Zabawki Edukacyjne

Wysłane przez Karuzela 

weronikawerka (offline)

11-04-2012 10:07:06

Warszawa
przez żołądek do serca. ;dd

Mikado (offline)

11-04-2012 15:07:14

Warszawa
to rodzeństwo!!!;D

gazela (offline)

02-05-2012 10:27:23

Mrozy
Cytuj
weronikawerka
klocki tez sa bardzo fajne, dzieci wtedy poszerzaja swoja wyobraznie..

Dłuugo by wymieniać zalety klocków...
Uczą kolorów, kształtów, poprawiają motorykę, ... Polecam moje pierwsze budowle z lego duplo mają takie karty w środku na podstawie których można z dzieciakiem budować.

A co polecacie z kreatywnych zabawek do zabawy na dworze?

alkakot23 (offline)

03-05-2012 16:19:38

Warszawa
Moim skromnym zdaniem z zabawek edukacyjnych najlepsze są kolorowe klocki. Uczą i rozwijają umiejętności manualne. A niektóre np. duplo , które przetestowałam na swoich dzieciakach uczą literek cyferek no i ogólnie moje dzieciaki uwielbiają się nimi bawić winking smiley

alkakot23 (offline)

11-05-2012 09:07:14

Warszawa
Moim zdaniem klocki spełniają taką funkcję, uczą orientacji przestrzennej , rozpoznawania kolorów, klocki duplo dodatkowo uczą rozpoznawania kształtów na przykładzie zwierzaków, cyferek i literek umieszczonych na klockach . To jest moim zdaniem najlepsza zabawa na rozwijanie zdolnosci manualnych naszych maluchów winking smiley

lizaaa (offline)

11-05-2012 21:42:54

ja wszystkim poleciałabym zabawki dwujęzyczne,np szczeniaczak uczniaczek f.p, dwujęzyczna kierownica panel, krzesełko uczydełko.. znalazlam sklep z zabawkami gdzie są przystępne ceny i zawsze dodają jakiś gratis upominek.

agatek (offline)

15-07-2014 16:20:36

Wrocław
Może puzzle? Jak byłam mała, układania puzzli było moją ulubioną zabawą. Potrafiłam całymi dniami układać przeróżne zestawy.

marys82 (offline)

29-03-2015 19:25:50

Zegrze Południowe
ja najbardziej lubię wymyślać maluchowi gry i zabawy, przez to się rozwija u niego kreatwyność (ja tak uważam, dlatego wolę sama coś nawet uszyć jako zabawkę)

YoungMother (offline)

17-04-2017 13:08:57

Warszawa
A jakie macie doświadczenia jeśli chodzi o klocki edukacyjne ? Bo niedawno oglądałam taki program w telewizji o tych zabawkach i bardzo je zachwalali tam - i rodzice i jacyś eksperci . Mówili że dzieci między innymi dzięki nim rozwijają wyobraźnię i zdolności manualne i jeszcze tam kilka zalet podali, ale już wszystkich na ten moment nie pamiętam. Ale wiecie jak to jest z telewizją - nie zawsze warto in wierzyć, dlatego właśnie pytam o wasze prywatne doświadczenia z tymi zabawkami edukacyjnymi smiling smiley co możecie o nich powiedzieć?

Mmarrccelina (offline)

18-04-2017 06:46:24

Nie tak dawno kupiliśmy dziecku takie zabawki edukacyjne i naprawdę posiadają one wiele zalet :-)

YoungMother (offline)

19-04-2017 10:53:34

Warszawa
A możesz coś więcej powiedzieć na ten temat ? Bo telewizja telewizją , eksperci ekspertami a własne doświadczenia są w tym wszystkim najważniejsze

YoungMother (offline)

21-04-2017 07:19:26

Warszawa
Bardzo dziękuję Wam dziewczyny za pomoc i wskazówki na ten temat . Nie ukrywam że przekonałyście mnie do tych klocków smiling smiley

mamusia111 (offline)

09-10-2017 09:19:40

Książęcy Las
Cytuj
Karuzela
i co to tak naprawde znaczy, ze zabawka jest edukacyjna?

To chyba każdy rozumie inaczej smiling smiley I rodzice inaczej, i dzieci i producenci zabawek. Ci ostatni wszystko nazywają "edukacyjne", żeby rodzice chętniej kupowali. Dla dziecka myślę, że edukacyjne jest to, co pomoże rozwijać przez zabawę (mimochodem) jakieś jego pasje czy umiejętności.
Ja np. najbardziej za zabawki edukacyjne uważam takie, które są dwujęzyczne. Bo zwykła grająca zabawka, która mówi kolory czy liczby... no nie wiem czy to taka edukacja winking smiley Ale jak jest to np. w języku polskim i angielskim, to co innego smiling smiley
Sama widzę po córce, jak fajnie łapie słówka z zabawek językowych. Ona jest już duża i nie ma wiele takich zabawek, ale od dobrego roku bardzo lubi Misia Podróżnika z Chicco, który opowiada o swoich wycieczkach właśnie po polsku i po angielsku. Miś mówi proste zdania, więc moja córka je zapamiętuje, do tego są oczywiście piosenki. A miś rusza buzią, gdy się odzywa i to jest dodatkowa atrakcja, bo zawsze można włożyć tam paluch lub głowę lalki tongue sticking out smiley

kremowa (offline)

19-03-2018 13:32:52

Kraków
Świetny dział z zabawkami edukacyjnymi jest na stronie swierzaki.pl. Ostatnio kupowałam tam prezent dla córy siostry, takiego żółwia, no bomba! Mała była zachwycona, nie dało się jej oderwać ;D

Marysia93 (offline)

03-08-2018 11:03:25

Bagno
moim zdaniem zabawki edukacyjne trzeba odpowiednio dobrać do wieku dziecka lub zainteresowania, żeby potem dziecko się nie przestraszyło smiling smiley kupionej przez nas zabawki i nie wyrzuciło smiling smiley

marlena09 (offline)

14-04-2020 13:37:46

Warszawa
Ja polecam skorzystać z różnych [link widoczny po zalogowaniu], które w takim wypadku, na pewno się sprawdzą.

elaela (offline)

17-05-2020 20:48:16

Kraków
A może takie coś?

[link widoczny po zalogowaniu]

MamaHimka (offline)

31-08-2020 17:37:53

Czerwony Most
Jako zabawki edukacyjne u nas zawsze dobrze sprawdzają się książki. Ostatnio kupiłam na promocji na www.wydawnictwomd.pl pakiet książek edukacyjnych i encyklopedii o zwierzętach.

Uczę w szkole i dużą wagę przywiązuje do treści dydaktycznych i merytorycznych książek dla dzieci i te od Wydawnictwa MD Monika Duda są na prawdę fajne i w bardzo dobrej cenie.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1548240, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 157, Posty: 2047.