Październik 2013

Wysłane przez grejfrutowa 

Aleksa27 (offline)

05-11-2013 14:31:51

Hej kobitki.
My już po usg stawów biodrowych i nie stety nie jest dobrze, mianowicie oba bioderka na granicy normy (nie nawidzę tego stwierdzenia mam do niego awersję ostatnio lekarz jeszcze podczas ciąży stwierdził, że wody płodowe mam na granicy normy a po wyjściu ze szpitala okazało się, że całą ciążę chodziłam z małowodziem wrr...)ortopeda stwierdził, że Zuzia musiała mieć mocno przykurczone nóżki w brzuszku czy jakoś tak. W każdym razie dostałam przykaz podwójnego pieluchowania i kładzenia małej na brzyszku oraz całkowity zakaz noszenia jej w rożku. Eh następne usg za miesiąc, mam nadzieję, że to pieluchowanie oraz odpowiednie noszenie małej i jej kładzenie sprawi, że będzie poprawa.
Poza tym kupiłam kolejną butelkę antykolkową tym razem szklaną firmy DrBrown's, podobno ma świetny system odpowietrzania eh... zobaczymy czy coś pomoże.
I tak to u Nas, ciągle coś. mam nadzieję, że Wasze pociechy chowają się bezproblemowowinking smiley
Pozdrawiam ;*


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

olenka1310 (offline)

05-11-2013 15:33:27

Sochaczew
Aleksa na brzuszku kładź przed karmieniem , nie tylko na bioderka to pomoże ale na kręgosłup i na brzuszek .gazy będą lepiej odchodziły. ogólnie takie maluszki tego nie lubią i płaczą ale jak troszkę podrośnie to będzie jej to frajdę sprawiało smiling smiley . my dopiero badanie bioderek mamy mieć między 6-8 tyg . laski na początku jak walczyłam o laktacje ściągałam mleko metodą 775533 i potrafiłam ściągnąć 60 ml z jednej piersi i 60 z drugiej . pierw karmiłam małą i pół godziny po karmieniu chodziłam ściągać mleko . w sumie miałam tak 120 ml minimum . dzisiaj 5 h po karmieniu tą samą metodą ja ściągnęłam z lewej piersi 35 ml z prawej 25 . nie dziwie się czemu moje dziecko jest cały czas głodne sad smiley butlę dostaje 2 razy dziennie i zjada mi90 ml bo jest tak wygłodniała . teraz kompletnie nie wiem jak ją karmić . ile razy dawać jej butlę, kiedy cyca . o laktację nie mam siły psychicznej już walczyć , zaczyna mnie to wkurzać sad smiley 2 tyg ściągania mleka laktatorem i po kolejnych 2 pokarm zaczyna zanikać .


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

grejfrutowa (offline)

05-11-2013 15:53:35

Jelcz-Laskowice
Hej Kobitki, u nas problem z ulewaniem jest. Mała odbije czy nie to i tak uleje. Czasami lecą fontanny na pół łóżka. Pediatra kazała się nie przejmować, bo mała przez niecałe 4 tygodnie przybrała na wadze 1100g. Ale dzisiaj wróciłam, bo nie podoba mi się jej takie chlustanie mlekiem. Mamy kupić jakiś proiotyk(wypisane mam na karteczce jakie mogę) i podawać do 10 dni. Jeśli nic się nie zmieni to dostaniemy debridat. Jeśli i on nic nie da to ostatecznością jest wizyta u chirurga i sprawdzenie czy gdzieś przełyk nie jest zwężony. Wydaje mi się, że chirurg tutaj nie będzie potrzebny smiling smiley

Co do mnie...21.11 mam wizytę u neurologa. Mam podejrzenie padaczki albo migreny. Zobaczymy co mi powie. Chyba znowu czeka mnie tomograf i rezonans, a potem tydzień leczenia psychy. Ostatni rezonans miałam jakieś 3 lata temu... Strasznie na psychice siadłam po nim. Wyszłam z badania zapłakana i przestraszona.


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

paulusia86 (offline)

05-11-2013 16:16:33

Zduny
hejka widze ze u was to co u mnie. czyli kolki narazie probujemy biogaje bo jest bardzo dobra na uklad pokarmowy a poloznamowi ze kolki moga byc od przekarmienia bo non stop by jadla. no i ma po 4 tyg 1,5 kg wiecej co do odparzen to mojastarsza corka miala i tylko masc na recepte ale nie pamietam jaka pomogla i stosowanie orginalnych pampersow takie bylo zalecenie pediatry i sie sprawdzilo. uciekam bo moj maly skrzek sie obudzil.


Paulina86

[link widoczny po zalogowaniu]

kropeczka24 (offline)

05-11-2013 16:17:15

Klonówka
olenka mi w szpitalu kazali dokarmiać tak ze dawałam małemu cyca jednego i drugiego potem zaraz butla i spał jak suseł tylko ja tego mleka miałam coraz mniej a mi tłumaczyli tak że jak bede robiła tak to zwiększe laktację i mały powinien coraz mniej jesć z butelki a pry tym wiedziałam że mały jest najedzony ..tylko pokarm zanikł a u ciebe może to pomuc będziesz wiedziała ile dopija jesli coraz mniej to super a jak nie to trudno dziecko nie bedzie się męczyc a ty razem z nim


/f2w3gox1jyuspnb2.png[/img][/url] [link widoczny po zalogowaniu][link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

Mysza9 (offline)

05-11-2013 16:24:50

Cinnamonat na odparzenia wymieszaj Sudocrem z Clotrimazolem, powinno pomóc smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

nartika (offline)

05-11-2013 18:41:38

Niemcy
dziewczyny co do dokarmiania to sa dwie szkoly jazdy. Ja przez pierwsz dobe wogule nie mialam pokarmu i poprosilam o butle to polozna piec razy upewniala sie czy chce karmic piersia jak potwierdzilam to powiedziala ze to niezbyt dobry pomysl bo przy butli nie rozwinie sie ta laktacja jak trzeba a pozniej bedzie zanikac. Wiec na cheile obecna nie mysle o sakupie mm. Karmie cycem caly czas jak ma potrzebe co pol godz to tak daje. Ale mam ppzez dwa tyg meza w domu to moge sie poswiecic yylko maluszkowi. I nie zazekam sie ze nie siegne po butlesmiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

maniak (offline)

05-11-2013 19:51:29

Warszawa
Aleksa nic się nie martw bioderkami, prawie wszystkie dziewczynki mają z nimi problem, moja Oliwka też miała i musiałam ją wkładać w poduszkę frejkę, dzieciak ryczał, ja ryczałam bo to straszne było wkładanie i wyjmowanie do każdej zmiany pieluchy, w końcu konsekwentnie całe noce w niej spała, mieliśmy 2 razy robione usg i w sumie po 4 miesiącach od ur było już wszystko ok, więc się nie martw i kładź najwięcej na brzuchu

czy ten tormentiol to na receptę jest??????????????????????????

co do karmienia piersią, mój mały na początku niechciał cyca dostawał sztuczne w szpitalu, zaczęłam laktatorem ściągać by chociaż moje mleko jadł skoro z butli je, nie było tego mleka jakoś rewelacyjnie dużo ale coś tam było, dojadał sztucznym, a potem tak się rozkręciło z tym mlekiem, że mogę sobie pozwolić na mrożenie jednej torebki mleka i na jedno karmienie w nocy ściągniętym mlekiem podgrzanym, mam tego takie morze, że moje cycki są wiecznie nabite i bolące
teraz sscie cyca ale przez nakładki ze względu na moje wklęsłe brodawki, no ale jje i powiem wam, że jak miałam iść do domu a mleka jeszcze nie miałam wystarczającej ilości to kazałam mężowi zakupić jak najszybciej mleko modyfikowane tak na wszelki wypadek by było i jest na czarną godz, ale wiem że jak dziecko raz go spróbuje to potem z cycem kiepsko idzie
życzę wam kochane wiary że dacie radę z tym karmieniem, choć wiem jaką wygodą jest karmienie mm winking smiley


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

olenka1310 (offline)

05-11-2013 20:27:27

Sochaczew
tak to i ja miałam nawal pokarmu cycki jak kamień . teraz takie mam po 8 h niekarmienia . i to nie jest moje widzimisię albo że mała nie chce cyca . wręcz odwotnie ona woli cyca od mm i nie ma dla niej różnicy czy dostanie mleko z butli czy z cyca . bo z butli dostawąła mój pokarm w szpitalu kiedy była naświetlana . teraz dałam jej te 0 ml mojego mleka , cyca i zjadła 30 ml mleka modyfikowanego . zasnęła na godzinę i znowu głodna , więc znowu cyc ,jeden drugi i dalej głodna . pokarm zaczął mi zanikać zanim podałam butlę z mm bo mała dosłownie 6-8 h wisiała na cycu z przerwami 10 minutowymi .


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

Milka88 (offline)

05-11-2013 21:11:57

Tarnów
Olenka doskonale Cię rozumiem bo właśnie przechodzimy przez to samo już ręce opadają. Ja to chyba od początku mam mało pokarmu tylko w 3 dobie miałam nawał aż mi kanalik przytkało a wtedy piersi twarde jak kamień. Dzisiaj miałam cyrk na kółkach wieczorem - przystawiłam Małą do jednej piersi 20 min ciągnęła dalej głodna to do drugiej 30 min minęło ja ją odstawiam a tu ryk chce jeszcze (oczywiście ssanie piersi wyglądało tak że Amelka się strasznie denerwowała ciągnęła za brodawki czasami krzyczała prężyła się i stękała) stwierdziłam po tym przedstawieniu że dziecko mi się z cycków nie najada i dałam Małej butelkę. Przy odciąganiu laktatorem wychodzi mi zaledwie 20-40 ml z obu piersi i to kropelka po kropelce. Myślałam że jest lepiej jak dziecko mi ssało pierś to w buzi zawsze widziałam mleko a jak ją odstawiałam to z cycka mi się lało a tu jednak wygląda na to że nie jest go aż tyle skoro Mała przy karmieniu tak marudzi. Może mam kryzys laktacyjny i mniej mleka się produkuje już sama nie wiem. Na razie będę dokarmiać mm i próbować dalej przystawiać choć po moim dziecku widać że męczenie się z ssaniem nie jest na rękę skoro już butle spróbowała. Ja na kolkę zakupiłam taki oto termofor [link widoczny po zalogowaniu] przykładam ciepełko na brzuszek i jakby lepiej dzisiaj było do tego masaż robię nóżkami do brzuszka żeby się wygazowała.


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

Link do PAŹDZIERNIKOWE MAMUSIE 2013
[link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1547220, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 451, Posty: 646843.