Kuchnia dzieci na wakacjach

Wysłane przez agnieszkausiarczyk 

agnieszkausiarczyk (offline)

27-06-2012 13:54:35

Gofry z bitą śmietaną, kolorowe i wielosmakowe lody, słodkie cukierki i napoje, jedzenie w barach szybkiej obsługi, zmiana klimatu - wszystko to może spowodować, że wrażliwy żołądek małego dziecka się zbuntuje. Na wakacjach z maluchami, trzeba uważać na to, co podajemy im do jedzenia. Zatrucia pokarmowe mogą być dla nich bardzo groźne.

czytaj więcej

emilencja123 (offline)

31-08-2012 20:39:18

Kraków
przy biegunkach i wymiotach warto zadbać o uzupełnienie elektrolitów, można pić orsalit rozpuszczony w wodzie, do tego woda, żeby się nie odwodnić

wojtaszek (offline)

31-01-2015 20:30:18

Tarnów
Tak naprawdę zatrucie pokarmowe może się zdażyć o każdej porze roku gdy zjemy coś nieświeżego czy źle przyrządzonego lub nieumytego. Ja szerokim kołem omijam restauracje które nie maja zbyt wielu klientów ponieważ jest większe prawdopodobieństwo że dostanę potrawę która jest mrożona i odgrzewana na potrzeby klienta. Bardzo uważam z jedzeniem lodów , bitej śmietany, kremówek itp. a jeżeli mam jakiekolwiek obawy to wolę ich nie jeść.
bardzo dobrze że w artykule pojawiło się ostrzeżenie przed jedzeniem i pieciem w upalne dni gdy pszczoły i osy mogą usiąść na naszym jedzeniu i użądlić w kontakcie z naszym ciałem . Takie ukąszenia są bardzo groźne a czasami niestety śmiertelne jeżeli osoba użądlona jest uczulona na jad pszczół lub gdy w wyniku ukąszenia np. spuchnie język i człowiek się udusi. Ja zawsze przestrzegam dzieci przed jedzeniem na dworze i zawsze przed każdym kęsem należy sprawdzać jedzenie a napoje najlepiej podawać w kubeczkach typu niekapek. Moja znajoma omal nie przypłaciła życiem jedzenia gruszki która miała małą dziurkę a wniej pszczołę która użądliła ją w podniebienie i tylko dzięki szybkiej reakcji pogotowia cała ta historia nie skończyła się tragicznie.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1545942, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 503, Posty: 40289.