CZERWIEC 2014

Wysłane przez zajeczamama 

wiolisia89 (offline)

14-07-2014 14:42:21

Pabianice
niunia82 - Milena też dużo ulewa ale ładnie przybiera na masie więc nic z tym nie robimy(starsza też dużo ulewała) podobno lepiej jak się ulewa to wtedy małe żarłokitongue sticking out smiley nie mają kolkitongue sticking out smiley

karo89 - dzięki za odp.

pepa - Pawełek słodkismiling smiley

My jedziemy jutro na szczepieniesmiling smiley na 10 smiling smiley
Dzisiaj nas położna rano zaskoczyłatongue sticking out smiley tzn wiedzieliśmy że ma przyjść ale zaspaliśmytongue sticking out smiley obudził mnie o 9 dzwonek do drzwi więc tylko zarzuciłam szlafrok i jej otworzyłam hehesmiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu] - tabelka smiling smiley
[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

ninka_82 (offline)

14-07-2014 16:12:08

Kielcza
Dorota ja szczepiłam tą 5w1 córkę, nie było żadnych efektów ubocznych, żadnej gorączki. Pierwsze szczepienie wzięłam darmowe, a kolejne płatne... bo córka bardzo źle znosiła unieruchomienie i ciężko było ją utrzymać do trzech zastrzyków... co może dziwnie brzmi w odniesieniu do tak małego dziecka.
U nas szczepienie za tydzień i raczej pozostanę przy darmowym. Może synek nie będzie robił takich problemów winking smiley
Zastanawiam się czy inwestować w rotawirusy i pneumokoki - szczepiłyście na to?

Co do spacerów, to nie jest to ulubione zajęcie Bartusia o czym daje znać całej okolicy... tylko dlatego, że nadal potrzebuje sporo snu nie krzyczał przez cały czas.

niunia82 (offline)

15-07-2014 08:30:16

wiolisia może to prawda z tym ulewaniem. Syrop odstawiliśmy, bo małą bolał brzuch. Teraz daje jej mleko częściej w mniejszych porcjach i jest lepiej. Dziś kończy 7 tygodni. Leci ten czas... No to moja przebije wszystkich, bo spędza na dworze praktycznie cały dzień z przerwą na przewijanie i jedzenie. W domu ciężko z nią wytrzymać cały czas jęczy, zakładamy czapkę, przekraczamy próg i dziecka nie ma. Boję się co będzie jak zrobi sie zimno, chociaż ostatnio spała w deszcz na tarasie...Coraz częściej sie uśmiecha, zaczyna "rozmawiać". Nie mogę się kiedy będzie bardziej komunikatywna, łatwiej ją będzie zabawić czymś zająć, bo teraz bywa ciężko.


[link widoczny po zalogowaniu]

meggis (offline)

15-07-2014 09:13:05

Tarnów
Witajcie!

Jesteśmy po szczepieniu, ale tylko Invarnix Heksa, bo Kajtek ma kiepską morfologię i z pneumokokami czekamy. Ale od początku.
Zaszczepiony byl w piątek, cały weekend i poniedziałek mineły spokojnie, bez gorączki i marudzenia. Nóżka, w którą szczepili troszkę opuchła więc smarujemy maścią Altacet żel dla dzieci.
Ze względu na tą słabąmorfologię (lekarka orzekłą anemię.. chociaż on mi na anemika w ogóle nie wygląda) zazywamy żelazo w formie syropku Ferrum lek (2x 1,2ml) i kwas foliowy 1x 0,5 tabletki rozpuszczam w strzykawce z odrobiną wody.
Po 10 dniach mamy zrobić badania, dostałam skierowanie na morfologię z rozmazem, próby wątrobowe i reticulocyty.

Kajtek waży 5160g. smiling smiley

Zmienili nam znów mleko, bo badania na alergie wyszły negatywnie - teraz mamy Bebilon Pronutra 1. Na razie jest w porządku, brzuszek nie boli.
Najważniejsze jest to że od wczoraj Mały nauczył się nareszcie jeść prosto z piersi bez nakładek! smiling smiley Długo mu zajęła nauka, ale wczoraj w 30 minut obrobił lewą i prawą tongue sticking out smiley dziś rano poszło nam trochę gorzej, bo się tak wiercił... karmienie zajęło 60 minut, ale jeśli po kilku dniach ma zacząć jeść na prawdę tak jaka należy to jestem gotowa się poświęcić smiling smiley

Pozdrawiam Was serdecznie :*


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

karo89 (offline)

15-07-2014 18:47:22

Warszawa
Brawo Meggis! Tak trzymać, dziecko i mama musza sie nauczyć zgrać by efektywnie karimic/ jesc piersią. Napewno sobie poradzisz, bądź wytrwala.
Ja bylam z Mią u pediatry wczoraj bo cala noc ciezko oddychala i tak charczała, trochę sie zmartwilam. Ale wszystko jest ok, pobraliśmy krew na hormony tarczycy i dzis dostalam telefon z przychodni ze glupie baby pobraly za mamo krwi i musze wracac z nią jutro rano. Będzie drugi raz kłuta, taka jestem zla ze...ehhh.
Jeśli chodzi o szczepionki to my mamy jeszcze 3-4tyg na decyzje ale zdecydujemy sie prawdopodobnie na 5 w 1.
My spacerki bardzo lubimy, mała zazwyczaj spi, tylko teraz trochę za goraco dla niej to sie czesto budzi i marudzi.


[link widoczny po zalogowaniu]

Magdaa083 (offline)

17-07-2014 17:57:30

podlaskie
Witam mamuśkismiling smiley
Mam do sprzedania ubranka po swojej córeczce na 0-12miesięcy.Może akurat ktoś się skusi,ubranka są zadbane,większość jak nowe..smiling smileyzapraszam [link widoczny po zalogowaniu]
Mam także huśtawkę i karuzele..zapraszam do obejrzeniasmiling smiley
POZDRAWIAM


[link widoczny po zalogowaniu][link widoczny po zalogowaniu][link widoczny po zalogowaniu][link widoczny po zalogowaniu]

pepa (offline)

19-07-2014 08:40:07

Białystok
Wróciłam do dawnego nawyku sprzed ciąży, zjadania 1 lub 2 czekolady dziennie. Wróciłam do dawnej wagi.
Malutki rośnie, aż za szybko, za dużo przybiera na wadze. Jest bardzo silny, unosi główkę i odpycha się gdy noszę go na rękach na pionowo. Leżąc na brzuszku unosi główkę i nóżki. Główkę przekręca na boki leżąc w pozycji na pleckach lub na brzuszku. Moja mała była dużo starsza gdy zaczęła sama kręcić główką. A mały ma dopiero 3 tygodnie a już raz prawie przekręcił się z brzuszka na bok. Czasami gdy jest głodny zaczyna tak mocno się kręcić, że całe łóżeczko chodzi (gdy są odblokowane płozy). Nie jest męczącym dzieckiem, są dni że nawet przez chwilę nie zapłacze. Gdy jest głodny zaczyna się kręcić i postękuje, tak że czasami przesypiam nocne karmienie, bo chociaż bardzo czujnie śpię nie zawsze się obudzę, a mały pokręci się i zasypia. Na początku my i lekarze martwiliśmy się czy on w ogóle potrafi płakać, ale zdarzyło mu się zapłakać kilka razy więc odetchnęliśmy z ulgą. Zastanawiam się, czy nie za dużo przybiera na wadze. Lekarz powiedziała, że pół kg/tydzień to trochę dużo, ale skoro jest na moim mleku to w porządku, tylko nie tuczyć.


[link widoczny po zalogowaniu]

wiolisia89 (offline)

19-07-2014 22:15:41

Pabianice
pepa- u nas na pierwszym szczepieniu (kiedy Milcia miała 6 tyg i 2 dni) ważyła 5100 czyli przybrała 1800 g tongue sticking out smiley od wagi urodzeniowej a w sumie 2 kg od najniższej .. starsza córka w tym samym wieku troszkę mniej przybrała - bo 1500 g, także nie masz się myśle czym przejmowaćsmiling smileyjak jadę do dentysty albo na zakupy(ok 2-3h) to potrafi w tym czasie wypić 250 ml mojego mleka .. zniosłam już kolejna partie ubrań ze strychu bo większość tych pierwszych już za małe, teraz już 68 są akuratsmiling smiley ale myślę że te na dłużej posłużą bo teraz zaczną się bardziej nóżki i rączki wydłużaćsmiling smiley

My na spacerki za dużo nie chodzimy ale Milena całe dnie spędza na dworze we wózkusmiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu] - tabelka smiling smiley
[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

pepa (offline)

20-07-2014 11:43:39

Białystok
wiolisia my też na spacerki niewiele wychodzimy, bo gorąco i wybrać się ciężko z dwójką maluchów. Córeczka jest jeszcze mała i nie rozumie wielu rzeczy, trudno ją namówić aby nie uciekała, biega z piłką gdzie chce, nie chce słuchać że już wracamy, a ja oprócz niej mam wózek z malcem który zaraz będzie chciał jeść. Gdyby miała ze 4 lata, to mogłabym ją wypuszczać samą, aby sobie pobiegała z piłką lub z rowerkiem, kiedy by chciała to by wróciła. Boję się wychodzic z nimi sama, czekam na pomoc męża.
U mnie też część ubranek poszła do lamusa.


[link widoczny po zalogowaniu]

ninka_82 (offline)

22-07-2014 12:38:44

Kielcza
Bartuś był dzisiaj na szczepieniu i waga wskazała 6160g. Ukłucia zniósł jak prawdziwy mężczyzna smiling smiley Bardziej się skarżył niż płakał, a potem zażyczył sobie pierś jako nagrodę smiling smiley Dobrze, że nie jest nauczony noszenia na rękach, bo przy jego wadze mój kręgosłup pewnie by się zbuntował.
Wczoraj byłam na kontroli u mojego lekarza. Na szczęście wszystko w porządku. Jedynym problemem był polip, który zrobił mi się w miejscu jednego ze szwów i lekarz mi go usuwał :/
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1545892, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 451, Posty: 646843.