Planujące ciążę/bycie mamą 2019

Wysłane przez kajva 

Adz (offline)

23-02-2020 23:42:29

Sonia drugi raz akurat wchodzę coś napisać i pytasz o mnie. Chyba mnie przywołujesz kochana smiling smiley
Miałam wejść wcześniej do was napisać ale tyle roboty było że nawet nie wiadomo gdzie łapska włożyć smiling smiley

Po wizycie to tyle że już nie muszę leżeć bo szyjka się skróciła mocno prawdopodobnie przez infekcję, wyleczone i szyjka stoi w miejscu. Mam się poprostu jeszcze z 2 tygodnie oszczędzać. No ale po 3 tyg leżenia plackiem to nie byłabym sobą gdybym nie wróciła do obowiązków smiling smiley Mamy 34t3d i mała waży juz prawie 2,5 kg. Strasznie wariuje w brzuszku i ma nóżkę pod żebrem - jak nie czuje ruchów naciskam na tą nóżkę i wtedy się porusza. Śmiałam się do męża że to trochę jak guzik żeby ją uruchomić i poniekąd to fajnie. Nie martwie się przynajmniej aż tyle. Z porodem tez już opuscil mnie strach, wręcz przeciwnie. Nie mogę się doczekać końca ciąży i powitania małej kruszynki. Wszystko już gotowe smiling smiley To tak z tych lepszych wiadomości smiling smiley

A z tych gorszych dziewczyny to żałuję że nie przygotowałam się do ciąży trochę bardziej - mam na myśli jakieś ćwiczenia może na kregoslup i wzmocnienie nog. Teraz mogę wam podpowiedzieć przynajmniej że warto a sama nie wiedziałam. Cholernie bolą mnie stawy i w stopach i w kolanach - do tego kręgosłup. Są momenty kiedy mam problem ze wstaniem. Waga pokazuje 12kg na + a ja czuję jakby mi ktoś położył na plecy taczkę cegłówek eye rolling smiley do tego już któraś noc z kolei nie mogę spać przez zgagę - dosłownie ulewa mi się kwasem moody smiley A nawet jak uda mi się usnąć do północy to tak z 2-4 pobudki w nocy z twardym bolącym pęcherzem na sisiu są. No i obowiązkowo kot mi skacze po głowie po 5 rano :> Zaczęłam puchnąć trochę od nadmiaru wody w organizmie. Kolki nerkowej nie miałam już kupę czasu ale zaś cała nerka mnie boli od tego ucisku, ale to mniejszy ból niż kolka, znośny i da się funkcjonować. Czekam z utęsknieniem na rozwiązanie i dojście do siebie po ciąży i porodzie. Trzymajcie kciuki kochane tak jak ja trzymam za was :*

Marudzę ale nie żałuję oczywiście - choć plany odnośnie drugiego dziecka zaraz po połogu się zmieniły. Chcieliśmy jedno po drugim próbować ale nie dam rady. Muszę dojść do siebie i to tak porządnie. Są kobiety stworzone do bycia w ciąży i rodzenia dzieci - niestety raczej ja nie zaliczam się do takiej elity. Wiem że chętnie postawiły byście się na moim miejscu, to też szczerze powiem że zaczęłam doceniać ile my kobiety jesteśmy w stanie znieść by wydać na świat nowe życie ... Cieszę się że ta droga już powoli za mną i niedługo zacznie się w końcu to na co czekam od pierwszego negatywnego testu, dbanie o małego człowieczka :*

Pogodna_Aga (offline)

24-02-2020 03:08:51

Łódź
Minka
Napewno go męczą jak i mnie...
No teraz mu nic nie mówie kiedy owu... ale też będzie pewnie spięty :confused:

Adz
Super, że troszkę możesz ruszyć tyłek, ale nie przemęczaj się nam tu i nie przeginaj smiling smiley. Fiu fiu kawał maluszka będzie, fajowo.

Oj faktycznie objawów się zbiera, ale już niedługo i będziesz mogła się nacieszyć swoim serduszkiem smiling smiley

Jakie imie wybrane??

Co do ćwiczeń jak na yt polecam treningi Paula fitness. NIektóre na kręgosłup trwają po 10 min - 15 min a dają niesamowitą ulgę dla pleców. Są też ćwiczenia dla ciężarnych. Może troche by Ci wtedy odpuściło, luknąć możesz smiling smiley

Czekaj niech zacznie chodzić smiling smiley To dopiero da Wam w kość.

Kupiliście już zaślepki do gniazdka? Dobry gażdżet. Maluchy zawsze lubią wkładac te paluchy do gniazdek...

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2020-02-24 03:09 przez Pogodna_Aga.

Soniaa25 (offline)

24-02-2020 06:10:42

Wrocław
Oj Adz to faktycznie chyba Cię przywołuje xd dobrze, że się u Ciebie unormowało wszystko. Już niedługo malutka będzie z wami. A co do ćwiczeń to kurcze u nas się o tym mało mówi, ale gdzieś za granicą to kobiety po ciąży mają nakaz pójścia do fizjoterapeuty i muszą kilka takich wizyt odbyć. Kiedyś głośno o tym trąbią mamaginekolog.

Adz (offline)

24-02-2020 06:20:43

Aga imię tak na 99% Emilka smiling smiley
Zaślepki kupione , a i faktycznie taka mądra jestem ze nawet nie pomyślałam żeby poszukać jakiś ćwiczeń dla siebie. Trochę mąż mnie masuje no ale na plecach się nie położę więc na boku to taki masaż że puszcza wszystko ale na chwilkę smiling smiley już zostało nam coś w okolicach 5 tygodni, wierzę że zleci szybciutko i chociaż połowa kg pójdzie w dół. Mniejsze obciążenie będzie to może przestanie tak boleć , zobaczymy smiling smiley

A jak kochana u Ciebie ? ;*

Adz (offline)

24-02-2020 06:22:52

No właśnie Sonia gdybym wiedziała bym się wcześniej zapisała a tak to sobie mogę tylko pojęczeć bo i tak rozwiązanie już blisko. Ale jeśli po ciąży wszystko samo do siebie jakoś nie dojdzie to napewno skorzystam w fachowej pomocy. Nigdy nie miałam problemów z kręgosłupem i mam nadzieję że to nie jest ten moment w którym one się zaczną grinning smiley

Somethingnew (offline)

24-02-2020 06:28:47

Bieleckie Młyny
Witam wszystkich to mój pierwszy post na tym forum. mam problem duży nie wiem co się dzieje myślałam że to ciaza ale już nie mam pewności. 1. Okres 12.01.2020. Potem normalny cykl, przytulania 31.01, 01.02, 02.02. Cykle mam zwykle 33 dniowe. Następnie zamiast okresu 13.02 w terminie spodziewanej dostalam plamienie bardzo skapego brązowa nitka. Trwało może że 3 dni mąż bez żadnych objawów na nadchodzącą miesiączka (zwykle bola mnie piersi i brzuch teraz wql nie było tego ). Od razu po plamieniu 17.02 polecialam na betę A tam poniżej 0.100. Teraz testy sikane wczoraj negatywny. Jednak zaczęły mnie boleć sutki. Ginekolog zalecił jeszcze bete w piątek. Czy któraś z dziewczyn tak miała? Jest jeszcze szansa?

Maraska (offline)

24-02-2020 06:31:43

Czułów-Papiernia
Kolejny dzień cyklu. Objawów okresu/ciąży brak. Chyba w końcu musiałabym zrobic test. Ogólnie mam długie cykle choć w tym cyklu o długość mi nie chodzi co o brak jakichkolwiek objawów na cokolwiek.

Pogodna_Aga (offline)

24-02-2020 06:35:02

Łódź
Somethingnew
Witam wszystkich to mój pierwszy post na tym forum. mam problem duży nie wiem co się dzieje myślałam że to ciaza ale już nie mam pewności. 1. Okres 12.01.2020. Potem normalny cykl, przytulania 31.01, 01.02, 02.02. Cykle mam zwykle 33 dniowe. Następnie zamiast okresu 13.02 w terminie spodziewanej dostalam plamienie bardzo skapego brązowa nitka. Trwało może że 3 dni mąż bez żadnych objawów na nadchodzącą miesiączka (zwykle bola mnie piersi i brzuch teraz wql nie było tego ). Od razu po plamieniu 17.02 polecialam na betę A tam poniżej 0.100. Teraz testy sikane wczoraj negatywny. Jednak zaczęły mnie boleć sutki. Ginekolog zalecił jeszcze bete w piątek. Czy któraś z dziewczyn tak miała? Jest jeszcze szansa?

Jak beta wyszła niska to już chyba mała szansa... niestety sad smiley A czemu to plamienie zamiast okresu to nie wiem... może to nie okres był tylko jakieś takie plamienie niezwiązane z tym.

Zrób betkę i zobaczymy co pokaże... Może owu się przesuneła bardzo??

Maraska
Oby nie przyszła smiling smiley

Adz
Pytasz co u mnie?
U mnie dni płodne teraz... ale za bardzo to nie pokorzystam, bo po pracy to chłop wiecznie zmęczony królewicz chodzi angry smiley. Zresztą jakoś entuzjazm opadł sad smiley nie chce znów rozczarowań... sad smiley

Soniaa25 (offline)

24-02-2020 07:05:36

Wrocław
Maraska rób tego testa!!

Somethingnew niż to jakieś wahania hormonalne...zrób jak lekarz poradził smiling smiley

Somethingnew (offline)

24-02-2020 07:21:16

Bieleckie Młyny
Dzieki Aga. Szkoda liczyłam że się uda... Ale tak mi się wydaje że to wahania hormonalne. Betę robię w czwartek ale raczej mnie nie zaskoczy
..
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5263, Posty: 1311640, Użytkownicy: 73046.
Ostatnio dołączył/a agus32.

Statystyki tego forum
Wątki: 356, Posty: 110267.