eBobas.pl nie zadowala się odpowiedzią Rzecznika Praw Obywatelskich w sprawie becikowego

Wysłane przez ebobas 

ebobas (offline)

08-01-2010 12:25:34

12 grudnia 2009 roku portal eBobas.pl zwrócił się do Rzecznika Praw Obywatelskich z prośbą o interwencję w sprawie wypłaty zapomóg z tytułu urodzenia dziecka, czyli tzw. becikowego. Od 1 listopada ubiegłego roku becikowe jest wypłacane tylko wtedy, gdy kobieta pozostawała pod opieką lekarską co najmniej od 10. tygodnia ciąży. Ponieważ dostaliśmy niesatysfakcjonującą odpowiedź, wysyłamy do Rzecznika Praw Obywatelskich wniosek drugi.

czytaj więcej

Sympatyczna (offline)

08-01-2010 23:15:13

brawo smiling smiley argumenty słuszne i rzeczowe smiling smiley precz z niekompetentnymi urzędasami stanowiącymi kulawe prawo smiling smiley




Człowiek przestaje się bawić nie dlatego, że się starzeje, tylko starzeje się dlatego, że przestaje się bawić

karlita (offline)

14-01-2010 13:19:40

Lublin
jestem jak najbardziej ZA !!
jestem przypadkiem gdzie urodziłam w czerwcu a musiałam dostarczać takie zaświadczenia winking smiley


ZAGŁOSUJ NA BRZUSZEK [ebobas.pl] ORAZ [ebobas.pl]
[link widoczny po zalogowaniu]

JoannaP (offline)

15-01-2010 15:10:07

Bielsko-Biała
Dla mnie to istna głupota, ważna moim zdaniem powinna być comiesięczna wizyta u ginekologa, a nie w którym tygodniu ciąży się zaczęło do niego chodzić, nie kiedy nie da się tego od razu tak określić...i zwleka się trochę z wizytą..no ja mam te szczęście, że mam wpis w kc od 10 tyg.smiling smileyAle może zmienią te przepisy..miejmy nadzieję...

[link widoczny po zalogowaniu]

Mój Patryczek:*


pozdrawiam Joanna Pająk

darotta (offline)

17-01-2010 14:59:59

Łódź
zgadzam się , rozporządzenie bez sensu, jedyny przepis stanowiący o tym, iż prawo działa wstecz.
Nasuwa się pytanie: czy, jeśli przestępca jest skazany na max.wymiar kary możliwy do zasądzenia za przestępstwo, którego się dopuścił, to jeśli w trakcie odbywania kary prawo ulegnie zmianie i max.wyrok kary za to przestępstwo ulegnie podwyższeniu, to jemu automatycznie przedłuży się odbywanie kary ???
podobna sytuacja jak z obecnym becikowym ....
prawo powinno równo traktować wszystkich, bez wyjątków


darotta

dorota74 (offline)

18-01-2010 21:38:19

Mazowsze
Oj tak,to wszystko to jedna wielka bzdura! W różnych miejscach w necie były różne i sprzeczne informacje-w jednym pisze,że nie potrzeba zaświadczenia od tych kobiet ,których ciąża trwa dłużej niż 10 tyg po 31 X, w drugim miejscu ,że obowiązuje wszystkich; ja urodziłam 5 listopada,wiec moja ciąza dobiegała końca,wg mnie więc nie powinnam dostarczać; ale oczywiście każdy urząd interpretuje przepis jak chce- gdy we wrześniu dopytywałam się,czy mam składać zaświadczenie odpowiedziano mi tak: jeśli urodzę w październiku to nie /termin miałam na 29 X/, a jeśli w listopadzie -to tak. Zaświadczenie dostarczyłam,pieniążki już dostałam,ale dla mnie to bez sensu bo powinna wystarczyć karta ciąży.Ma stronie [link widoczny po zalogowaniu] jest na temat zaświadczenia gdzie wyraźnie pisze:
" Wymóg dołączenia do wniosku o jednorazową zapomogę z tytułu urodzenia się dziecka oraz o dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu urodzenia dziecka zaświadczenia lekarskiego dotyczy wniosków składanych od 1 listopada 2009 r. bez względu na termin urodzenia dziecka.", podczas gdy jak słusznie portal ebobas zaznaczył wypowiedź min.Kopacz ,że "„Moje rozporządzenie nie obejmuje kobiet, które już urodziły lub są w ciąży dłużej niż 10. tygodni” " .GDZIE JEST WIĘC PRAWDA? bez sensu...
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1547080, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 503, Posty: 40403.