tekst sponsorowany

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Termofor z pestek wiśni

Dlaczego warto go mieć?

Termofor, choć niepozorny, ma wiele praktycznych, dobroczynnych zastosowań. Relaksuje, rozluźnia, a przede wszystkim pomaga złagodzić ból różnego pochodzenia, dlatego zdecydowanie warto mieć go w swoim domu. Spośród wielu termoforów dostępnych w sprzedaży, szczególnie wyróżnia się nowoczesny, ekologiczny termofor z pestek wiśni. Jak działa? Odpowiadamy!

Jak działa termofor z pestek wiśni?

Termofor z pestek wiśni w niczym nie przypomina znanego od lat, gumowego gadżetu, zalewanego wodą o pożądanej temperaturze. Nie jest też podobny do wersji żelowej, ani tej podłączanej do prądu. Termofor z pestek wiśni stworzony został z bawełnianego woreczka, w którym znajdują się wysuszone pestkiowoców tego drzewa . Na całość nałożony jest pokrowiec - łatwy w praniu i delikatny dla skóry.

Podgrzewa się go za pomocą piekarnika, mikrofali lub rozgrzanego kaloryfera, do temperatury nie większej niż 150 stopni. Aby z kolei uzyskać efekt chłodzenia, należy włożyć termofor do folii lub woreczka, a następnie umieść całość w zamrażarce na ok. 30 min, by pestki „złapały” zimno.

Podczas użytkowania, nagromadzone w woreczku pestki wiśni stopniowo uwalniają temperaturę (wysoką lub niską), dzięki czemu użytkownik nie jest narażony na szok termiczny.

Termofor z pestek wiśni – jak stosować, by działał skutecznie?

Aby produkt działał skutecznie, warto wiedzieć jak dokładnie podgrzewać termofor z pestek wiśni. Nieumiejętne stosowanie go może sprawić, że straci swoje właściwości. Pamiętaj więc, by nie przegrzać woreczka z pestkami! Wystarczy około 10 minut podgrzewania w 100⁰C, by uzyskać pożądany efekt, lub zaledwie 1 minuta w mikrofalówce ustawionej na moc 600 W.

Ponieważ termofor z pestek wiśni może być też używany również jako chłodny okład, warto wiedzieć, jak stosować termofor z pestek wiśni w wersji „na zimno”. Im więcej czasu spędzi w zamrażarce, tym chłodniejszy będzie i na dłużej zachowa swoje właściwości. Minimalny czas, który potrzebny jest do uzyskania efektu chłodzącego, to pół godziny.

Na co pomaga termofor z pestek wiśni dla dorosłych?

Termofor z pestek wiśni dla dorosłych to zminimalizowanie bólu różnego pochodzenia, pomoc w zrelaksowaniu się, a także dobry sposób by zlikwidować opuchliznę. W wersji podgrzewanej, sprawdzi się w przypadku bólów menstruacyjnych, a także bólach kości, stawów czy spięciu mięśni. To też dobry sposób na relaks i pozbycie się stresu – ciepło, stopniowo uwalniające e się z termoforu skutecznie rozluźnia i daje przyjemne uczucie w miejscu, do którego jest przyłożony.

Z kolei wersja na zimno może pomóc schłodzić się w upalne dni, pomoże w lekkich oparzeniach, przy ukąszeniach owadów czy stłuczeniach. Przyniesie również ulgę w bólu głowy, a podczas karmienia piersią sprawdzi się jako chłodny, uwalniający od bólu okład. Możesz też użyć go w walce z gorączką czy świądem.

Termofor z pestek wiśni dla niemowlaka – sposób na ból u malucha

Termofor z pestek wiśni na kolkę i ból dla dzieci to pomocnik idealny. Maluszki często cierpią na kolki, zaparcia czy wzdęcia. Dzięki właściwościom grzewczym, ekologiczny termofor sprawdzi się też jako dodatkowe „ogrzewanie” pod kołderką, lub ciepła poduszka, która ułatwi dziecku zasypianie.

Termofor z pestek wiśni dla niemowlaka to świetny pomysł na prezent dla rodziców, także starszych dzieci - pomoże w przypadku stłuczeń, o które nietrudno. . Szeroki wybór produktów znajdziesz na stronie: https://www.empik.com/agd/urzadzenia-medyczne/termofory,51011111,s.

nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Warto zobaczyć

Poczytaj również

Podobne dyskusje na forum

Polecamy

Możemy się postarać, by nasze dziecko nie musiało się wstydzić mamy, taty czy sytuacji rodzinnej.

Kiedy dzieci wstydzą się swoich rodziców?

O tym czy i dlaczego dzieci wstydzą się czasem swoich rodziców, rozmawiamy z Radosławem Kaczanem, psychologiem rozwojowym.

czytaj

Robert Makłowicz podczas Festiwalu Zupy w Krakowie

Chilli con carne z tortillą Roberta Makłowicza

Jestem przeciwnikiem oddzielnego gotowania dla dzieci. Z takiego gotowania specjalnych dań dla maluchów wyrastają analfabeci kulinarni, którzy jedzą najpierw w domu papki bez żadnego smaku, potem w przedszkolu, w stołówce szkolnej, a kończą na brejach w...

czytaj

Dr n.med. Wojciech Feleszko

Czego oznaką jest trzęsąca się bródka u noworodka i małego niemowlaka?

Ostatnio zauważyłam u 2,5 miesięcznego dziecka, że czasami drży mu broda. Wygląda to tak, jakby było mu zimno. Zdarza się to podczas kąpieli, albo jak się go podnosi. Czy to jest normalny odruch?

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj