A może SIERPIEŃ 2013? radość

Wysłane przez Kokobongo 

kuku12 (offline)

21-11-2012 21:51:57

Co bym chciała....,no chciałabym chłopczyka;-)
Ale przeciez obydwie wiemy,ze najważniejsze,żeby byo zdrowe....
E to juz niewiele czasu Ci zostałokarmienie piersią


[/url]
[link widoczny po zalogowaniu]

catrinka (offline)

22-11-2012 12:21:55

Godziesze Małe
Kokobongo proponuję nie czytać teraz żadnych artykułów, odpoczywaj i uważaj na siebie.

kuku od razu możesz iść na zwolnienie oczywiście w 100% płatne


Zapraszam na mojego
[link widoczny po zalogowaniu]


Bardzo prosimy o codzienny głos
Wielkie Małych Arcydzieła i nasze jeże

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-22 12:23 przez catrinka.

Kokobongo (offline)

22-11-2012 12:48:39

Warszawa
Kuku
życzę Ci kresek w sobotę bardzo smiling smiley

znalazłam taką informację, mam nadzieję, że jest rzetelna smiling smiley

"Aby uzyskać prawo do zwolnienia lekarskiego w ciąży musisz przedstawić w dziale kadr zaświadczenie o byciu w ciąży. Taki dokument jest konieczny, móc korzystać z przywileju zwolnienia.

Zwolnienie lekarskie w ciąży może wystawić lekarz ginekolog bądź lekarz ogólny.

Zasiłek chorobowy ciężarna pracownica może pobierać przez okres 270 dni, a więc pełne dziewięć miesięcy (w pozostałych przypadkach choremu przysługuje 182 dni zwolnienia).

Zwolnienie lekarskie w ciąży płatne jest jako 100 procent dotychczasowgo wynagrodzenia. Jego wysokość wyliczana jest jednak jako średnia z ostatnich 12 miesięcy. Jeśli więc byłaś na zwolnieniu chorobowym wcześniej, a przerwa między kolejnymi zwolnieniami była krótsza niż 3 miesiące, to wynagrodzenie za zwolnienie lekarskie w ciąży będzie wyliczone z podstawy ustalonej dla poprzedniego zwolnienia chorobowego.

Pamiętaj, że 100 procent wynagrodzenia przysługuje pracownicy przez cały okres ciąży. Kiedy rozpocznie urlop macierzyński, podstawa wymiaru wynagrodzenia nie zmienia się."

poniżej źródło
[link widoczny po zalogowaniu]

kuku12 (offline)

22-11-2012 13:06:49

Dzięki dziewczyny,czyli wynika z tego,ze jak tylko lekarz potwierdzi ciąże,mam prawo siedziec w domuwinking smiley
Musze sie przyznac,ze nie wytrzymałam i zrobiłam dzisiaj sobie test,wynik był negatywny,ale nie wiem czy prawdziwy,bo szczerze mowiąc było chyba za wczesnie na test???
Mąz twierdzi,ze nie powinnismy sie tak skupiac na tym,jak przy pierwszej ciązy,tylko sobie życ z dnia na dzien i czekac....
Ma racje,ale ja jestem niecierpliwa i chce wiedziec wczesniej,szybciej niz poswiadczy to brak miesiączki;-p


[/url]
[link widoczny po zalogowaniu]

kuku12 (offline)

22-11-2012 13:09:14

Ps.zastanawiam sie czy ciąza bedzie przebiegac podobnie czy całkiem inaczej,musze przyznac,że poprzednia bardzo mi się podobała,bo nie miałam mdłosci i wyniki były bardzo dobre,ani razu nie wymiotowałam,a tego sie obawiałam....
A Wy jak sie czujecie,to wasze pierwsze ciąze???
opowiadajcie!radość


[/url]
[link widoczny po zalogowaniu]

catrinka (offline)

22-11-2012 13:22:55

Godziesze Małe
kuku uwierz mi, że każda ciąża jest inna. Z Synek miałam mdłości i strasznie przytyłam, z Córką zero oznak złego samopoczucia i schudłam 5 kg ?smiling smiley


Zapraszam na mojego
[link widoczny po zalogowaniu]


Bardzo prosimy o codzienny głos
Wielkie Małych Arcydzieła i nasze jeże

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

Kokobongo (offline)

22-11-2012 13:29:54

Warszawa
Kuku może to jeszcze za wcześnie. Poczekaj na spokojnie do dnia @

Mnie np bardzo ciągnie podbrzusze. W nocy nie mogłam aż spać.
Nie mam nudności. Leń mnie dopada i nic nie robię. Zimno mi. Mam dobry humor.
Ponadto za bardzo boli mnie kręgosłup jak na początek. Nie wiem czy to tak jest czy to zbieg okoliczności akurat, ale od 2 tyg mi dokucza.
W ogóle nie mam ochoty jeść, tylko pić (a siusiam przy tym 3 razy na godzinę). Chyba przez miesiąc nie byłam tyle razy w toalecie co przez ostatnie 4 dni.
Ale generalnie jestem tak zaaferowana, że nie odbieram tego jako dokuczliwe czynniki.

Wczoraj oglądałam na TLC Porodówkę. Płakałam przy każdym finale. LOL Jedna dziewczyna tak pięknie urodziła w wodzie, nawet nie pisnęła. A nie chodziła do szkoły rodzenia i mówiła, że nie chciała, bo po co miałaby skupiać się na bólu?

Tak się zastanawiam czy warto kiedyś pójść? Co myślicie? Któraś z Was chodziła?

kuku12 (offline)

22-11-2012 14:10:15

Ja chodziłam do szkoły rodzenia,bardzo byłam zadowolona i wiedziałam czego moge sie spodziewać
Ogolnie miałam poród rodzinny i teraz tez na pewno się zdecyduje na taki.
Po urodzeniu Córki byłam szczuplejsza niz przed ciązą,czego bardzo się wstydziłam,bo juz się zle czułam w swojej skorze.Sadze,że przyczyną było karmienie piersia i te ciągłe bycie w ruchu.
Polecam Wam dokument ,7 kobiet - ciąża,poprostu jak w ciąży oglądałam ryczałam jak małe dziecko;-)


[/url]
[link widoczny po zalogowaniu]

kuku12 (offline)

22-11-2012 14:12:07

Kokobongo,z tym siusianiem poczekaj do 7-9 miesiąca to dopiero będziesz narzekać,ja miałam dosyc juz tego wstawania w nocy,po to zeby tylko zrobic siku...


[/url]
[link widoczny po zalogowaniu]

julka2404 (offline)

22-11-2012 14:33:48

gdzieś tam...w krainie szczęścia miodem i mlekiem płynącej
Gratuluję zafasolkowanym ciąża
Mój synek jest z sierpnia grinning smiley

Kokobongo a kiedy miałaś mieć @? mi sę wydaje że będziesz się jeszcze łapała na lipiecgrinning smiley



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-22 14:38 przez julka2404.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1546680, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 451, Posty: 646843.