmy w stanie miesięcznie płacić z tytułu raty kredytu. Znam kilka przypadków osób które pożyczyły pieniądze i wpadły w spiralę zadłużenia. Jeżeli mamy problem ze spłatą lredytu najlepiej bezzwłaocznie dogadać się z bankiem aby na jakiś czas zawiesił nam spłatę kapitału lub obniżył ratę. Ja jak mam zapas gotówki nadpłacam sobie kredyt, ponieważ chcę jak najszybciej pozbyć się tego balastru.

donnavito (offline)

31-12-2014 00:03:35

Iława
Trzeba umiejętnie robic zakupy, najlepiej według listy, szukać okazji w internecie, prezenty świąteczne kupowac cały rok po trochu, a nie naraz w grudniu, korzystac z promocji marketowych, sprzedawac to, co nam niepotrzebne np. na olx, raczej używac gotówki niz karty i dokładnie czytac umowy pozyczkowe, najlepiej z kimś kto sie na tym zna.

Agnesee (offline)

03-11-2015 19:04:37

Płońsk
No niestety. Czasem i u mnie bywa tak, że muszę wziąć pożyczkę bo mam nieplanowany wydatek. Teraz idą święta i będę musiała skorzystać z pożyczki, w tamtym roku brałam w Profi Credit i sprawnie poszła mi jej spłata bo miałam nie za wysokie raty. W tym roku też wezmę.

jowita07 (offline)

04-11-2015 17:16:49

Czerwionka-Leszczyny
Do świąt jeszcze zostało trochę czasu ale dobrze już myśleć o wydatkach świątecznych najgorsze to czekać do ostatniej chwili.

Ismael5 (offline)

16-11-2015 17:26:52

Wiele osób zmaga się z tym problem. Trzeba oszczędzać. Tylko jak skoro ma się mnóstwo wydatków?


Wiesz, Prosiaczku...miłość jest wtedy...kiedy kogoś lubimy...za bardzo.

Blazej90 (offline)

07-12-2015 09:54:38

Przykiec
Oszczędzać można na prądzie, wodzie ale to i tak niewielkie pieniądze. Najlepiej mieć dodatkową prace

Babiloon (offline)

30-08-2018 14:33:43

Jastrzębie-Zdrój
No pewnie, że dobrze jest zaoszczędzić chociaż trochę z każdej wypłaty, ale czasami jest napraawdę ciężko. No i ta "dodatkowa praca". Jeżeli masz na to czas to możesz takową znaleźć, ale powiedzmy sobie szczerze masz na to siłę po co najmniej 8 godzinach w pracy? Gdzie połowa społeczeństwa pracuje w pozycji stojącej. pewnego miesiąca już mi w ogóle zabrakło pieniędzy nawet na chleb, dlatego wzięłam pożyczkę, niewielką ale jednak, od firmy kredyt1000. Spłaciłam tak szybko jak tylko mogłam i się nie zadłużyłam. Da się!

Sarah_sol (offline)

19-09-2018 22:35:20

Warszawa
Niedawno szukałam jakiś sposobów na skuteczne oszczędzanie i na jakimś forum znalazłam informację o super sprytnym koncie, które przy każdej płatności kartą zaokrągla kwotę do pełnej sumy i to "zaokrąglenie" przelewa automatycznie na konto oszczędnościowe. Kobieta pisała, że w ten sposób zaoszczędzili z mężem 30 tyś zł przez rok. Uważam, że to bardzo dużo jak na takie mimowolne oszczędzanie.

Problem jest faktycznie wtedy, kiedy nam się nie spina budżet. Nie ma opcji oszczędzania jeśli nie mamy choć niewielkiej nadwyżki. Kredytu czy pożyczki też nie można brać jeśli nie ma się właśnie takiej choć niewielkiej nadwyżki, bo pożyczkę zawsze trzeba spłacić. Z drugiej strony kredyty i pożyczki są dla ludzi. Statystyki pokazują że większość pożyczek nawet takich poza bankowych jest spłacana regularnie, w terminie, bez problemów i to właśnie kobiety prowadzące domowe gospodarstwa zaciągają takie pożyczki. Dlatego ta branża rośnie w siłę. Kiedyś popularna była jedna firma, teraz jest ich cała masa i są nawet rankingi, która udziela pożyczek na najlepszych warunkach.

Do poczytania ranking dla zainteresowanych i rozważających pożyczkę -> [link widoczny po zalogowaniu]

malinka2010 (offline)

07-10-2018 21:44:57

Nie wszystko da się przewidzieć i zaplanować. Wtedy z pomocą może przyjść bank. W Raiffeisen Polbank można dostać pożyczkę nieoprocentowaną na 2 lata RRSO2,88% Wiem bo tak się ratowałam kiedy nam padła lodówka. Fajna sprawa i zbytnio nie obciąża budżetu.

Virginia (offline)

10-12-2018 15:42:31

Czempiń
Niestety nie zawsze bank chce nam udzielić kredytu. I z tego co słyszę coraz częściej sie to zdarza. Są jednak firmy, które są w stanie ponieść wyższe ryzyko, co wcale nie musi się przekładać na wyższe koszty kredytu. W Habza Finanse widziałam nawet takie produkty jak [link widoczny po zalogowaniu] To już produkt wybitnie "ratowniczy", w sensie ratujacy zadłużonych, wyciągający ich z czarnej dziury problemów.

franiaxx (offline)

18-12-2018 22:08:30

Przełajka
U mnie jednym ze sposóbów na oszczędzanie jest [link widoczny po zalogowaniu]. W gazetce lewiatan można znaleźć spoko ciekawych okazji, a że sklep mam obok to często zaglądam smiling smiley

kamyki_80 (offline)

01-02-2021 09:43:31

Wrocław
najlepszym rozwiązaniem będzie dodatkowa praca, która nie wymaga wysiłku - jakaś konsultantka kosmetyczna, sprzedaż thermomixów czy coś w ten deseń. Jeśli masz dodatkowe umiejętności - np potrafisz szyć bo wykonuj usługi - skracanie, przerabianie ubrań bądź szycie zasłon i firan. Ja aktualnie się tym zajmuje gdy mąż wróci z pracy i zajmie się maluszkami smiling smiley tyle, że ja szyję aktualnie zasłony dla znajomych i sąsiadów. Wcześniej szyłam maseczki itp.
[link widoczny po zalogowaniu] kupuję przez internet i całkiem sporo zostaje oszczędności winking smiley


kamyki_80

marlena09 (offline)

11-03-2021 14:35:15

Warszawa
Można też skorzystać z pożyczek...tylko trzeba wiedzieć z której. Dlatego myślę, że taki ranking na pewno będzie pomocny [link widoczny po zalogowaniu]

PatkaR (offline)

24-05-2022 21:20:24

Warszawa
Zawsze można pożyczyć, Nawet jak się ma komornika czy długi to dalej można pożyczyć, są firmy które pożyczają. Znam Kancelarię finansową Tadam [link widoczny po zalogowaniu] dla której to nie problem
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1546240, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 503, Posty: 40319.