przedszkolak

Wysłane przez donata1234 

donata1234 (offline)

18-05-2016 09:30:20

Nowodwory
Witam jestem mama 4 letniego przedszkolaka od września poszedł do przedszkola i zaklimatyzowanie się w przedszkolu było dla niego dość trudne -rozstania były ciężkie dużo płakał.Ale po jakimsczasie nie było problemu chodził dobrze bull wychwalony przez panie ze jest grzeczny cichutko i spokojny ale dziś gdy go odbieralaM Pani powiedziała ze był nie grzeczny i pobił kolegę z którym zawsze się bawił. W drodze do domu z nim rozmawiałam i nie powiedział ani słowa w domu też pół godziny milczał dopiero później rozplakal się i powiedział ze kolega sztural go w oko i powiedział na niego skarzypyta i on nie wytrzymał i co uderzył.nie wiem co mam sobie o tym myśleć jak postępować z synkiem karać go za to nie chce bo nie ma sensu.proszę o pomoc mamusie

babysitter (offline)

15-01-2017 19:55:30

Pisz
Witam,
Rozumiem Pani rozterki. Uważam, iż najlepszą reakcją w takiej sytuacji będzie szczera rozmowa z synkiem w celu wyjaśnienia, że nie należy reagować agresją w rozwiązywaniu swoich problemów.
Brak reakcji z Pani strony upewniło by dziecko, że jego zachowanie było prawidłowe i w przyszłości mółgby wśród równieśników rozwiązywać swoje problemy agresywnie.
Wsparciem w rozmowie z synkiem może być pomocna bajka terapeutyczna, w której bohater znajduje się w podobnej sytuacji. Pozwoli to dziecku spojrzeć z persperktywy na problem i upewni go, że agresja nie jest dobrym rozwiązaniem problemu. Powodzenia smiling smiley

papilo1 (offline)

07-05-2017 16:19:48

Płońsk
Witam,
Szczerze to nie widze tutaj żadnej winy u Twojego dziecka. Mimo to, oczywiście nie powinna Pani chwalić takiego zachowania u dziecka. Dziecko po prostu się broniło przed atakującym kolegą. Oczywiście powinien iść do wychowawczyni i opowiedzieć o całej zaistniałej sytuacji, jeżeli tego nie zrobił to musi Pani mu tłumaczyć, że to powinno być pierwszą czynnością jaką powinien zrobić. Dziewie się tylko zachowaniu wychowawczyni. Jeżeli zauważyła, że dzieci nie moga się zgodzić do takiego stopnia, że dochodzi do bójki to czemu, sama nie chciała dowiedzieć się co było tego przyczyną. Pani dziecko w tej chwili poczuło się pokrzywdzone. Nie chciało o tym rozmawiac co jest już znakiem, że wstydziło się swojego zachowania. Tłumacz dziecku, ze powinno także mówić koledze: "nie bij mnie, to mnie boli" dzieci w tych czasach tak mało rozmawiają o emocjach i sa mało empatyczne, że bijący chłopak pewnie zdziwił by się, że jego zachowanie naprawde może komuś zrobić przykrość.
Pozdrawiam

ZnZnZn (offline)

20-07-2017 09:53:12

Czasami po prostu zdarzają się takie sytuacje. Ja chyba bym na twoim miejscu odpuściła i zobaczyła jak się potoczy dalej sytuacja. Jeśli dziecko znowu będzie miało takie problemy i znowu kogoś pobije, to wtedy już trzeba zainterweniować

todarek12 (offline)

16-10-2020 10:29:50

Górna Niwa
Jeśli są potrzeby zakupowe to jak najbardziej polecam wybrać opcję [link widoczny po zalogowaniu]. Ten wózek jest bardzo solidny i zarazem wygodny w użytkowaniu.

Anonimowy użytkownik (offline)

04-03-2021 13:34:31

czy miałyście może doczynienia z [link widoczny po zalogowaniu] Chciałabym poznać jakieś opinie grinning smiley

Gratta (offline)

28-08-2021 19:29:57

Śmiłowice
Ja kupowałam wózek razem z fotelikiem [link widoczny po zalogowaniu] W tym sklepie można zrobić na prawdę dobre zakupy, kupujac w zestawie można nieco zaoszczędzić, wiec warto tak zajrzeć.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1547620, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 157, Posty: 2047.