Listopad 2012

Wysłane przez net 

niunia88 (offline)

14-06-2014 01:54:49

bagillt
Beatka nie wiem czy jest do przodu, choc duzo osob jest w szoku jak im mowie ile ona ma. Napewno bardzo szybko sie uczy i jak chce to zrobi wszystko o co poprosze. czyli poda, przyniesie odlozy, oczywiscie jak nie ma zamiaru zrobic na przekor. Jest napewno bardzo zywym dzieckiem i bardzoooo ciekawska. No i jak pokaze sie jej cos raz a to przypadnie do gustu to koniec. Tak bylo np z ogrodkiem, babcia wpadla na pomysl, ze pokaze jej gdzie rosna warzywka i tak koniec. Laura ryczy pod furtka i czeka aby ja tam wpuscic, naszczescie szybko zalapala jak ma sie w nim poruszac i narazie nie ma duzych strat. A co do lozeczka to Luska jak w nim spi to tez obija sie o szczebelki. Pozniej wedruje do mnie, ale tu tez sie rozpycha i dlatego ja boje sie ze z lozeczka spadnie i kiedy ona ma takie wysokie szczebelki spie spokojniej. I mysle ze lozeczko tez zakupimy jak bedzie miec gdzies 3 latka. Dziewczyny w co lubia sie z Wami bawic dzieciaczki? Ja bardzo czesto szukam roznych zabaw w internecie, rzeczy ktore dziecko powinno juz umiec albo co za miesiac powinno juz robic. Tak wiecie aby zajac jej czas, tym bardziej ze ja nie pracuje i nie gotuje, wiec mam dla niej duzo tego czasu. Tylko ze juz mi pomyslow brak, ostatnio to podoba jej sie zabawa baloniku moj malutki, wczesniejsze sie jej juz znudzily a ja tej to juz mam poprostu dosc... A dziewczyny czy Wasze dzieci ogladaja bajki? Bo u nas to nie zabardzo. Poczatek klubu myszki i koncowke tez, nawet wtedy z nimi potanczy. I ewentualnie kotki, to uwielbia i wtedy siedzi i oglada az piszczy, mialczy, skacze. A tak to nawet na chwile jej nie moge zainteresowac, powie jedynie baja i idzie dalej broic.


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

Beata789 (offline)

14-06-2014 09:24:14

Moja tez zazdrosna,jak rozmawiamy z tz-tem to probuje nas przekrzyczec. Wczoraj pierwszy raz od poltora miesiaca wyszlam bez Matyldy,zostawilam ja z tatusiem na 3 godziny. W nocy obudzila sie o.12.30 ,poszlam, nakarmilam,ululalam,wrocilam do lozka.mija dziesiec minut -wola mama...i tak dwie godziny. Wstala oczywiscie o.6. Czuje sie jak zombie,pije kawe i licze na obudzenie. Apropo spania to moja chodzi spac o 8-mej,wstaje o.6-tej, w dzien spi ok.godziny do dwoch maxymalnie. Niunia ja kiedys tez tak czytalam i bawilam sie z Matylda.Musze poczytac bo tez nie mam pomyslow na zabawe. My najczesciej siadamy na podlodze i razem rysujemy,tzn ja jej rysuje jakies zwierzatka i przedmioty a M. cieszy sie i druga kredka z boku rysuje,bawimy sie tez ciastolina,polecam, bardzo fajnie. Poza tym w ogrodku sama zbiera kwiatki,kamyczki i cos sobie z nich uklada, grzebie lopatka w doniczkach itd. Czesto wyciaga ksiazki i ogladamy razem. Pozwalam jej sie czasem ponudzic bo wtedy widze ze wlacza jej sie kreatywnosc i sama wymysla sobie zabawe.


[link widoczny po zalogowaniu]

maminka2004 (offline)

14-06-2014 20:27:25

Ruda Śląska
Ja polecam klocki lego duplo , Karol juz bardzo ładnie z nich buduje , najczęściej tylko wieże ale bardzo to lubi , ma też takie puzzle z Wadera plastikowe , też umie nie które elementy włożyc. Na ogródku też lubi sie bawic, a ostatnio tylko chce ,zeby wszyscy byli razem jak wychodzimy z domu to woła wszystkich i mamy iśc razem.Mój Karol też wszystko rozumie i wykonuje polecenia , uwielbia byc na dworze i spacerowac , ale my musimy chodzic tam gdzie on chce. Pomaga mi ładuje pranie do pralki albo wyjmuje pranie .o a ostatnio zakłada moje buty albo moje lacie i spaceruje w nich wołajac mama mama.
Na zdjęciu potrafi juz rozpoznac mnie ,męża i Vanessę i nazwac nas.


[link widoczny po zalogowaniu]

slawmarta (offline)

14-06-2014 22:53:54

Wrocław
Beata, mój Filip śpi w łóżeczku, do dzisiaj nie wie, że ma wyciągane szczebelki, nie chcę żeby w nocy do nas przychodził. Jak ma słabszą noc, to któreś z nas idzie do niego, rozkładamy łóżko w jego pokoju i śpimy z nim. Co do obijania się o szczebelki, to nie mamy tego problemu, bo używamy ochraniaczy.

Filip jest bardzo żywiołowy, też nam pomaga z praniem-zawsze jest gotowy, żeby coś wrzucić do pralki albo pokręcić kółkiem od pralki smiling smiley
Ogólnie jest bardzo pomocny, tylko czeka żeby skubnąć szczotkę do zmiatania albo mopa i sprząta winking smiley
Na szczęście już mówi mama, tata i te inne podstawowe wyrazy. Potrafi wskazać większość części ciała: nos, oko, ucho, kolano, włosy, ucho, usta, zęby -jego ulubiona cześć ciała to pępek.
Jeśli chodzi o zabawy, to ja pracuję i Filip spędza większość dnia w żłobku i nie wiem jakie zabawy tam mają. W domu uwielbia budować z duplo-bardzo swobodnie składa te klocki, chętnie również bawi się drewnianymi puzzlami, takimi wyciąganymi kształtami z obrazka z plastikową końcówką-polecam.
a jego ulubiona zabawa to uciekanie przed jednym z rodziców do drugiego i piszczenie przy tym smiling smiley Jest niesamowitym pieszczochem, uwielbia przybiec przytulić się na sekundę i pobiec dalej.


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

slawmarta (offline)

14-06-2014 22:57:06

Wrocław
Zapomniałam napisać, ze bajek w TV w ogóle nie ogląda, nie jest zainteresowany. Lubi jak jest włączony telewizor, upomina się o to, ale wcale go nie ogląda.


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

Beata789 (offline)

16-06-2014 10:38:32

Z tymi szczebelkami w lozeczku to nie chodzilo mi o to,ze Matylda sie o nie obija, mamy oczywiscie ochraniacz. Mialam na mysli to,ze kreci.sie w nocy i "wedruje"do gory. Klade ja z nozkami przy dolnych szczebelkach a po kilku godzinach ma juz glowke przy gornych i to wydaje mi sie ja budzi-nie ma juz miejsca zeby przewrocic sie na boczek. U nas tez tak bylo,ze Matylda lubila jak bajki lecialy a ona sie bawila ,czasem tylko podbiegla jak uslyszala jakas ladna piosenke,znajoma melodyjke....ale od jakuegos czasu widze ze zaczyna bajki faktycznie ogladac . Mysle ze to znak,ze czas ograniczyc tv. Takie puzzle o ktorych mowisz Marta Matylda tez lubi albo lubila bo ostatnio juz sie jej chyba znudzily. Dzis u nas znowu pobudka o 5.30 ,jestem nieprzytomna a mala marudzi bo juz sie nudzi. Musze cos wymyslic bo na dwor nie mam sily isc i biegac za nia poza tym pada deszczyk i jest tylko 15 stopni. Ogrzewanie dzisiaj rano musialam wlaczyc.


[link widoczny po zalogowaniu]

SYLWUNIA8989 (offline)

04-07-2014 12:11:11

Hejsmiling smiley
moja Wiki tez spi w łóżeczku, jesli w nocy płacze ide do jej pokoju i ja uspokajam, czasem ma tak, ze nie chce zasnac, to kłade ja u nas i spimysmiling smiley Ale zwykle spi u siebie
jak było ciepło tez trenowalismy czystosc, ale Wiki od tego cos sie zraziła do nocnika niestety, mam nadzieje, że jej przejdziesmiling smiley
Mówi coraz wiecejsmiling smiley Jest supersmiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

slawmarta (offline)

08-07-2014 22:40:05

Wrocław
U nas zaczął się bunt.
Filip wszystko chce robić sam, nie lubi jak mu się pomaga, nie daje się nakarmić, jak mu coś nie pasuje to potrafi położyć się na podłodze i krzyczeć, nawet muszę go huśtać na huśtawce po kryjomu-jak widzi, że go huśtam to krzyczy.
Jest ekstra smiling smiley

Jeśli i u was zaczął się bunt to życzę cierpliwości.


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

asia1125 (offline)

12-07-2014 21:02:21

Dzierżoniów
Marta bardzo dobrze wiem co przechodzicie u nas też bunt na pokładzie - cierpliwości moody smiley
Marta jak sprawdza Wam się inhalator, bo właśnie się przymierzamy do zakupu takiego jak Wy macie?


[link widoczny po zalogowaniu]

slawmarta (offline)

18-07-2014 21:45:53

Wrocław
Asia, z inhalatora jestem bardzo zadowolona.

U nas w końcu jest przełom z mówieniem, jest już auto, światło, brawo, więc Filip się rozkręca. Nie mówi jeszcze czasowników.

Dziewczyny, jak wasze plany urlopowe?


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1545932, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 451, Posty: 646843.