Luty 2014

Wysłane przez kahna 

roka158 (offline)

07-10-2014 09:13:33

Mierzęcice
Cześć dziewczyny smiling smiley
Dawno nic nie pisała , ale regularnie was czytam (choć nasze forum zamiera ;/ ).

U nas dużo się dzieje , jaśko wymaga coraz więcej uwagi, uwielbia teraz jak bawimy się razem na kocyku. Zabawki go tak fascynują , a co najzabawiniejsze on wie co się z każdą robi!!! Mój maluszek sam nie potrafi usiąść , ale jak ja go posadzę to ładnie utrzymuje równowagę. Aktualnie nie bardzo chce siadać bardziej mu się podoba jak stoi , ale on jeszcze nie ma zielonego pojęcia że nóżki słóżą do chodzenia ;/
Jaś zaczoł ładnie jeść zjada po całym słoiczku deserku i zupki, na noc zagęszczam mu mleko. Jaśko waży już 8,1 kg i mierzy około 74 cm !
U nas nie ma tak pięknie jak u kerkia i mamy jedą pobudkę na mleko. Ale i tak nie narzeka wiem że niektóre mają gorzej.
Mamy różne dolegliwości, ostatnio miał białe plamy w buzi na wargach , jeden lekarz leczył go na pleśniawkę, ale to nie pomogło , drugi powiedział że to ssawki bo lada moment będą ząbki (nie wierze smiling smiley ), a w efekcie może i były to ssawki a pozbyliśmy się ich dzięki fioletowi! Mamy też czasami plamki na skórze , ale już nie panikuje. teraz mamy suchą skórę pod oczkiem , nie ma zapalenia sojówki . jak otrze to oczko to jest mega czerwone.

Dziś mamy wizytę u neurologa, tak jak wam kiedyś pisałam mały trzyma gówkę na prawą strone. lekarz rodzinny powiedział że on z tym sobie radzi ale lepiej sprawdzić , więc jedziemy .


A na naszych wakacjach było bosko! Jaśko jakby rozumiał że to wyjadz dla odpoczyku i sam był jak anioł. na spacerach dużo spał, na plaży dzielnie leżał! zaliczył pierwszy rejs statkiem. był na basenia ! jednym słowem może jeździć cały czas na wakacje smiling smiley A do tego pomino że był to drugi tydzień września mieliśmy super pogodę!

A oto foto rekacja :

]]]][/url][/url]


[link widoczny po zalogowaniu]

kasiula89 (offline)

07-10-2014 13:16:36

Kraków
witamsmiling smileya i ja postanowiłam ze coś skrobnesmiling smileypodgladam forum codzinnie i cisza....ale co sie dziwic nasze pociechy już potrzebuja coraz wiecej uwagi i już nie ma tyle czasusmiling smiley
krótko co u nas...Marcelek łądnie rośnie na ostatnim szczepieniu mielismy 9,200 i około 74 cm.mamy dwa zabki dolne jedynkidrinking smileygólnie jestesmy na etapie raczkowania jezeli mozna tak to nazwac bo wsumie to jedna noga sie odpycha a drugama do przesówania ciałą ale robi już to bardzo sprawnie....ha ha zaczyna psocić patrzy co jest w koszu na śmieci jaki obrus na stole i jak z niego spadnie szafki a co tez zobaczy co tam jestsmiling smiley
wkońcu nasz dzien ma swój rytm wstajemy koło 6/7 jemy sniadanko koło 9 spanie z 1,5godzinki nastepnie zabawa koło 12/13 spanie już troche dłuzsze o koło 2/3 gdzinki coś sie pobawimy i kolo 17 chwilowa drzemka i pożniej 19,00 kapiel butelka i spanie koło9 już Marcelek spi i tak do nastepnego dniasmiling smileytaki rytm mi sie podoba moge barzdiej coś zorganizowacsmiling smiley
w lsitopadzie mamy do chirurga dzieciecego kiedys wam wspominałam o siusiaku i chyba jest przyklejona stulejka ale pójdziemy na wizyte to sie okaze co i jak.....smiling smileyw tamtym roku o tej porze już miałysmy łądne brzuszki a teraz ładne i duże dzieci obok siębiesmiling smiley
ah rozpisałam sie ale mam dzisiaj doła i chyba to bardziej na rozłozenie energi....niech wszystko co złe bezdzie już za mna....smiling smiley
pozdrawiam Was serdecznie piszcie niech nasze forum nie "umrze"

kasioonia (offline)

10-10-2014 16:03:01

Brwinów
roka, widać, że Jasiek zadowolony z wypoczynku smiling smiley

U nas raz lepiej, raz gorzej.
Zmieniliśmy Kubie mleko z NanPro2 na Hipp Bio Combiotik 2. Jest słodsze i faktycznie dużo lepiej mu wchodzi. Przynajmniej nie robi histerii.
Kaszki nadal woli mieszane, koniecznie musi być waniliowa i jakaś inna, najlepiej truskawka lub malina, ewentualnie gruszka, ostatecznie banan albo jabłko.
Powoli przekonuje się do jedzenia rzeczy nie będących kaszką - dziś na przykład opchnął cały słoiczek zupki pomidorowej z kluseczkami Hippa. Ogólnie jak robię obiad, odkładam mu małą porcyjkę taką jeszcze niezbyt doprawioną (wszyscy dorośli lubimy zdecydowane smaki i używam dużej ilości ziół i przypraw) i zjada razem z nami. Niewiele, bo zaledwie parę kęsów, ale jest to pewien postęp od czasu, kiedy jadł dziennie jedną flaszkę mleka i sok marchewkowy. Nie ma zadnych wysypek ani objawów ze strony układu pokarmowego, więc chyba takie gotowanie mu utrzymam.

Noce są różne. Raz śpi źle i lekko, budzi się co półtorej-dwie godziny, rano wstaje marudny i przysypia sporo w ciągu dnia, a czasem (tak jak ostatniej nocy) idzie spać bez protestów zaraz po kąpieli i śpi do 6-7 rano. Rodzice i tak od 4 na czuwaniu tongue sticking out smiley

Powoli wykluwają się górne ząbki. Dziąsło ma już bardzo napuchnięte, ślini się jak wściekły i wszyscy jesteśmy pogryzieni. Uścisk szczęki ma jak krokodyl, więc już się boję co będzie, jak mu wreszcie wyjdą i będzie kąsał czterema zamiast dwoma.

A szczepienie wlecze się za nami od sierpnia. Najpierw był ten problem z bakterią w posiewie, potem Kubuś złapał zapalenie oskrzeli, musiałam odczekać, żeby zrobić kolejny posiew, jak pryszedł czysty wynik to Kubuś zaczął gorączkować, więc nie pozwoliłam go zaszczepić i teraz termin wolny był dopiero na 29.10. Czego to moje dziecko nie wymyśli, żeby się nie dać ukłuć tongue sticking out smiley


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

Ina1989 (offline)

16-10-2014 22:13:42

Rzeszów
witajcie smiling smiley
Roka, super że wakacje się Wam udały smiling smiley
Mieliśmy we wtorek szczepienie 2 dawke przeciw pneumokokom, Michał waży 8,57 kg. Umie już sam usiąść na dwa sposoby, z leżenia na brzuchu podkurcza nóżki pod brzuch i opierając się rękami odpycha sie i siada do tyłu , coraz lepiej wychodzi mu też siadanie do przodu używając mięśni brzucha. Jego najlepszą zabawą jest teraz tuptanie dookoła łóżeczka trzymając się szczebelków i rozwiązywanie sznureczków od ochraniacza. Co do wydawania dźwięków to najlepiej wychodzą mu piski, jak na razie jeszcze nie słyszłam żadnych sylab. żeby nie było za kolorowo w nocy budzi się minimum 2 razy na jedzenie czasem nawet 3, a od wczoraj nie tyka cyca wcale, chyba zakończymy karmienie piersią... Nie wiem co mu się stało :/ A jak tam u Was dziewczyny, które karmiły piersią nadal karmicie? Ząbka jeszcze nie mamy żadnego, 2 tygodnie temu miał katarek i strasznie się ślinił bez śliniaka ani rusz bo zaraz cały mokry był, myślałam już ze to na zęby, ale ślinienie przeszło razem z katarem.


[link widoczny po zalogowaniu]


[link widoczny po zalogowaniu]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-10-16 22:16 przez Ina1989.

kahna (offline)

22-10-2014 22:19:25

Lublin
Witajcie.
Chyba nasze forum zamiera. No ale.... nasze maluchy rzeczywiście są bardzo absorbujace.
Ina ja jeszcze karmię, co prawda zwykle rano i wieczorem i może z jeden raz w dzień, ale raczej jest to sposób na usypianie. Poza tym moje dziecko od pewnego czasu jest odmienione, pięknie zjada i nawet bardzo nie wybrzydza.
Co do naszych postępów to pomału zaczynamy ruszać z miejsca, generalnie stoimy na nóżkach i przy meblach przesuwamy się. Poza tym w trakcie stania Wiki stara sięppuszczać i stać samodzielnie-zwykle po 10 sekundach klaps na pupę.


[link widoczny po zalogowaniu]

hania_162 (offline)

24-10-2014 10:10:40

Dziewczyny mam do Was pytanie - właściwie prośbę o opinię. Czy używacie może do karmienia maluchów butelek AVENT z tej nowej serii NATURAL?

Pytam bo są dziwne opinie na jej temat, a chciałam je kupić do drugiego dziecka. Synka nigdy nie karmiłam piersią, od początku był na klasycznych butelkach avent i jestem mega zadowolona z nich, mały ma 3 lata i nadal ich używa na noc do mleka, podobno te nowe nie są tak rewelacyjne, doradźcie coś jak możecie na priv. Póki jeszcze nie znam płci dziecka chciałam dokupić wyprawkę uniwersalną żeby rozłozyć troszkę koszty.

kerkia (offline)

27-10-2014 12:29:17

od początku używam głównie avent natural i bardzo je lubię, nie wiem co dziwnego o nich można powiedzięc, airflex też się dobrze spisuje, generalnie aventy są jak dla mnie najlepsze, lovi też nie złe.

Karolek zapipcza na brzuchu jak wściekły, stoi ładnie ale tylko podtrzymywany, siadać się uczy, podciąga się mocno i opiera na boku, na razie siada na jednym półdupku smiling smiley, mamy już 8 ząbków, gada jak wściekły, z bujaczka zwisa, wychyla się i dziwaczy na nim, nie da się go już w nim za bardzo utrzymać.


[link widoczny po zalogowaniu]

Ina1989 (offline)

27-10-2014 20:09:28

Rzeszów
jeśli chodzi o butelki my mieliśmy 3: na początku (ok 1-2-go miesiąca) nam najbardziej podeszły lovi, chyba miały najwolniejszy przepływ smoczki bo mały sie nie krztusił, potem canpol i na końcu własnie avent natural. Teraz nie widze różnicy, a używamy głównie lovi bo smoczki w porównaniu z aventem sa dużo tańsze, a z aventa Michał teraz pije tylko wodę.

kerkia u nas bujaczek też już sie nie sprawdza poszedł w odstawkę z miesiąc temu jak zastałam małego z ryjkiem w podłodze :/
My jescze nie mamy zadnego ząbka, a Michał ręce wymuje z buzi tylko jak je albo zajmuje sie zabawkami i mam już dość słuchania od każdego od prawie 4 miesięcy: "będą zęby"...


[link widoczny po zalogowaniu]


[link widoczny po zalogowaniu]

kerkia (offline)

11-11-2014 12:50:09

widzę, że forum tętni życiem smiling smiley. młody sam siada, siedzi od dwóch dni wstaje w kojcu, miło się na niego paytrzy, kupiliśmy mu wczoraj klocki sensoryczne i jest nimi oczarowany, pełza po podłudze z turbo doładowaniem, otwiera szuflady, zrzuca wszystko z półki pod stołem, mały urwisek. a co u was?


[link widoczny po zalogowaniu]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-11 12:52 przez kerkia.

pauli35 (offline)

12-11-2014 11:32:43

Kalisz


To nasza Lenka 10 miesięcy. Chodzik opanowany do perfekcji, urocza terrorystka, kochany psotnik. pozdrawiamy wszystkie mamy koleżanki i kolegów z naszego rocznika smiling smiley


Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1545952, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 451, Posty: 646843.