Majówki 2013 !!!! ciążadziewczynka w łóżeczkuchłopiec w łóżeczku

Wysłane przez haniaagata 

anitt (offline)

22-11-2013 10:40:21

Hej,
Trochę mnie znowu nie było, R. na kursie był i mi lapka zabrał a ja na telefonie to nie bardzo lubie pisać, ale czytałam na bieżąco i dziś zacznie się nadrabianie smiling smiley

Morawinko a Tomuś nie jest wcześniakiem? Bo u nas w przychodni wcześniaki mają pneumokoki za darmo wczoraj mi właśnie koleżanka powiedziała, ja bym się nawet nie zastanawiała, my dopóki w dokmu siedzimy to nie szczepimy a potem zobaczymy co dalej. Jestem pod wrażeniem wyczynów Tomusia! U nas tylko pełzanie, Antoś chyba ma słabe rączki i nie wiem kiedy do tego raczkowania się zabierze, o siadaniu w ogóle mowy nie ma bo tak lubi pełzać że jak go spróbuję posadzić to od razu wyciąga rąsie przed siebie i pac na brzuch i ucieka, trochę mnie to zaczyna martwić no ale jeszcze troszkę poczekamy, może kiedyś załapie że siedzenie też jest fajne.

Monia my na bąbelkach byliśmy tylko raz bo dzidziol nam strasznie płakał a potem się przeziębił i pediatra powiedziała że to nie najlepsza pora na basen bo dużo dzieci chorych przychodzi więc czekamy do wiosny i wtedy znowu ruszamy na podbój wody smiling smiley

Co do zabawek to my też myślimy na klocuszkiem garnuszkiem, kulę już mamy tylko taką [link widoczny po zalogowaniu] i Antoś ją uwielbia, choć ostatnio już mu sie nudzi. Szczeniaczek też fajny tylko się zastanawiam czy to nie podobne do myszki którą Antoś dostał od cioci [link widoczny po zalogowaniu] Coś na pewno wybierzemy tyle tego jest grinning smiley

Później nadrobie resztę bo lecimy na spacer i przy okazji do sklepu bo głodomór wczoraj zjadł 2 słoiczki obiadku i na dzisiaj nie mamy, jak tak dalej pójdzie to z torbami pójdziemy grinning smiley

Buziaczki dla wszystkich dzieciaczków i mam od ciotki i Antoszka :* do potem


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

martucha1979 (offline)

22-11-2013 12:35:05

Stęszew
hej hejsmiling smiley

no Morawinko to masz co robić z tym Twoim Szkrabemsmiling smiley

u nas dalszy ciąg zęboli więc na noc był nurofen, pierwsza pobudka dopiero o 5jwielkie oczy nie powiem że się nie cieszyłamsmiling smiley butla i spałyśmy prawie do 8jgrinning smiley

ale od rana już mleka nie wypiła, płacz przy marchewce bo zagryza mi łyżeczkę, ale jakoś ją wciągnęła. Dałam jej teraz paracetamol bo jednak jest delikatniejszy przez to że na 5kg dziecię, do wyra na drzemkę a mała za minutę kupę wydusiłagrinning smiley zgagula jednasmiling smiley sprawdziłam, że czopas też wyszedł i dawaj nowy, dobrze że malej to w ogóle nie boli, bo mojej siostry córa nie znosiła czopków.

Ale i tak mała jest dzielna choć pół dnia wcina pieluchę albo swoją koszulę,żeby sobie ulżyć. Za to mama ma aktualnie bardzo krótką "smycz" spinning smiley sticking its tongue out nie mogę jej zostawić na chwilę samej bo płacz zaraz, trzeba być blisko i poświęcać masę uwagi, wtedy jest spokojna ta moja mała Pychadziecko ze smoczkiem


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

martucha1979 (offline)

22-11-2013 12:42:29

Stęszew
My szczepimy Kalinkę na pneumokoki i nic się nie dzieje, mała je znosi tak samo jak 5w1, kilka sekund płaczu i po krzyku, choc ponoć są bardziej bolesne. Najśmieszniejsze jest że ona nawet nie zauważa że ma igłę wbitąsmiling smiley dopiero jak jej pielęgniarka wyciąga to pewnie czuje szczypanie i wtedy się orientuje. Temperatury nigdy nie miała, raz 37,7 ale to nie temperatura jeszcze i z tego co pamiętam to było 5w1 akurat. Dwa razy zrobiła jej się kuleczka pod skórą ale myślę że to kwestia umiejętności podania zastrzyku a nie jego rodzaju bo raz po pneumo a raz 5w1.
Smarujemy wtedy żelem dla dzieci i już.
Także z mojego doświadczenia mogę spokojnie polecićsmiling smiley no i odpukać jak narazie mała nie chorowała


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

Karincia (offline)

22-11-2013 14:30:35

Wodzisław Śląski
Hej Kobitki.
My na pneumokoki bedziemy szczepic dopiero jak mała skończy dwa lata,bo wtedy miasto refunduje dzieciom smiling smiley
Nasza dzisiejsza noc była kiepska,a szczepienie mamy przelozone na 2.12.


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

kasik77 (offline)

23-11-2013 08:10:24

Mosina
Witajcie.

U nas nocki troszkę lepsze mała budzi się co ok.3 h także jest lepiej.W ciągu dnia ma 3-4 drzemki po ok 30-40 min lub 2 po 1,5-2h.a tak to wesoło bryka po podłodze.No i cały czas próbuje podnieś dupcię do góry......Z jedzonkiem też nie jest źle.Ale pojawiły sie problemy z kupą.kupka mała musi się mocno nastękać żeby zrobić.....zastanawiam się co jej dać żeby było lżej...

Morawinko mały jak wstaje samodzielnie to moim zdaniem czuje sie na tyle mocny żeby to zrobić.No chłopak chce juz biegać i koniec kropka.młody rycerz


Karincia u nas też gmina refunduje pneumokoki dzieciom 24-36 miesięcy.No i może wtedy zaszczepię małą,

miłego weekendu.dziecko skaczące po kanapie



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-23 08:14 przez kasik77.

izka204 (offline)

23-11-2013 11:49:58

Kościan
Witajcie mamusie:e_wink:

Dawno mnie nie było ale u nas chorzy wszyscy po kolei płacz Napierw Nadia miała antybiotyk na te bakterie w moczu,potem synek sie pochorował-znowu wymioty i biegunka,potem ja jakąś grype miałam a na końcu męża też wzieło...no i już myślałam ze będzie dobrze ale niestety zaczynamy od nowa-od poniedziałku Nadia znowu na antybiotyku bo gardło ma chore i kaszel oskrzelowy...katar straszny bo jeszcze ząbki idą na dole dwójki...więc tylko na rączkach cały dzień i tulić i lulać...

Duzo pisałyście ostatnio więc nie nadrobie wszystkiego przewracjący oczami
Ale super wam sie rozwijają dzieciaczki-teraz to z tygodnia na tydzień tak widać postępy ze szok radość Chociaż moja maluda należy raczej do tych leniuszków co lubi mieć wszystko podane żeby nie musiała sie za dużo ruszać dziecko z balonikiem Chociaż może też dlatego ze ostatni miesiąc praktycznie cały czas jest chora...od miesiąca jak sie nauczyła sama siedzieć to praktycznie tylko to by robiła-oczywiście kiedy nie jest u mamy na rączkach-dac jej kupe zabawek i posadzic na kocu.Raczkowanie na razie jej nie interesuje-ona od urodzenia niecierpi leżenia na brzuchu i raczej sie to nie zmieni-woli siedzieć-uwielbia też siedzieć w krzesełeczku do karmienia albo w chuśtawce-nogi wiszą i może sobie nimi fikać dziecko na huśtawce

Morawinko-ten twój Tomaszek to niezły aparat radość Z doświadczenia powiem że miałam podobnie z moim synkiem tzn. tez w wieku 6 miesięcy stawał mi na nóżki...z tą różnicą ze on nie raczkował wogóle...po prostu lubił sobie stać przy meblach,najlepiej przy łóżeczku-postał sobie pobujał dupką i jak sie zmęczył to pac na tyłek i za chwile to samo...ale nie raczkował więc było mi łatwiej opanować smiling smiley miał bardzo silne nogi i ręce więc bez problemu sie podciągal do stania...po miesiącu zaczął mi obchodzic łóżeczko trzymając się szczebelków a potem to szło lawinowo...jak miał 10 miesięcy to biegał na całego-dawał nawet rade sam chodzić po śniegu w kozaczkach i kombinezonie-wyglądało to mega pociesznie taki mały bałwanek LOL
Nie wiem czy to jego wczesne chodzenie było dobre czy nie ale ja go nie zachęcałam-przyszedł moment ze sam chciał i juz...dziecka za bardzo powstrzymac nie idzie...chociaż dzisiaj ma małe problemy tzn.chodzi na gimnastyke korekcyjną bo ma płaskostopie i leciutko stawia nogi "do środka" jak idzie-ale czy to jego szybkie stawanie na nogi miało na to wpływ-nie wiem...chociaż logika podpowiada ze pewnie troszke tak...

Ale jak widać każde dziecko jest inne bo siostra absolutnie nie ma zamiaru iść w jego ślady:e_wink:

A tak zmieniając temat to chciałam zapytac czy któraś z was miała kiedyś wkładke-spirale antykoncepcyjną?? Bo ja zastanawiam się,położna mi poleca ale troche sie boje...w sumie nigdy nic nie stosowałam tabletek tez nie brałam i nie chce bo ja raczej taka zapominalska jestem to trudno by było sie upilnowac codziennie...a taka wkładka to raz założyć i spokój na kilka lat...no ale sie obawiam...


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

Karincia (offline)

23-11-2013 14:24:29

Wodzisław Śląski
Witam Was serdecznie smiling smiley
U nas kolejna kiepska noc sad smiley wyglądam dziś jak swój cień ...
Izka moja kumpela też ma wkładkę i jest mega zadowolona ja też o niej myśle,ale jeszcze nie teraz dopiero za kilka lat, bo jeszcze Oliwia jakieś rodzeństwo musi mieć smiling smiley babki z piasku


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

Karincia (offline)

23-11-2013 14:27:12

Wodzisław Śląski
Tez życze miłego wekeendu smiling smiley a my dzisiaj na zakupy smiling smiley mam nadzieje ze udane beda smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

asiulla (offline)

25-11-2013 09:39:05

Hejo smiling smiley

Wróciliśmy z bumelanctwa.

Maks ciut zakatarzony diabełek Ale kupiłam nebulizator i psiukam Disnemar i pomaga bo już mniej.... Nie wiem czy to po szczepieniu się osłabił czy to przez zęby...
Mój to będzie dobry monter młody kozak Gdzie tylko zobaczy śrubkę czy nita to mam dziecię z głowy bo sobie drapie paluszkiem w tego nita smiling smiley A jak skubaniec nie da się zdrapać to robi "pac pac" otwartą rączką. Śmiesznie to wygląda...

U nas też chyba zęby znów dokuczają bo wróciło ślinienie... wczoraj go 4 razy przebierałam.
I wszystko pcha do dzioba i zaraz buczy przez 5 sekund jakby się uraził sad smiley Ale tak to jest grzeczny..

Co tam piałyście... hmmm...

Ja się na pneumokoki ostatnio zdecydowałam. Bo mi się przeziębił już z raz, teraz te katary i ja siedzę jak na szpikach, że coś gorszego zaraz złape. Wolę być spokojniejsza...
Pierwszą dawkę podajemy 14go stycznia...

Co do spirali - ja nie miałam. I planuję w miarę niedługo drugiego szkraba więc może to temat na przyszłość... Ale kumpela ma i jest zadowolona.
Chyba wygoda nie? Oby mieć jakiegoś dobrego gina, żeby właśnie dobrze doradził. Bo są różne...

No ja jak byłam mała to byłam baaardzo gruba i mnie stawiać zabronili. grinning smiley Żebym nóżek nie powykrzywiała - więc może coś w tym jest co mówicie... smiling smiley

O właśnie.. Makro smiling smiley zapomniałam o tym sklepie... Luknę na ofertę.
W Tesco byłam ale na jednej nodze i kupiłam Pampersy bo były w promo... A na zabawki sierota zapomniałam zerknąć...
Za to w biedrze super auta dla starszych dziecioli i muszę siostrzeńcowi Lambo kupić smiling smiley


Ja jako pierwsza pod sercem Cię nosiłam. Ja o Twe zdrowie najgoręcej prosiłam.
Jestem przy Tobie od pierwszego grama. Tyś moje dziecko, a ja...Twoja mama! :*

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

kasik77 (offline)

25-11-2013 09:46:25

Mosina
Witajcie.

U nas weekendzik spędzony na wyjazdach.Maż wyciągnął mnie do kolegi i po drodze zaliczyliśmy wszystkich dziadków.

Nocki można powiedzieć że są lepsze bo mała budzi się rzadziej i śpi spokojniej....Budzimy się co 2-3 h.Ale chyba dokucza jej brzuszek bo z kolei pogorszyła się ilość zjadanych potraw....Kaszkę i owoce to jeszcze jej się jakoś wcisnąć ale z obiadkiem to już jest jazda.kupy robi ale też z małymi problemami.

Za to wczoraj zaliczyliśmy ekspresowo biedronkę i kupiliśmy pampy z motywem renifera!!!!the finger smileythe finger smileypo 49,99 za 128 szt( jesteśmy jeszcze na 3)

Morawinko spróbuję jak uda mi sie dostać tą śliwkę to dam małej....Dzięki za radę.No fakt za chwilę mamy grudzień i pora wziąć się za porządki.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1548770, Użytkownicy: 73666.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 451, Posty: 646843.