Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Brzuchy po ciąży - jak im pomóc?

Nadesłane zdjęcia użytkowniczek portalu eBobas.pl i porady specjalisty

Prezentujemy 41 zdjęć nadesłanych przez nasze użytkowniczki na akcję Metamorfozy Brzucha. Poprosiliśmy specjalistę medycyny estetycznej dr Macieja Rogalę z Miejskiej Farmy Piękności, by podpowiedział co można z nimi zrobić, żeby polepszyć ich stan.

Luźnej skóry tu nie widać. Widoczne rozstępy oraz nadwaga. Proponowałbym zabiegi stymulujące skórę, w celu poprawienia jędrności i struktury, pomoże to przede wszystkim na rozstępy. W Pani przypadku dobrym zabiegiem byłaby Endermologia. Zabieg ten zmniejszy też obwód brzucha.

Fot. eBobas.pl

Luźnej skóry tu nie widać. Widoczne rozstępy oraz nadwaga. Proponowałbym zabiegi stymulujące skórę, w celu poprawienia jędrności i struktury, pomoże to przede wszystkim na rozstępy. W Pani przypadku dobrym zabiegiem byłaby Endermologia. Zabieg ten zmniejszy też obwód brzucha.

Po zdjęciu ciężko ocenić stan brzucha. Pani jest chyba w pozycji siedzącej i to trochę zakłamuje obraz. Najprawdopodobniej niewielkie rozstępy na biodrach, jeżeli fałdy, które widać występują również w pozycji stojącej proponowałbym zabieg rozpuszczający komórki tłuszczowe  lipoliza lub Exilis  oraz ujędrniające skórę  Endermologia, Exilis .
Zdjęcie jest na tyle złej jakości, że poza rozstępami trudno z pewnością stwierdzić inny problem. Być może nadwaga. Rozstępy są na tyle duże, że dobrą metodą na pozbycie się ich byłby zabieg laserowy.

Na powstawanie rozstępów i rozciąganie się skóry mają też wpływ uwarunkowania genetyczne. Wygląd brzucha mamy i jakość skóry taty mogą zapowiadać, jak będzie wyglądał po ciąży brzuszek ich córki.

Profilaktyka najskuteczniejsza

Zawsze jednak niezależnie od genów, warto odpowiednio ujędrnić i przygotować skórę do ciąży, kiedy można jeszcze stosować bez ograniczeń wszystkie zabiegi, a także można bez ograniczeń zadbać o kondycję mięśni brzucha.

Wiele profilaktycznych zabiegów można wykonywać samemu w domu. Np. żeby ujędrnić skórę, należy polewać ją na przemian ciepłą i chłodną (a nie bardzo zimną!) wodą, unikać długich i gorących kąpieli, stosować dobre balsamy ujędrniające, dbać o prawidłowe żywienie i utrzymywać stałą wagę oraz uprawiać sport, który wzmocni mięśnie i zadba o ogólną kondycję organizmu.

Częste tycie i odchudzanie powoduje, że skóra się rozciąga i osłabia się jej struktura, co czyni ją bardziej podatną na rozciąganie, powstawanie rozstępów i trudniej ją potem doprowadzić do wymarzonego stanu. Mocne mięśnie ograniczą prawdopodobieństwo wystąpienia uszkodzenia powłok brzusznych (za wygląd zewnętrzny i kondycję skóry odpowiada nie tylko ona sama, ale również to co dzieje się pod nią) oraz ograniczą choćby bóle kręgosłupa, bardzo częste w czasie ciąży.

Uwaga! Równie ważne co przygotowanie skóry przed ciążą, jest to, żeby regularnie stosować preparaty przeciw rozstępom w czasie ciąży.

Jeśli skóra uległa uszkodzeniu

Jeśli z jakichś powodów skóra mimo profilaktycznych zabiegów ulegnie podczas ciąży uszkodzeniu, powstaną rozstępy lub zbytnio się rozciągnie, wtedy pozostaje do dyspozycji medycyna (zabiegi medycyny estetycznej oraz chirurgii plastycznej) oraz kosmetyka. Zabiegi dobrane specjalnie i indywidualnie do konkretnego problemu potrafią zlikwidować lub znacząco poprawić kondycję i wygląd skóry. Należy pamiętać, że opinia wydana na podstawie zdjęcia czy opisu problemu przez telefon jest niewystarczająca, najważniejsza jest bezpośrednia konsultacja i przedyskutowanie potencjalnych możliwości ratowania skóry z doświadczonym lekarzem.

Opisy poniżej załączonych zdjęć dokonane są na podstawie oceny obrazu, co nie zastąpi bezpośredniej wizyty u lekarza. Zdjęcia są robione w różnych pozycjach i ujęciach, i nie odzwierciedlają w pełni stanu faktycznego. Podczas konsultacji lekarz może skórę dotknąć, by dokładnie ocenić jej kondycję.

 

Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Komentarze

  • joanka106259 | 25-02-2015 18:17:07

    Ja używałam w pierwszej ciąży balsamów i mój brzuch na szczęście bardzo szybko wrócił do normalnego stanu. Nie było na nim widać śladów ciąży, ani rozstępu, ani choć odrobinkę wiszącej skóry. Mam nadzieję, że po drugiej ciąży uda się utrzymać ten stan. Fajnie, że są zabiegi, które można wykonać na poprawę wyglądu skóry, bo są osoby które mogą mieć problem z akceptacją własnego ciała
  • kamila_brzozka | 27-04-2018 13:37:11

    Myślę, że to kwestia ćwiczeń i też kosmetyków. Ja trochę biegałam i używałam codziennie kremów z firmy Mamas. Brzuch po ciąży miałam super, po udach nawet nie było widać zmiany
  • kamd2kamd | 13-06-2019 08:54:40

    Witam polecam kupić jak tylko dowiemy się o ciąży olejek Busajna. Stosowałam go przy drugiej ciąży i po porodzie brzuszek wyglądał dobrze. Po 3 tygodniach od urodzenia dziecka i używania olejku Busajna można było zauważyć znaczne napięcie skóry i poprawę jej wyglądu. Polecam warto wypróbować olejek Busajna. Jest naturalny więc można go bez problemu używać w ciąży.
  • martkanka | 16-12-2021 17:14:43

    Zabiegi endermologii bardzo dobrze ujędrniaja skórę i są super na cellulit, efekty u mnie są świetne, ja chodzę regularnie do salonu Mariposa w Warszawie.

Warto zobaczyć

Poczytaj również

Polecamy

Od 28. tygodnia ciąży mama powinna codziennie odczuwać ruchy dziecka.

Jak odczytywać ruchy dziecka w brzuchu matki?

Jak rozpoznać ruchy dziecka? Kiedy można czuć pierwsze ruchy dziecka? Czy da się je odróżnić od perystaltyki jelit, chociaż czasem objawiają się bulgotaniem, przelewaniem? Kiedy maluch kopie, tylko dlatego, bo się obraca, a kiedy wyraźnie daje znać, że...

czytaj

Przed kąpielą trzeba było ogrzać pomieszczenie elektrycznym piecykiem, żeby dziecko nie wrzeszczało jak odzierane ze skóry.

Jak to było, być rodzicem w PRL?

Jesteś zmęczona, niewyspana i wiesz, że w najbliższym czasie nie odpoczniesz. Sterta do uprasowania, obiad do ugotowania, spacer z dzieckiem i przed nim trzeba doprowadzić się do porządku. A twój dzidziuś wciąż płacze. Możesz wierzyć lub nie, ale młoda...

czytaj

Jacuzzi jest niebezpieczne dla dzieci   to wspaniała wylęgarnia bakterii.

Sauna, jacuzzi i wody termalne nie dla malucha

Układ odpornościowy małego dziecka nie poradzi sobie z bakteriami, które mogą rozwijać się w basenach termalnych i jacuzzi.

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj