SIERPNIÓWECZKI 2014

Wysłane przez Kwiatuszek 

mama_28 (offline)

01-10-2015 13:47:48

Zielona Góra
wow, jak dziś ruszylo ;p

zaczne od końca, bo nie wiem na jak dużo czasu mi starczy grinning smiley

synke, a dajesz małemu probiotyk jakiś? może to cos poradzi na te sraki?
teraz Ty mnie wyprzedzilas. tez sobie pomyslalam o tym ze gdyby dietetyk był w takich placówkach (a przecież wystarczylaby niewielka czesc etatu nie trzeba by było zadnych ustaw.. i jaka oszczednosc).
bajki? moje uwielbiają dore. mam ustawione nagrywanie wszystkich odcinkow i puszczam wtedy kiedy czas na bajki grinning smiley czyt. wieczorem kiedy chce np. kolacje przygotować smiling smiley heheheh
ombree - a kiedy do roboty na całego? no i kto z chłopcami jakby co zostanie?
zdrowia dla dzieciaczkow, oby szpital nie był potrzebny
z przedszkolem, kiszka ze nie macie "nie spiacej" grupy, a nie da się jakos tego zalatwic? dac mu jakies kolorowanki jak spac nie chce? przecież to dla niego musi być meczace lezec jak spac się nie chce ;/
kombinezon - może i masz racje, pisałam z własnego doświadczenia. w zlobie u nas goraco wiec dziec smiga w bodziaku i bawełnianych getrach, wczesniej zima (ciepla, mrozniejsza było normalne ubranie) zakladalismy na taki cienki stroj kombinezon i było ok
Stefka - Ty mi o praniu nie przypominaj.. nie nadazam..
a Zuza super długo Wam wytrzymala przy takich atrakcjach grinning smiley fajnie ze tatuś dal Ci się zrelaksować grinning smiley
Lim - inaczej jak ma się jedno dziecko w domu, plan dopasowujecie tylko pod Was dwie.
ja nie wyobrażam sobie isc spac o godz 2, i wstawac o 6 bo trzeba dzieci wyszykować, 4h snu + czasami nocne pobudki bo ktoremus koszmar się zasnil - loj nie dałabym rady później ;/
absolutnie nie pisze zlosliwie, mam tylko kilka pytan skoro mocno w temacie jestes:
1. czy szkoły dostają dodatkowe srodki na owoce, miody, lepsze pieczywo?
(dobra teraz będzie uszczypliwość) piszesz ze wcale nie trzeba większych srodkow by dzieci odzywialy się lepiej, prawdziwy chleb na zakwasie bez zadnego gowna w srodku a taki zwykly ze sklepu - wiesz jaka jest roznica cenowa? w okolicach 3zl na bochenku. w sklali zywienia masowego to chyba dość duza roznica..
2. czy wcesniej były jakies ograniczenia dot używania cukru i soli?
3 czym innym można w przedszkolach slodzic często wspominana herbate?
4 co innego (procz wiadomej "duzej" ilości soli i cukru) było zlego w obiadach na stolowkach ze taka afere się robi i trzeba ustaw?
piszesz tez ze "Sama aktywność fizyczna nie zbuduje zdrowego organizmu" - nie po to jest to wszytsko by dzieci nie tyly, by mniej było otylosci? wydaje mi się ze wlasnie wf gra tu najwieksza role (i oczywiście brak w diecie chipsów i coli)

napisałam co wiedziałam
dla info: nie traktuje tej dyskusji jako klotni, fajnie by było jakbyśmy mogly bez ściemniania i słodzenia (lo mamo znow o słodzeniu) wymienić się poglądami. ja tam nie czaje się powiedzieć swojego zdania grinning smiley


________________________________

[link widoczny po zalogowaniu]

----------------- Dziecko to dar od Pana, to cząstka nieba na ziemi -----------------

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

ade_1984 (offline)

01-10-2015 14:20:42

Wrocław
Hej
Najpierw krótko o mojej Poli - wymiotowała wczoraj 3 albo 4 razy (albo dwa, jeśli resztę liczyć jako preludium i dokończenie smiling smiley). Około półtorej godziny to trwało, poleciało wszystko aż po śniadanie (a była godzina 19:00), po wodzie też ją rwało. Potem spokój. Aha, wcześniej jedna luźna kupa. Do tego, że to od mojego antybiotyku doszłam dopiero po dłuższej chwili i rozmowie z koleżanką farmaceutką. Brałam ten antybiotyk na zatoki. Lekarka, która mi go przepisała wiedziała, że karmię piersią, bo sto razy pytałam, czy na pewno ten lek jest ok. A tu moja koleżanka farmaceutka mówi, że owszem, czasem się go przepisuje matkom karmiącym, ale w ostateczności, jak już nic nie działa, bo to jeden z najsilniejszych antybiotyków na rynku... no k...wa! Odstawiłam go oczywiście. Rozmroziłam ostatnie zachomikowane mleczko i walczyłam w nocy, żeby jej nie karmić z cyca - do szóstej rano wytrwałyśmy, ale było ciężko... Bo Polka teraz strasznie cycowa. Na lekarkę napiszę skargę. I tak to wcześniej rozważałam za jej durne komentarze w kwestii karmienia piersią (że to skandal karmić roczne dziecko, bo pół roku w zupełności wystarczy, i że funduję sobie osteoporozę smiling smiley), a teraz tylko jeszcze bardziej się zawzięłam.
synke - ja nie wiem, co powinno być z tym odczynem. W necie niby jest napisane, że powinien być mniejszy nić 15 mm (hmmm, chyba jest właśnie ok 15 mm), ale to ma wykazać, czy był kontakt z prądkami gruźlicy- a szczepionka się liczy? bo jeśli tak, to chyba odczyn wyjść musi. No i nie wiem, łeb mam od tego kwadratowy i sraczkę. Za godzinę jadę do lekarza to się dowiem, ale boje się okropnie.
Dziewczyny, błagam, trzymajcie kciuki!
ombreee - fajnie, że się odezwałaś. Niewesoło masz, trzymam mocno kciuki, żeby szpital Was ominął!
Dzięki za wszystkie głosy w sprawie kurtek. Dziś w lidlu były kurtki zimowe za 45zł - poszłam i wzięłam jedną dla Polki (szału estetycznego nie ma, niestety), ale jeszcze się zastanowię, przymierzę i pomyślę.


[link widoczny po zalogowaniu]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-10-01 14:21 przez ade_1984.

Stefka (offline)

01-10-2015 18:54:34

Xxx
Korzystam z chwili,Zuza na mnie leży i gmera w buziaku rozpalona jak diabli.powyżej 39 już jest temperatura.Chyba od zębów bo nic innego jej nie dolega.
Ombree a co z Tynkiem zrobisz?żłobek czy ktoś z rodziny pomoże?

Mama a przykład z tym chlebem idealnie się wpasowuje.czym "zdrowsze"jedzenie tym droższe.
Moja baja się bardzo nie zajmie.ewentualnie odpalamy na youtubie jakieś piosenki i mam ok 5min.spokoju

Synek a Masz alantan lub linomag to posmaruj grubiej to nawet jak się zesra to tak nie przylina do cioci


[link widoczny po zalogowaniu]

Stefka (offline)

01-10-2015 19:00:18

Xxx
A de też widziałam te kurtki,ale tylko w reklamie u nas Lidl jest oblegany tak,że się dopchac nie można.ludzie jeszcze przed otwarciem stoją pod drzwiami i się kleja do szyby.
To ladnie,znachorka załatwiła o komentarzach nie wspomnę,Twoje dziecko,zycie i cycki ,jej nic do tego


[link widoczny po zalogowaniu]

ade_1984 (offline)

01-10-2015 20:47:21

Wrocław
Hurrra!!!
Wszystko jest ok!!!! turlanie po kanapie Odczyn jest dokładnie taki,jaki podobno miał być (synke - miałaś rację żartowniś)smiling smiley Czekamy jeszcze na wyniki wymazu i aż się dziadostwo zagoi, czyli na razie o kolejnych szczepieniach mowy nie ma, ale nie ma też strachu grinning smiley Oj, ale ulga!!! Do poradni mamy się wybrać znowu za miesiąc.
Stefka - biedna Zuzia, mam nadzieję, że to "tylko" ząbki. Buziaki dla małej!


[link widoczny po zalogowaniu]

LenkaiMama (offline)

02-10-2015 14:59:53

Gliwice
Cześć Dziewczyny smiling smiley

Temat jedzenia w sklepikach szkolnych to temat kontrowersyjny. Nie zamierzam wdawać się w dyskusje, ani przekonywać Was do swoich racji.

synke: Za wszechwiedzącą , podobnie jak za SuperMamę się nie uważam smiling smiley Cały czas jednak szkolę się w tej dziedzinie (dietetyka), więc uważam, że mogę wypowiadać się nieco bardziej fachowo. Masz prawo do swojego zdania, podobnie jak wszyscy ludzie. Niczego nie neguję. Mam nadzieję, że tym razem ciśnienie Tobie nie wzrośnie. Nie mam tego na celu. Zdrówka!

Nie będę Was zanudzać tutaj swoimi zarozumiałymi postami dot. żywienia, skoro w ten sposób je odbieracie. Zupełnie nie o to chodzi.

Zmykam gotować obiad smiling smiley

PS Ade: Super, że już wyjaśniła się sytuacja z tą szczepionką. Trzymałam kciuki.

Ombree: Zdrówka! smiling smiley

mama: Żeby było jasne, uważam, że masz dużo więcej obowiązków niż ja i podziwiam smiling smiley

Pozdrawiam!


Iwona91

LenkaiMama (offline)

02-10-2015 15:05:47

Gliwice
Uciekam z forum. Nie chcę być źle przez Was odbierana i prowokować do negatywnych emocji smiling smiley Być może zbyt mocno się angażuję w to co robię, jednak Wszechwiedząca?? Nie, na pewno nie. Jakoś tak uraziło mnie to. Przykro mi.


Iwona91

Stefka (offline)

02-10-2015 20:01:30

Xxx
Adr super super supersmiling smiley bardzo się cieszę.

LiMama a dlaczego zarozumialymi?
Przecież to właśnie dyskusja i normalne ze towarzyszą temu emocje.Nie obrażaj się:-)

Prawie warjuje,musiałam cudona tabletkę zazyc.Była dziś lekarka na wizycie domowej.obejrzała Życie mówi że nic jej nie jest,że od zębów to taka wysoka gorączka to rzadko jest.przez cały dzień goraczkowala do 39 a w nocy ok.40.robiliśmy okłady i spadła ciut temp.Ale nie działał nawet nurofen


[link widoczny po zalogowaniu]

Stefka (offline)

02-10-2015 20:10:25

Xxx
W myślach siedzi mi ciągle "diagnoza"lekarki ze albo trzydniowka i to jest wersja optymistyczna.druga jest koszmarna jeśli gorączka dziś w nocy nie spadnie i nadal nie będzie nic działało a Zuzi przybędzie wybroczyn w innych miejscach niż twarz to objawy podobne jak przy sepsie.jesteśmy już spakowani,nawet skierowanie przygotowane,mąż pojechał auto zatankowac w razie czego. teraz tylko czekać.Zuzinka śpi od ponad2godz.


[link widoczny po zalogowaniu]

ade_1984 (offline)

02-10-2015 21:38:14

Wrocław
LiM - hej, nie obrażaj się! Nie znikaj z forum. Dyskusje są po to, żeby każdy miał swoje zdanie smiling smiley A Twoje rady są często bardzo cenne.
Stefka - Boże, pewnie wariujesz. Aż ciarek dostałam, jak to przeczytałam, ale dlatego właśnie piszę - może Ci to jakoś pomoże - WAŻNE! - sprawdź, czy te wybroczyny po uciśnięciu bledną - praktycznie wszystkie wysypki i wypryski bledną, gdy się je naciśnie - to się nazywa "test szklanki" - jeśli nie blednie, to jedź do szpitala, bo to są właśnie jedyne wybroczyny, które pozostają tak samo intensywne, te sepsowe. Najpierw zobacz sobie na dowolnej krostce na swoim ciele, jak to powinno wyglądać: pryszcz, czy ugryzienie komara, po uciśnięciu zrobią się jaśniejsze, sepsowa plamka nie. Nie ma wtedy na co czekać, tylko jechać do szpitala. Wiem to ze szkolenia z bardzo dobrym pediatrą.


[link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1546130, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 451, Posty: 646843.