Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Jakie napoje są wskazane dla ciężarnej?

Twój Ekspert od żywienia i diety

Zalecam przede wszystkim pić wodę niegazowaną – od 1,5 do 2 litrów dziennie, kompoty, soki własnoręcznie wyciskane i rozcieńczane wodą. Oczywiście owoce wcześniej trzeba bardzo dokładnie wymyć. Natomiast w ogóle nie powinno się pić ziół, głównie dlatego, że nie wszystkie zioła są dokładnie przebadane i nie wiemy ile ich bezpiecznie może wypić kobieta w ciąży.

Dr n. med. Magdalena Białkowska

Fot. archiwum prywatne

Dr n. med. Magdalena Białkowska

Przyszła mama nie powinna też pić mocnej herbaty i mocnej kawy, bowiem zawierają zbyt dużo kofeiny. A także słodzonych gazowanych napojów, bo one tuczą i wiele z nich zawiera fosforany, które hamują wchłanianie wapna.

Nie ma natomiast przeciwwskazań do słabych herbat wszelkiego typu.
 

Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Komentarze

  • toja51 | 07-04-2009 23:59:19

    No Boze, jak to swietnie robi na zmarchy i cialo! Duzo wody polecam. I czystosc organizmu absolutna! I nie chce sie palic! I nie chce sie jesc! I mlodosc skory ponad metryke! Goraco polecam wode niegazowana!
  • Modzelka8 | 24-02-2015 20:32:14

    Ja w ciąży piłam tylko wodę. Nic innego mi po prostu nie smakowało, nie wspominając już o napojach gazowanych. Czasem kiedy miałam ochotę na coś innego to wybierałam soki niesłodzone

Warto zobaczyć

Poczytaj również

Polecamy

Nie lekceważ bólu i zaczerwienienia gardła dziecka! To może być szkarlatyna, która wymaga antybiotyku. Angina, wywoływana przez bakterie z tej samej grupy, też jest leczona antybiotykami.

Angina i szkarlatyna. Objawy, leczenie

Jesień i zima sprzyjają zapadaniu dzieci na anginę i szkarlatynę, zwaną także płonicą. Obydwie choroby wykluwają się od momentu zakażenia po 3-5 dniach i wybuchają nagle ostrym bólem gardła i wysoką gorączką. Najczęściej chorują dzieciaki w wieku od 4 do 7...

czytaj

Dzieciom, które mają problemy w nocy z sikaniem, nie należy dawać pić na dwie godziny przed spaniem.

Moczenie nocne u dzieci powyżej 5. roku życia. Przyczyny, leczenie

Pięcioletnie dziecko powinno sygnalizować siusianie i przesypiać noc bez oddawania moczu. Jeśli w tym wieku często zdarza mu się budzić w mokrym łóżku, najlepiej udać się do lekarza, by zdiagnozował problem.

czytaj

Czasem czerwone    pajączki    pojawiają się nagle i jakby bez powodu np. wyskakują podczas ciepłej kąpieli albo w sytuacji, kiedy dziecko zmienia gwałtownie temperaturę otoczenia.

Pajączki naczyniowe, rumień, naczyniaki u dzieci

Pękające naczynka u dzieci pojawiają się czasem już w niemowlęctwie, ale mogą objawić się też nagle w późniejszym okresie życia dziecka. Czy mogą zniknąć same?

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj