Ach, te dzieciaki! Konkurs na forum

Wysłane przez MAMA 

marika1503 (offline)

06-04-2014 21:17:28

Miedniewice-Łąki
Moja 3 letnia córeczka Natalka to straszna łobuziara. Jak tylko spuszczę ją z oka od razu idzie do kuchni i zaczyna szperać po szafkach. Pewnego razu gdy zajęłam się wieszaniem prania Natalka wyjęła cukier z szafki i rozsypała go na podłogę. Gdy to zobaczyłam, podbiegłam do niej i powiedziałam: "Przynieś szybko szczotkę, bo trzeba to teraz posprzątać". A mała pobiegła do łazienki, przyniosła swoją szczoteczkę do zębów i zaczęła zamiatać rozsypany cukier. Gdy to zobaczyłam ogarnął mnie śmiech i od razu złość mi przeszła.

marika1503 (offline)

06-04-2014 21:19:45

Miedniewice-Łąki
Pięć miesięcy temu urodziłam synka Kacperka. Odwiedzało nas wtedy wielu znajomych aby powitać małego na świecie. Pewnego dnia przyszła do nas moja siostra ze swoim 4-letnim synkiem Łukaszkiem, który od razu pobiegł do Kacperka, aby się z nim przywitać. Po chwili pyta: Dlaczego Kacperek nic nie mówi? Całej sytuacji przyglądała się moja 3-letnia córeczka Natalka która wytłumaczyła: On nie mówi bo przecież nie ma zębów. Bardzo nas tym rozbawiła.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-06 21:20 przez marika1503.

Darika (offline)

06-04-2014 21:22:41

Tomice
I sytuacja z dzisiejszego dnia winking smiley Idziemy sobie spacerkiem po polnej drodze, Adaś zaczął szurać nogami po piachu i strasznie się kurzyło. Mówię do niego
-Nie kurz synek, całe buty sobie zniszczysz
A on na to
-Przecież ja nie kurzę tylko przesuwam piasek! grinning smiley

agf (offline)

06-04-2014 22:35:17

Łódź
Dyktando w szkole. Ocena niezbyt zadowalająca. Błąd podkreślony. Pytam "Dlaczego napisałaś KÓra przez Ó?" I tu pada odpowiedź, jakby nie było, w pewien sposób logiczna... "No jak to, przecież wymienia się na kOgut"... I jak tu polemizować? smiling smiley

Ararun (offline)

06-04-2014 23:30:40

Katowice
Moi chłopcy zaskakują mnie niekiedy genialną prostotą rozumowania. Ostatnio, na przykład rozmowa zeszła na temat pojawienia się pierwszego człowieka na ziemi. Leo z religii wie, że pierwszy był Adam, ale zaciekawiony drążył temat. Kontynuując wątek powiedziałam mu, że kobietę Bóg stworzył z żebra Adama. A ponieważ syn nie wiedział co to żebro, to dokładnie mu to wyjaśniłam, pokazując również umiejscowienie żeber. Syn przez chwilę pomyślał, i ze strachem po chwili zapytał (mając na myśli siebie i brata):
„to z nas też zrobią kobiety?”.

Wątpię czy ścieżki analizy człowieka dorosłego, podążyłyby akurat w tym kierunku smiling smiley

Jeszcze przypomniałam sobie o naszej ulubionej rozrywce. Wspólnie z dziećmi namiętnie wyszukujemy homonimy. Jest to świetna zabawa i zazwyczaj wynika z jakiejś rozmowy. Ostatnio mój średni synek znalazł homonim „barana”: „tata, weź mnie na barana”, i „szukamy barana w stadzie owiec”. Ale się cieszył, to jest jego pierwszy homonim, który znalazł samodzielnie.
Za to starszy synek jest gejzerem pomysłów. Codziennie kilkakrotnie przybiega radośnie z wymyślonym homonimem. Ostatnio nawet przez całe podwórko krzyczał do mnie „MAMO, MAMO MAM HOMONIM!”. No po prostu nie wiedziałam gdzie się schować, bo wszystkie mamusie na mnie z zaskoczeniem i z dużym potępieniem, spoglądały. Nie pamiętam co wtedy akurat wymyślił, ale z takich naszych ostatnich homonimów to jest: lata samolot – mijają lata, my mamy parasol – u mamy jest najfajniej, szara myszka – komputerowa myszka... I jeszcze przez dowcip znaleźliśmy homonim „wina”: w kościele na mszę przyszła babcia z wnuczkiem. Babcia modli się „moja wina, moja wina…. „. A wnuczek „babci wina, babci wina…”
A drugie znaczenie „wina”, to oczywiście w kontekście napoju „nalejcie mi dużo wina”.
Ostatnio,późnym wieczorem, tuż przed snem gdy wszyscy już leżeli w łóżkach, synek mnie woła do siebie, ja szybko lecę do niego bo myślałam, że coś go boli, a ten mi tu mówi, że homonim znalazł. No, naprawdę, późnym wieczorem?! Wymyślił „boks”, no to ja na to, że bzdura, boks to boks i nie ma drugiego znaczenia. A ten mi mówi: „no a takie boksy w stajni dla koni”. No szczęka mi opadła... LOL

Z najmłodszej (dwuletniej) córeczki też jest niezłe ziółko. Gdy wpadły jej w ręce karty do gry Memory ze zdjęciami zwierząt -bardzo ją to zainteresowało. Oglądała uważnie i po cichutku zdjęcia żyrafy, orła, jeleni, miśiów polarnych- najróżniejsze. Nagle wpadła jej w ręce fotografia goryla na którym było zbliżenie na jego twarz i ręce. Uradowana córcia krzyknęła "patrzcie, dziadek!" Najpierw oniemieliśmy z wrażenia, a później wszyscy wybuchnęli gromkim śmiechem. Obecny akurat dziadek na szczęście również się uśmiał.

patrycjagasior (offline)

07-04-2014 13:18:35

witam wszystkich moja córcia ma dopiero 16 miesięcy a jest naprawdę mądra i zawsze dostarcza nam wielu uśmiechów i radości wyprowadzaliśmy się do nowego mieszkania wiązalo się to se z sprzedażą aktualnego postanowiliśmy że lepiej umówić kilka osób na jedna godzinę będzie szybko i konkretnie gdy przyszli potencjalni kupcy corcia bawiła się w sypialni rodziców spodziewałam się że jak zawsze bawi się skarpetkami i próbuje zakładać zerknelam do pokoju i nie myliłam się po chwili Michalinka wychodzi z pokoju a na głowie ma majteczki mamy i krzyczy na cale mieszkanie akuku przykuła wszystkich uwagę wszyscy panicznie sie śmiali jednak ja myślałam że schowam się pod ziemię na całą szufladkę bielizny wzieła najbardziej obciachowe babcine majteczki w kropeczki po wszystkim jak już sobie wszyscy poszli razem z mężem śmialismy się do łez bo dzieci mają taką zdolnośźć potrafią rozśmieszyć nas nawet gdy sytuacja tak naprawde powinna być krępująca.

MAMA (offline)

08-04-2014 14:37:24

Warszawa
No tośmy się uśmiali!

Dziękujemy za anegdoty o waszych dzieciach.

A ponieważ konkurs cieszył się dużym powodzeniem, pomyślimy jak kontynuować zabawę smiling smiley

I przyznajemy nie 5, a 7 nagród książkowych. Otrzymają je:

allen300,
butterfly_owa
alicja_kowalczyk
martunik
joanka106259
sandra1987
catrinka


To nie znaczy, że inne opowieści podobały się nam mniej!

Laureatów poprosimy o przysłanie mailem na info@ebobas.pl danych do wysyłki nagrody. Maila zatytułujcie "KONKURS NA FORUM - NAGRODA"

Dziękujemy za udział w zabawie!


catrinka (offline)

09-04-2014 10:05:00

Godziesze Małe

alen300 (offline)

11-04-2014 11:58:54

Zabierzów Bocheński
Bardzo , bardzo dziękujemysmiling smiley)

alen300 (offline)

15-04-2014 09:29:05

Zabierzów Bocheński
Dziękujemy za piękną ksiazeczke, ale ebobasowej niespodzianki nie dostałysmysmiling smiley
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1545872, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 74, Posty: 40097.