Niebezpieczeństwo czyha na dzieci na drogach

Wysłane przez robertprzybylski 

robertprzybylski (offline)

15-07-2010 12:00:52

Najwięcej dzieci ginie na drogach w wakacje, a najczarniejsze statystyki są w sierpniu – według policyjnych statystyk wiele wypadków jest wynikiem błędów dorosłych. Uniknijmy ich!

czytaj więcej

wojtaszek (offline)

31-01-2015 21:14:20

Tarnów
Nie tak dawno byłam świadkiem jak dziecko w wieku ok 10-11 lat przebiegło ulicę w niedozwolonym miejscu ponieważ na drugiej stronie czekali jego koledzy. Ktoś z dorosłych stojących na przystanku autobusowym , zawołał tego chłopca i okrzyczał , chciał nawet wezwac policję aby nauczyć młodych ludzi że nie wolno tak robić. Myslę że dorośli powinni nie tylko uczyć dzieci prawidłowego i bezpiecznego poruszania się po ulicach ale i reagować gdy widzą że dzieci źle się zachowują narażając swoje i innych życie. Swoją drogą pamiętam jak kiedyś kolega pracujący w policji poszedł do jednego z przedszkoli aby uświadomić dzieci jak prawidłowo powinni poruszać się po ulicach i chodnikach. Kiedy skończył swój wykład zapytał dzieci czy mają jakieś pytania i smiling smiley
dzieci nie były zainteresowane tym co on mówił a jedyne pytania jakie usłyszał to :
- czy Pan kogoś zastrzelił
-czy Pana kolega kogos zastrzelił
- czy widział Pan trupa
Okazuje się że dzieci tak bardzo chłoną z telewizji i komputerów obraz policji że kojarzy im się ona nie z bezpieczeństwem ale z bronią i zabijaniem.

donnavito (offline)

06-02-2015 23:25:13

Iława
Na pasach ginie wielu ludzi, niektórzy kierowcy zapominają o mózgu za kólkiem

hamburgx0 (offline)

11-02-2015 13:47:59

Brzeska Wola
Bardzo dużo dzieci ginie na drogach szczególnie w wakacje. Często widzę w swoim mieście jak dzieci przechodzą w miejscach niedozwolonych. Powinno być więcej akcji edukacyjnych w przedszkolach dla najmłodszych, to na pewno przyczyni się do większego bezpieczeństwa.


Dobra [link widoczny po zalogowaniu]. Odwiedziłem też [link widoczny po zalogowaniu]

Modzelka8 (offline)

17-02-2015 12:46:38

Biała Piska
Rodzice też powinni od małego wpajać dziecku zasady bezpieczeństwa, uczyć , że nie mogą samodzielnie wychodzić na ulicę. Dla dziecka to tylko zabawa, czasem wybiegną tylko po piłkę i tragedia gwarantowana. Jeśli nie mamy odgrodzonego miejsca gdzie dzieci mogą bezpiecznie się bawić to nie powinniśmy zostawiać ich bez opieki licząc że nic się nie stanie.

basic2008 (offline)

25-03-2015 11:32:35

Ośno Lubuskie
Odblaski, odblaski i jeszcze raz odblaski. Obecnie mozna juz kupic i odzież i tornistry z odblaskami dla dzieci, sa kamizelki, opaski, przede wszystkim trzeba miec swiadomosc, ze trzeba byc widocznym dla kierowcy. Ale często jest tak,ze dbamy o widocznosc dzieci, a sami nie przestrzegamy tych zasad.
Do znudzenia trzeba tez dzieciom wpajac zasady bezpiecznego poruszania sie po drodze, no i niestety ta nadmierna predkość wsrod kierowcow- skręca mnie,kiedy smiga mi prosto przed nosem jakis bardzo spieszacy się kierowca. Podobają mi się emitowane obecnie filmy z serii "Kierowco, zwolnij. 10 mniej ratuje życie" Nie trafią one zapewne do wszystkich, ale na pewno działaja na wyobraznię. Ja ze swojej strony dodam, ze do dzis mam taki zwyczaj,ze każę isc synowi zawsze od wewnątrz chodnika, oraz nie wchodze tez na pasy, kiedy widzę niedaleko auto, nawet jesli ono zwalnia. Niby pieszy ma pierszenstwo, ale ja wole byc pewna, ze auto się całkowicie zatrzymuje, a jak nie, to niech jedzie, kiedy mu tak spieszno.....ja mam czas....

Doris85 (offline)

27-03-2015 21:37:19

Świecie
Nie ukrywajmy - wina często leży po obu stronach. Sama jestem kierowcą, dużo jeżdżę autem i szlag mnie trafia jak widzę rodzinkę spacerującą po zapadnięciu zmroku poboczem z wózkami, małymi dziećmi bez żadnego oświetlenia czy odblasku, często nawet - bo tak im wygodniej - poruszających się niewłaściwą stroną drogi. Sporo jest teraz akcji w przedszkolach czy szkołach, ale wydaje mi się, że równie ważne jest uświadamianie rodziców o możliwych konsekwencjach.
Z drugiej strony bycie kierowcą nie zwalnia mnie z dbania o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg - więc popieram całym sercem wszelkie akcje edukacyjne i filmiki, na które można trafić w telewizji.


Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1547040, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 503, Posty: 40399.